Nunta de argint

Nunta de argint | Autor: melina34

Link direct la acest mesaj

recent mi-am vizitat o prietena pe care n-o mai vazusem de citeva luni si tot vorbind noi de una alta imi spune ca ea si sotul ei au sarbatorit recent 25 de ani de casnicie si s-au gindit sa mearga la biserica pentru o slujba religioasa;surpriza placuta a fost ca mi-a propus sa fiu nasa si .....habar n-am despre ce e vorba;
stie cineva dintre voi ce se intimpla cind sarbatoresti nunta de argint, cum se desfasoara evenimentul, ce fac nasii, etc????/

luminatzi-ma oameni buni, vreau sa fac si eu un bine unui ,,tinar cuplu de proaspat casatoriti"!

M.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Nasii, la o nunta de argint, fac acelasi lucru pe care il fac si la prima nunta...adica: cupmara lumanari, platesc biserica/preotul...
Slujba este asemanatoare. Ai mei parinti au facut acum 3 ani nunta de argint, dar acasa, au chemat preotul, a fost intr-un cadru restrans si a iesit ft. frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

vai itzi multumesc, chiar mi-ar face mare placere sa le tzin luminarile, deja ma emotionez;
vai, trebuie sa ne grabim incepe postul!

milioane de multumiri!
M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Da iubita ai dreptate...acusi vine postul al mare...mai exact pe 13 noiembrie..asa ca fuguta fuguta.
Lumanarile nu trebuie sa fie neaparat ca cele de nunta pot fi doua mai micute (marimea de botez). Niste buchetele mai discrete...daca vrei idei mai vorbim pe privat sa nu monopolizez pe aici discutia.
O masa acasa sau la un rest. intim (gasesti locuri acum pentru ce aveti nevoie) si o frumoasa surpriza pentru "insuratei" din partea voastra. He he...doamne de -am ajunge si noi ca ei!!!! M-ai emotionat cu subiectul asta, frumoasa e dragostea asta bat-o vina, mai ales dupa atatia ani de casnicie.
Hai spor la treaba

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput