Pentru parintii cu copii infiati

Pentru parintii cu copii infiati | Autor: alexxia

Link direct la acest mesaj

Am o intrebare cum a fost la voi ? Cum ati stiut ca trebuie sa luati copilul ?
Am fost vinerea trecuta la un "baby house", unde am inceput sa lucrez ca voluntara si am avut grija ( printre alti copii ) de o fetita de 6 luni. Copilul asta mi s-a lipit de suflet in asemenea fel incat de atunci nu mai sunt om, mi-e gandul numai la ea.
Sunt terminata ca abia sambata pot sa ma duc s-o vad. ( il duc si pe sotul meu s-o vada ).
Oare e posibil vazand un copil o singura data sa am asa niste sentimente puternice ?
Alexxia

Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

cum am simtit, exact asa cum povestesti tu: din momentul in care l-am vazut am stiut ca va fi al meu si am facut tot ce s-a putut pentru ca acest lucru sa devina real!
Sper sa faci la fel! Doamne ajuta!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Cu siguranta ca da!
Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu sunt multe raspunsuri, dar sa va spun eu cum a fost. Cand am vazut-o prima oara pe Ioana, avea 3 luni, era infofolita si avea varicela. Era unsa cu ceva crema pe fata, de o culoare maronie, avea bubite...Era frumusica si avea niste ochi extraordinari. M-am indragostit de ea iremediabil. Este imaginea (poza) care mi-a ramas cea mai draga din toata existenta ei. Probabil ca barbatii asa patesc, pentru ca, dupa multi ani, fotografia actualei sotii atunci cand am vazut-o prima oara (inca nu ne cunosteam) mi-a ramas ca un simbol al dragostei ce i-o port.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Am intrat ,nu fara emotii in camera copiilor,intr-o locuinta a unei asistente maternale.In fata ochilor vedem un patut in care statea un copil cu probleme,destul de marisor.Sufletul ni se srange pentru o clipa,cand gazda ne pofteste sa intram si ne arata inspre patutul de dupa usa.Din el se indreapta inspre noi doi ochisori migdalati si destul de tristi,care se invioreaza instantaneu in momentul in care ne zaresc.Am vorbit din priviri cu sotul meu si in clipa urmatoare am afirmat:"O luam!".Asta a fost tot,am stiut ca ea este fetita noastra,am placut-o din prima clipa ,acum o adoram si speram ca niciodata sa nu-i mai revina tristetea in privire.Suntem cu totii atat de fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Da, m-am indragostit de scumpa mea Ioana de cum am vazut-o. Era singura, plingea in camaruta aceea si pentru ca era atit de micuta plinsul ei era usor, parca sa nu deranjeze pe nimeni. Cind am ajuns in dreptul patutului a tacut si mi-a zimbit - sau poate mi s-a parut mie?? Avea doar trei saptamini - era cit o lingura de lemn - am stiut din prima clipa ca este fetita mea.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput