Pestoaicele sunt pe aici? (3)

Pestoaicele sunt pe aici? (3) | Autor: Nally

Link direct la acest mesaj

Continuare www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31725" target="_blank">Pestoaicele sunt pe aici? (2)



Lista pestoaicelor ce inoata in apele


26 februarie - Sigrid26
27 februarie - danyce - bb in burtica
27 februarie - liris - aspiranta nu pentru mult timp!
28 februarie - Rodica - Andrei si Mihai web
28 februarie - Clauditza

1 martie - Crismir - Robert-Cristian web
2 martie - fulguletz - DNP 7 dec.David web
4 martie - Papadie
4 martie - Vanessa - Andutu si Catalin web
4 martie - Felis DPN 12 Decembrie Pozele mele!
5 martie - i_carmen
8 martie - mirelam - Andrei
8 martie - Rayuela - Amelia web
8 martie - Emilly - Ilinca web 1 web 2
8 martie - Alina
8 martie - lilly
10 martie - ange - mamica de doua ori
10 martie - naomi ioana - Naomi
10 martie - amik - Alexandra
12 martie - Anca oltean
14 martie - simi
16 martie - Nally - Sebastian
16 martie - Ioana Co - Darius
17 martie - Denisam
20 martie - Maruta - DPN 19 iunie 2005


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Daca am omis ceva la listuta sau amsarit pe cineva sa-mi spuneti! Nu am facut-o intentionat!

Mirela sa va traiasca puiul mic si scump!!! Sa fie un mancacios si un kakacios!!! Tie refacere usoara iubita si putere de munca de acum inainte!

Vanessa bun venit in clubul nostru, al pestisorilor!!! Cand ai timp treci si pe aici!! suntem bucuroase de vorba... numai putere de stat la palavre vad ca ne trebuie la toate!!!


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Nally, frumoasa listuta ta...cred ca ai muncit ceva la ea.

Emilly si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Oltean spune:


Felicitari Mirela si multa multa sanatate tie si bobocelului tau.
Asteptam noutati dela tine.
Eu chit ca nu scriu ft.des dar va urmaresc permanent si mi-am facut griji pentru tine si cand ati fost vizitati de uragane si acum,dar iute ca totul a trecut cu bine.
Imiimaginez cat de fericita trebuie sa fii tinandu-ti puisorul in brate.
Numai bine,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Emilly mercic de apreciere !!! Intradevar a durat ceva, dar chiar mi-a faut placere!!!
Azi sunt intr-o forma buna... sper sa ma tina mai mult timp buna dispozitite ca tareeee e bine!!! Azi ca niciodata, voi gati!!!

Va pupic!


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Mirela, sa-ti traisaca puiul si sa va bucura-ti de el.
daca te putem ajuta, cu sfaturi (cele mai in varsta si mai cu experienta iti stam la dispozitie.
primul sfat! dormi cand doarme puiul. lasa gospodaria sa "zboare" si dormi cat poti. peste 2-3 luni o sa-ti amintesti de acest sfat.
multumesc de primire. o sa incerc sa vin cat mai des si sa intru in ritmul vostru si sa va cunosc pe toate ca sa va pot raspunde

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
http://community.webshots.com/user/vanessaionescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

Nally, si ce ai gatit? ..v-am zis ca-s pofticioasa si cand e vorba de mancare nu vreau sa-mi scape nimic..

cu David, 33 sapt., DPN 7 dec.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Mirela,felicitari pentru venirea puiutzului pe lume,iti doresc sanatate si numai bucurii alaturi de mica minune!!.Asteptam povestea nasterii!

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

hop ... si pestisorul ratacit ....

cum puteam sa-mi incep saptamana ... decat cu o veste foarte buna ... de emotie mi-au dat lacrimile si imi imaginez cum Crismir pluteste ... eu una asa as fi facut ...

