noduli de la injectii

noduli de la injectii | Autor: speranta

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,pentru cele care ati avut probleme cu asa ceva, va rog un sfat. Sunt eu prea sensibila, am nimerit pe cineva care nu mi-a facut bine injectia nu stiu ce sa spun,dar mi s-au facut noduli durerosi,mi se pare ca si temperatura e mai ridicata in locul respectiv... si mai am de facut 3 injectii. Pe linga comprese reci, felii de cartof mai stiti alte remedii... Sper ca o sa raman cu atat, sa nu fie mai grav. V-am pupat si va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

Se aplica pe locul dureros cuburi de gheata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

am patit si eu din pacate..mie mi-au trecut f greu..masam mereu locul..
ehhh...asistentele cu "experienta"

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Bebelusul meu s-a "captusit" cu un nodul din'asta la piciorus, dupa vaccinul de la 2 luni. M-am invinovatit atunci, fiindca n-am avut inima sa-i masez locul dureros si sa-i pun comprese reci imediat dupa injectie, asa cum primisem indicatii. Oricum, s-a resorbit foarte lent, a durat vreun an pina n-a mai ramas nimic pe locul respectiv.

gabi & alisia (2,2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Trebuia masat locul in care ti-a facut injectia imediat dupa.... Acuma nu stiu, probabil in timp vor disparea...


Ramonika si pisica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Pune-ti o o frunza de varza zdrobita (astfel incat sa-i iasa zeama) de cate ori pe zi poti si atat timp cat locul mai este cald. Face minuni!

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

multumesc tare mult fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ai si dureri? La mers sau cand stai in anumite poizitii? Nu stiu ce injectii faci dar ar trebui sa vada un medic nodulii inainte de a continua. Compresele cu gheata sunt o idee buna. Si verifica tot timpul sa nu faci febra.

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput