Oradea (2)

Oradea (2) | Autor: RELY27

Link direct la acest mesaj

Hai sa ne adunam oradenilor mai aproape de prima pagina ca tare departe mai suntem.Noutati mai aveti? Asteptam cat mai multi oradeani aici pe forum.Adana chiar daca nu esti acum in Oradea poti sa vii aici pt ca si tu tot oradeanca vei ramane pt.noi.Va pupic si va astept.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Multumesc mult Rely.
E adevarat ca acum sint la vreo 2500 km de Oradea..dar Oradea a fost v-a fi si va ramane orashul pe care il iubesc si pe care il port in suflet.Chiar daca destinul te zvarle departe de casa nu ai cum sa uiti orashul in care te-ai nascut..ai copilarit,ti-ai trait adolescenta si tineretea, in care ai lasat o cruce si un mormint, si inca doua persoane foarte dragi.
Oricum Oradea mi se pare cel mai frumos orash


adana 30+ saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Am si eu o rugaminte la voi cele care sunteti gravidute acum, ati nascut recent sau pentru cei sau cele care stiti daca exista in Oradea vreu-un ecograf mai performant ma refer pentru ecografie morfologie fetala sau eco 3D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Nu prea am drum prin centrul Oradiei seara, dar azi s-a intamplat sa trec pe acolo in jurul orei 18. M-am bucurat sa vad orasul pregatit de sarbatoare, cu atatea beculete, cu pomi impodobiti, ieslea din fata Primariei, ce sa zic, mi-a placut atmosfera.
Si daca mai pun la socoteala ca duminica, intr-un cadru rustic, la o biserica de lemn din oras, am ascultat cu mare placere, dupa Sf Liturghie, un grup de colindatori de la Facultatea de Teologie din Oradea, pot spune ca sarbatorile bat la usa. Sa le primim cu multa pace in suflet. Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Buna,

De unde luati voi bradul de Craciun?
Da...si mie imi place orasul asa frumos impodobit de sarbatoare.Pacat ca nu ninge,atunci ar fii foarte frumos.Cu clima din ultimele zile zici ca am fii la incepututl lui noiembrie,cu temperaturi scazute si ploaie.


Voi ce mai faceti?
Noi suntem bine.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Inca n-am apucat sa cumpar bradul de Craciun. Si mai sunt doar cateva zile. Unii opteaza pentru brad artificial, am vazut unul foarte frumos si des de la Metro, dar parca tot altfel e un brad natural, in special pentru mirosul lui. Pacat ca se usuca repede in apartament.
Nu voi lua un brad mare, ca n-am loc de el, dar unul mai micut si obligatoriu des. Sper sa gasesc sa-mi placa. Cum sunt preturile la brazi anul acesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Si eu prefer bradul natural,in special petru mirosul lui.
Depinde ce brad vrei sa cumperi,preturile variaza de la 500.000(cei mici),la 1-2 milioane cei mari.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua la voi !!!
Bine ca mi-ati amintit de brazi ... am vazut ieri unul mishto`, costa "doar" 800.000 ...
Mercedes - aparatura performanta este la Pelican - Nufarul, din cate stiu eu. Eu am facut doar un ecodopler acolo, dar intreaba-ti medicul ca sigur stie mai bine. Sarcina usoara si bb sanatos !!! Aprobo ... ce va fi ???

Va tzukam !

Leoaicele Daria & Giulia (16 august 2004)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pe marti trebuie sa iau si eu unul ca deh...Mos Craciun e pe'aproape.

Si ca tot a venit vorba va doresc:

Sarbatori Fericite!

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sarbatori fericite!
Si eu m vazut un nbrad fain dar era cam 1 milion.
Voi in ce culori va faceti bradul?
Noi auriu cu rosu
Mercedes-sarcina usoara!.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniella spune:

hello hello fratilor...ce mai faceti...am aparut si aniella dupa o absenta cam mare...aniella s-a mutat singura intr-un ap in nufarul,a intrat cu brio in ultimul an la faculta` incurcatarau si cu lucrarea de diploma si culmea m am angajat...metro ma numesc...adika la o ag de paza in metro...ii super perioada asta multe multe decoratiuni si brazi artificiali multi....numai bine, sanatate si fericire va urez

Mergi la inceput