Curatenia! Produse bune, produse proaste!

Curatenia! Produse bune, produse proaste! | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Cred ca sunteti de acord sa ne impartasim experientele noastre bune, dar si proaste vis-a-vis de produsele atat de necesare usurarii muncii unei femei.
Eu recomand din tot sufletul produsul Mr. Proper-lemon de 500ml-un lichid de curatat universal pt. suprafete casnice.Este excelent pt. curatarea gresiei(diluat), miroase f. bine si nu mai este nevoie sa clatiti.L-am verificat la curatarea mobilei de bucatarie care de regula se imbacseste cu aburii grasi si este la propriu...parfum.Ce ma incanta: nu mai este nevoie sa clatesti! Produsul este recomandat si pt. suprafete vopsite si emailate, dar nu l-am incercat. M-a costat 42.000 lei, dar l-am luat de la un hipermarchet.Poate il gasiti mai ieftin.
M-ar interesa un produs pt. curatarea rosturilor gresiei! mercic.Lista ramane deschisa...


Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Tania, daca rosturile sunt mucegaite, iti recomand solutie de la Bison (flacon cu pulverizator, se gaseste, de exemplu, la Metro). Nu mai stiu daca are vreun nume, parca asa se numeste: solutie contra mucegaiului, costa vreo 200.000. Eu am dat pe peretele baii si nu mi-a mai aparut mucegaiul de la condens.

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Ehehe

Eu nu sunt multumit deloc de Mr.Proper(albastru)...curata dar mirosul nu este persistent.
Hmm la un moment dat se gasea in Cora un produs de curatit pentru medii profesionale (clinici etc.)Avea o cruce rosie pe el,recipient de 1 L.Curata si lasa un miros placut.Nu imi mai amintesc cum se numeste dar daca il gasesc il cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Eu v-as recomanda niste produse EXCELENTE, dar data trecuta cand am scris despre ele am primit o atentionare ca fac reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Pt. a evita eventualele discutii nu recomandati produsele distribuite in sistem MLM, ci doar ceea ce se gaseste in comert.
Julia-multumesc, banuiesc ca merge si la gresie.
Mr-baz- eu pe cel galben l-am luat. E adevarat ca nu persista mult timp mirosul dar decat miros de clor.....


Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Merge sigur la gresie (rosturi), dar e pe baza de clor si vad ca nu suporti mirosul
Nici eu nu l-am suportat in prima faza, dar cand am vazut ce frumos s-a curatat, nu mi-a mai pasat de miros

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

nu stiu cu ce sa mai dau pe gresie sa nu lase urme dupa ce se usuca, rivex e o porcarie, mr proper la fel......cand merg cu adidasi sau papucu cu talpa cauciucata scartzaie si "lipeste" plus ca lasa urme mate....nu de alta, pe toate scrie ca nu-i nevoie de clatit

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
poze la http://community.webshots.com/user/energy1602

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Energy eu curat gresia cu o solutie concentrata ce se numeste Ritpatz,are si insecticid in ea dar din acela care nu este toxic pt copii sau animale,in plus pun 2 capacele la jumatate de galeata de apa si sterg pe jos toata casa,miroase frumos si costa o sticla 120.000lei dar are 2l,asa ca imi ajunge vreo 2-3 luni.Si pe mine ma innebuneau urmele lasate de papuci si aspectul mat.Cred ca suntem amandoua la fel de obsedate de curatenie.Eu mai folosesc solutia si pt curatatul tocariei si al mobilei ca imi place cum luceste si oricum se apropie curatenia de sarbatori,asa ca m-am aprovizionat.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

eu spal gresia si faianta cu pronto verde + domestos. sunt foarte multumita de rezultat, plus ca miroase super. mobila o sterg cu pronto albastru.
in schimb m-ar interesa un produs cu care sa curat un ceaun. oare mai exista produsul triumf?

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Gen,pentru ceaun sau cratita arsa eu folosesc un produs de la Pons.degresant parca se cheama,este foarte bun,daca vrei ma uit acasa cum il cheama sigur si iti spun.
Gresia mai nou,o spal cu mr.proper verde si dupa aia dau cu ceara pentru pardoseli tot de la Pons,mie imi place cum iese.
Rosturile dintre gresie le frec cu Cif cam o data la 1,5 luni,limpezesc dupa aia de-mi vine rau da ies ca si noi.

Valentina
Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

quote:
Originally posted by gen68

in schimb m-ar interesa un produs cu care sa curat un ceaun. oare mai exista produsul triumf?




Exista si este si f. ieftin si eficint.
Eu l-am cumparat din Billa. Cred ca se gaseste in orice supermarket.

Mergi la inceput