Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Help!!!!-ceai din foi de ceapa

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

sweetheart
sweetheart
nou venit

Romania
Bucuresti

74 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 28/09/2004 :  09:14:35 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite sweetheart un Mesaj Privat

Help!!!!-ceai din foi de ceapa

Fetita mea a racit.I-am facut tratament timp de cinci zile cu Panadol baby,de 3 ori pe zi si picaturi Stoptusin.Ieri am terminat acest tratament dar a inceput sa tuseasca.Am citit si alte subiecte postate de voi si am tras concluzia ca cel mai eficient ar fii ceai din foi de ceapa,dar spre rusinea mea nu stiu sa il fac.Va rog frumos sa imi spuneti cum se prepara.Este normal sa tusesca dupa acest tratament?pt ca in timpul lui tusea f.f.rar si fara secretii(era o tuse seaca)Va multumesc.

sweetheart
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - joxy on 28/09/2004 11:29:32
sinzi_ana
membru veteran sinzi_ana
Membru de barza

USA, Aleea Fericirii
11536 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  09:22:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sinzi_ana un Mesaj Privat
Eu am facut sucul de ceapa asa: la 1/2 litru de apa o ceapa potrivita, o fierbi in apa pana scade apa la jumatate, apoi pui o lingurita de miere...(mai este o reteta cu ceapa, coji de nuci, lamaie si miere...).
David dupa o tuse seaca mereu dezvolta si o tuse productiva...

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
sweetheart
sweetheart
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  09:42:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sweetheart un Mesaj Privat
Sanzi-ana iti multumesc mult.Chiar acum am sa ma duc sa iau niste miere.Ce cantitate sa ii dau pe zi?

sweetheart
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Freia
Freia
membru senior

Romania
3444 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  10:49:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFreia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Freia un Mesaj Privat
cantitatea care ramane poti sa io dai pe parcursul intregii zile.

Freia si Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro
http://community.webshots.com/user/freia_ro_capsunika
KULTA
KULTA
Mamica de 2 puisori

Finland, Vantaa
1605 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  11:41:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite KULTA un Mesaj Privat
Ce virsta are bb-ul tau?

Kulta si BB Daniela

jul
jul
nou venit

Sweden,
52 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  11:51:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite jul un Mesaj Privat
Eu fac ceaiul de ceapa altfel: pun la fiert doar cojile uscate de la o ceapa, intr-o cana si jumatate de apa, timp de cam 20 min. Dupa ce se mai raceste, scot cojile de ceapa. Mierea nu e recomandata sub varsta de un an.
sweetheart
sweetheart
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  12:22:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sweetheart un Mesaj Privat
Andra are 1 an si 3 saptamani.Stiu ca mierea este interzisa pana la varsta de un an si nu i-am dat absolut deloc pana acum.

sweetheart

Burtocika
muncesc prea mult !

Romania
2752 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  12:39:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Burtocika  Trimite mesaj yahoo luiBurtocika Adauga semn de carte la raspuns Trimite Burtocika un Mesaj Privat
Eu fac ceaiul de ceapa din 2-3 cepe la un litru de apa, cu tot cu foile galbene de la exterior, taiate mare, ca sa le pot scoate usor dupa aceea. Pun la fiert niste nuci zdrobite cu tot cu coaja, cite am la indemina (miezul de nuca fiert e placerea mea la ceaiul asta), si dupa ce fierb cam 20 minute, adaug si putin musetel si tei.
Mie personal imi place neindulcit, dar sunt persoane care nu-l suporta deloc, din cauza mirosului.
Se strecoara si se pescuiesc miejii de nuca fierti.
Se bea cald, dar daca ramine se poate bea cite o lingurita cind tuseste, ca un sirop de tuse.

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai
sweetheart
sweetheart
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/09/2004 :  17:45:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sweetheart un Mesaj Privat
Va multumesc pt raspunsuri

sweetheart
FlorentinaE
FlorentinaE
membru incepator

Romania, Braila
241 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/09/2004 :  08:34:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite FlorentinaE un Mesaj Privat
Baietelul meu nu savureaza acest ceai.Eu ii dau sirop de ridiche neagra: scobesc un pic o ridiche neagra(inainte o curat de coaja) si pun o lingurita de zahar.Va lasa sirop pe care -l soarbe f. bine.
Am obtinut rezultate bune si cu siropul homeopat STODAL (e pentru orice fel de tuse).
sanatate!

FlorentinaE
sweetheart
sweetheart
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/09/2004 :  09:08:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sweetheart un Mesaj Privat
I-am facut ieri sirop din foi de ceapa si i-am dat si peste noapte pt ca a tusit f rau.I-am mai facut si ceai de musetel in care am pus si lamaie si miere.Multumesc Florentina si pt sfatul tau.Sanatate multa tuturor.

sweetheart
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com