Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

noduli de la injectii

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

speranta
speranta
membru junior

Romania

501 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 30/11/2004 :  07:50:06 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite speranta un Mesaj Privat  Reply with Quote

noduli de la injectii

Dragele mele,pentru cele care ati avut probleme cu asa ceva, va rog un sfat. Sunt eu prea sensibila, am nimerit pe cineva care nu mi-a facut bine injectia nu stiu ce sa spun,dar mi s-au facut noduli durerosi,mi se pare ca si temperatura e mai ridicata in locul respectiv... si mai am de facut 3 injectii. Pe linga comprese reci, felii de cartof mai stiti alte remedii... Sper ca o sa raman cu atat, sa nu fie mai grav. V-am pupat si va multumesc.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

alexa
membru junior

Romania
1271 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  08:05:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexa un Mesaj Privat
Se aplica pe locul dureros cuburi de gheata.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
MirelaV
MirelaV
matusa de elfita

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
5773 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  08:07:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui MirelaV  Trimite mesaj yahoo luiMirelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MirelaV un Mesaj Privat
am patit si eu din pacate..mie mi-au trecut f greu..masam mereu locul..
ehhh...asistentele cu "experienta"

MirelaV
pupicei pe burticei
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

lizuca
membru incepator

Romania, constanta
440 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  08:42:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lizuca un Mesaj Privat
Bebelusul meu s-a "captusit" cu un nodul din'asta la piciorus, dupa vaccinul de la 2 luni. M-am invinovatit atunci, fiindca n-am avut inima sa-i masez locul dureros si sa-i pun comprese reci imediat dupa injectie, asa cum primisem indicatii. Oricum, s-a resorbit foarte lent, a durat vreun an pina n-a mai ramas nimic pe locul respectiv.

gabi & alisia (2,2 ani)

Ramonika
mama mītzelor

Romania
8888 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  09:45:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramonika un Mesaj Privat
Trebuia masat locul in care ti-a facut injectia imediat dupa.... Acuma nu stiu, probabil in timp vor disparea...

Ramonika si pisica
ponicid
ponicid
membru junior

Romania, campina
682 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  10:05:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiponicid Adauga semn de carte la raspuns Trimite ponicid un Mesaj Privat
Pune-ti o o frunza de varza zdrobita (astfel incat sa-i iasa zeama) de cate ori pe zi poti si atat timp cat locul mai este cald. Face minuni!

Daniela, mamica de Ana-Maria
speranta
speranta
membru junior

Romania,
501 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  10:22:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite speranta un Mesaj Privat
multumesc tare mult fetelor
ana maria
ana maria
Mama shefului meu

Donator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
2356 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/11/2004 :  10:40:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ana maria un Mesaj Privat
Ai si dureri? La mers sau cand stai in anumite poizitii? Nu stiu ce injectii faci dar ar trebui sa vada un medic nodulii inainte de a continua. Compresele cu gheata sunt o idee buna. Si verifica tot timpul sa nu faci febra.

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com