Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

EPILAT MUSTATA - ce parere aveti?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 4

Alecsia
membru junior

Donator R. Moldova
 Romania
1148 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  11:42:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alecsia un Mesaj Privat
Sebitza , eu una chiar ti-as recomanda sa incerci pentru prima data cu benzi epilatoare, parca nu doare asa tare si in plus nu te iriti prea tare.Asta daca ai curaj sa tragi. Sint in comert benzi speciale pentru mustata , sint mici ,doar le aplici , fara incalzire sau alte minuni, numai ca nu se duce chiar cu una-doua. Si pentru ca esti la prima incercare nu insista foarte mult daca nu s-au luat din prima ,ca te iriti rau , zona nu e obisnuita si e sensibila. Prima data e mai dureros , dupa o sa vezi ca e floare la ureche.

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste. E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."
Mihaela
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ver@
ver@
membru junior

Romania, Bucuresti
695 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  12:41:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ver@ un Mesaj Privat
Alecsia,eu am incercat cu benzi,dar imi ramanea ceara lipita de piele.De ce?Am urmat instructiunile intocmai.

VERA si VLADUTZ(11 luni)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  12:53:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat
eu practic de vreo 12-14 ani, la 3-4 luni, cu ceara, apoi dau cu spirt si pudra de talc.
e super.
madelaine
madelaine
Baronessa de Krupensky

Lebanon, Beirut
476 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  13:56:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui madelaine Adauga semn de carte la raspuns Trimite madelaine un Mesaj Privat
Mustata se scoate cu ceara, in nici un caz cu lama, dupa care se pune putina crema( antibiotic) fucidin, sau cutaden. Aici epilez clientele cu electroliza, pentru ca este un epilat definitiv, sau cu laser. Dar ele au firul de par multmai tare, asa ca sint nevoite sa se epileze definitiv.

Madelaine si cei trei muschetari
RELY27
RELY27
Mamy de baiat

Romania, ORADEA
190 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  14:10:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite RELY27 un Mesaj Privat
Eu o scot cu ceara destul de rar pt ca creste greu.Asa ca daca e scoasa cu ceara nu se indeseste, deci poti linistita sa te epilezi.Eu ma epilez la mustata cam la 3 luni.Mai des nu am de ce.

Rely si Richi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/aureliapopoviciu/my_photos
maria m m
maria m m
Mamica de printzese

Romania, Oradea
1595 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  14:56:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria m m un Mesaj Privat
Si eu tot cu ceara,mai rar 3 luni pt ca creste greu.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)

motanik
AristoCat & Kittens :)

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 United Kingdom, London
6149 Mesaje
50 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  15:14:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimotanik Adauga semn de carte la raspuns Trimite motanik un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Kehleyr

Eu o epilez cu ceara cand ajung la cosmetica, daca nu, cu Brown-ul acasa, cam la trei saptamani. Singura parte neplacuta este ca se inroseste un pic pielea imediat dupa. Este bine sa te dai cu cutaden/reviken sau ceva asemanator dupa aceea, ca sa nu se infecteze. Dar de indesit nu se indeseste deloc, si nici nu creste alta culoare...

Si eu la fel. Cand am drum la cosmetica o dau jos cu ceara. Cand nu, folosesc brown-ul (capul ala pt zone sensibile) si te asigur ca nu mi-a crescut nici mai mare nici mai deasa mustata.

Andra
http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
ionela-roxana
ionela-roxana
Mamica lui RARES

Romania, Timisoara
1452 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  15:26:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ionela-roxana  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ionela-roxana  Trimite mesaj yahoo luiionela-roxana Adauga semn de carte la raspuns Trimite ionela-roxana un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by ver@

Alecsia,eu am incercat cu benzi,dar imi ramanea ceara lipita de piele.De ce?Am urmat instructiunile intocmai.

VERA si VLADUTZ(11 luni)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Sa stii ca am patit si eu chestia asta saptamana trecuta,nu-mi venea sa cred!
Am folosit acelasi produs ca si pana acum dar asa ceva nu am mai patit!
Dupa urata intamplare folosesc penseta deoarece ar trebuii sa merg saptamanal la cosmetica si nu mi-e la indemana!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
rachel owen
rachel owen
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania,
1958 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  19:55:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luirachel owen Adauga semn de carte la raspuns Trimite rachel owen un Mesaj Privat
Si eu.
In timp firul se rareste si creste mai greu. Nu doare prea tare si merita.
Pupici

Rici 27 sapt. si "minunea lumii" din burtica
Poze:
http://community.webshots.com/user/Rici_intalnire_DC-new
http://photos.yahoo.com/rachelowen77
http://community.webshots.com/user/rici_o (Rici si burtica magica)

„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii să te îndrume mereu.”
Albi`
Albi`
membru junior

Romania, Timisoara / brasoveanca // (anywhere but down)
552 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2004 :  21:04:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Albi` un Mesaj Privat
ufff.. fetelor.. ce fericite sunteti ca trebuie sa va epilati mustacioara la 3-4 luni...
din pacate, la mine creste foarte repede (ca de fapt tot parul de pe corp - ca pe cap creste cel mai greu ... exact pe dos ), de trebuie sa o epilez cel putin o data pe luna. Adevarul e ca alternez ceara cu penseta, ca de la ceara calda mi se ia si un strat de piele din zona si imi apar un fel de cosuri a doua zi dupa operatiune, cu toate ca dau cu spirt si apoi, dupa mai putin de o ora, cu crema hidratanta.
Am incercat si cu penseta, dar nu imi place, pt. ca sufar la fiecare fir de par si, in plus, mi se pare ca dureaza o vesnicie.
Ultima data am incercat cu benzi de ceara si mi-au ramas lipite bucatele, pe care nu le-am putut lua decat cu unghiile... s-au lipit de unghii shi am avut o groaza de necazuri

Sebitza, sincer, eu te sfatuiesc sa incerci prima data o decolorare (exista produse speciale pt. decolorarea parului de pe fata si/sau de pe maini, picioare...) si, daca rezultatul nu e satisfacator, sa te faci cu metodele recomandate de fete mai sus (benzi sau ceara).
Iti spun asta pt. ca si eu ma faceam cu decolorant acum cativa ani, dar, dupa ce m-am facut de cateva ori cu ceara si cu penseta, la mine unele fire au crescut mai negre si un pic mai groase decat inainte, iar decolorantul (acelasi de care inainte fusesem f. multumita) nu facea fatza acelor fire mai negre, deci efectul: se vedeau cateva fire negre care mai mult atrageau atentia, iar acum trebuie sa recurg tot la ceara sau penseta. Pe mine decolorarea ma tinea cam 3 luni.

Sper sa iti fie de folos si varianta mea!

Sa ne anunti ce, cum si cu ce iese

Pagina: din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com