Crismir iti doresc multa sanatate sa fi toata viata ta fericita alaturi de puiutul tau si de familie ..... cum de altfel va doresc la toate ....

emily - nu ai fost deplasata ... sa sti ca smechera cum sunt am facut si ce-a spus doctora si ce ai spus tu ... si defapt ceea ce stiam si eu in mare ...... asa ca nu am luat decat 2 aspirine pe care nu am reusit sa le sug foarte mult pentru ca au un gust acum ma simt mult mai bine ....

maine poimaine o vedem si pe Fulguletz ...

vanessa - bine ai venit ... nu ai ce recupera sau ce pas sa ti ... pentru ca noi suntem pestisori si foarte usor alunecam de la un subiect la altul sau de la o stare la alta .... tu pari a fi un pestisor planificat !? sau e o intamplare faptul ca atunci cand baietelul cel mare a mers la scoala tu ai ramas cu cel mic acasa ?

anca - bine ai venit ... ar fi mai frumos daca ai intra si tu in discutii ... ca dupa cate vezi nu prea suntem intr-o perioada foarte "vorbareata" ...

Nally - era s-o uit pe Nally si ce mult mi-a placut listuta si cred ca a muncit mult la ea .... felicitari

Fulguletz - m-ai convins ... asa ca, dupa cum vezi, mi-am modificat nr. de sapt in functie de UM ...

eu am fost nervoasa acest weekend ... stiu ca nu e bine ... dar nu ma pot abtine ... sunt intr-o situatie foarte delicata si nu stiu cum sa fac ... foarte adevarat ca m-a trezit nu tarziu ci foarte tarziu ... ei va mai povestesc eu .... e legat de bani si de faptul ca nu am un locsor numai al meu unde sa vin cu puiutul meu ... daca e sa vina ...



Maruta 7 sapt.
DPN 19 iunie 2005; UM 12.09.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Maruta am si uitat mey, si de cand ma tin , sa te felicit pentru sufletelul din burtik!!!! Si sarcina usoara si fara greturi!!! Si fii un pic mai explicita cu venitul puiului ca io is mai batuta in cap....nu intelesei de nici o natie! Da asta cand ai starea de spirit necesara... ca acum si cu hormonii astia ... o iei razna de tot si fara motiv ... dar cu motiv!!!Si nu ma' fi suparata ciocutz iubit ca dai la bebe starea si il stresezi si pe el fara rost! Ca se vor rezolva toate incet si la vremea lor!

Fulgulet mey sa nu fac pacat am facut niste chiftelute - mi-a luat toata ziua cu ajutorul lui fimiu si al lu' sotu!!! da' nu ma pang... sunt ai mei si ii iubesc mult de tot!!! Mai am si o supa de pui taaaree gustoasa! aaa... si dulce am facut niste pateuri in foietaj!!! Cel mai rapid desert! Mey da ti fii atenta ca acum incep chilele sa se puna serios !!!

Pupici la burtici scumpe dar maiabitir pentru bebeii din ele!!!!


Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze...Poze...Poze

www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">Poze mireasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori si sa aveti o saptamina frumoasa.

Maruta ma bucur mult ca esti mai bine, ce face bb in burtica?
Incearca si nu te supara prea tare, cel putin pina in saptamina a 12-a ai mare grija de tine pe toate planurile.Vezi sa nu manici cele interzise. dulce si sa fii mereu cu zumbetul pe buze.

Nally harnicuto, cum faci pateurile in foietaj??

Apropo de simtitul in forma, parca mi-am mai revenit si eu dupa starile mele depresive, dar am si dormit un pic mai bine azi noapte.Oare pina cind ma va trezi fiica-mea noapte de noapte de cite 2-3 ori?
sper ca nu pina o marit...

V-am spus ca-s la dieta nu?...ieri am mincat un tort asa de buunnn, s-a dus pe apa sambetei diete mea...azi am luat-o iar de la inceput

pupici si o zi buna!

Emilly si Ilinca web 1 web 2

Mergi la inceput