Povestea Ioanei

Povestea Ioanei | Autor: acs

Link direct la acest mesaj

Au trecut opt luni de cand am nascut pentru a doua oara. Tot o fetita, dar ce diferita fata de prima mea papusa... Am asteptat-o cu nerabdare, cu toate ca Maria imi ocupa tot timpul si ma intrebam cum o sa fac fata. Dar uite ca fac. Cand ai dragoste de daruit nimic nu pare greu (sau nu foarte greu :)).
Toata iarna am umblat cu hainele desfacute la nasturi... si pentru ca nu mai incapeam in nimic, dar si pentru ca imi era foarte cald. Nu mai aveam stare. Lucrul asta l-a simtit cel mai mult bebeslusca mea cea mare (care acum are doi ani si patru luni). Cand am stabilit data la care urma sa fac cezariana parca mi s-a luat o piatra de pe inima. Si ziua mult asteptata a sosit: 23 februarie 2004. Nasterea n-a avut nimic spectaculos: teama, nerabdare, durere... si, in primul rand, fericire. Si totusi a fost unica! Ca doar si ghemotocul meu e unic in lume! Ea, mititica, n-ar fi vrut sa plece din locul cald unde o gazduiam, dar prea o astepta multa lume! Au luat-o cam pe nepregatite (dar avea deja 41 de saptamani) si s-a cam invinetit. Nici n-a vrut sa tipe imediat (ceea ce m-a facut sa-mi tin rasuflarea de spaima). Ochisorii ii tinea mai mult inchisi, parca de teama. Insa i-a trecut cand a luat-o mami in brate. Mai ales ca "afara" avea mult mai mult loc. La dimensiunile ei (3700kg, 53cm) nici nu se mai putea misca in burtica (ditamai burtoiul) mea. Cand am vazut-o prima oara pe printesa mea am simtit ca-mi sare inima din piept de bucurie. Dragostea mea mica (cea mai grasuta din salon :)) si neajutorata. Nu mai spun cand am ajuns acasa... Nu stiam pe care s-o iau mai repede in brate, pe care s-o alint, cu care sa ma joc si cum sa-i arat sotului meu cat de mult il iubesc.
Ioana mea cea brunetica (si iubareata, cum sufla vocile prin cartier) a inceput acum sa se dezmeticeasca. Ii joaca ochii dupa surioara ei si, evident, dupa mami. In curand o s-o ia si ea la fuga! Si nimic nu e mai frumos sa-mi vad fetele jucandu-se impreuna.
Sunt cea mai fericita mama din lume!

Manuela

Maria si povestea ei --> http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=9657

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

sa-ti traiasca fetele si sa fie sanatoase.
abia astept si eu un bis .


O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Sa ai parte de fericire si de iubirea si ajutorul sotului.

Sa iti traiasca fetele si sa fiti fericiti!!!

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

sa va traiasca fetele-printesele si sa aveti parte de o viata buna, frumoasa si plina!

mona si lia (24.04.2004)

[red]poze lia[red]www.imagestation.com/album/?id=3434700093&mode=invite&slideshow=1" target="_blank">septembrie www.imagestation.com/album/?id=3225170093&mode=invite&slideshow=1" target="_blank">octombrie www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">nasterea liei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

sa fiti cu totii sanatosi si fericiti.

anne-marry 34 sapt cu teodor alexandru DPN 21 Dec.
pozele mele
NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Sa va traiasca fetitele, Maria si Ioana.E un lucru nemaipomenit sa ai doi copii si mai ales doua fetite...:)

Toate cele bune1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sa va traiasca fetitele!!!!!!!!!!!!!!SAnatate,fericire si zile snine!

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Pe verisoarele mele le cheama Ioana(cea mai mare) si Maria(cu 1 an mai mica) si is minunate!!! Sunt sigura ca cel mai bine e sa ai diferente mici de varsta intre copii, chiar daca e greu - ele se cresc mai mult una pe alta. Sa-ti traiasca printzesele si sa va bucurati de ele tot restul vietii... Multa sanatate!!!

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie

Mergi la inceput