HELIU din ala de umflat baloanele

HELIU din ala de umflat baloanele | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Stit daca se gaseste in vreun fel acest heliu? Adica se comercializeaza pe undeva? Ma gandesc ca, cei care se ocupa de amenajari de sali pt nunti si alte de-astea folosesc ceva gen butelie cu heliu, io stiu, dau si eu cu presupusul...
Aveti idee de unde as putea face rost? De ziua baietelului meu, as vrea sa pun peste tot prin casa astfel de baloane, dar sa nu atirne, cum se intampla cu cele umflate cu plamanul.

Sper sa gaseasca cineva o solutie salvatoare, pliiiz!

Dana mama lu' bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Incearca la firmele care vand baloane , ca unele inchiriaza si echipament de umflat. Si iti trebuie si baloane , nu?
Uite, noi baloanele de nunta le-am luat de la Radar si au foarte multe culori, dimensiuni (pachete de 10, 20, 50, 100), baloane din alea de folie cu diverse personaje si stiu ca aveau si echipament de inchiriat (www.baloaneradar.ro), dar mai sunt si altii: www.belballon.ro, www.partyplus.ro, www.superbaloane.ro, www.adelante.ro
Mai stiu o firma VETRODESIGN, dar cauta numarul in pagini aurii ca nu-l mai stiu.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Ceao,
Numele meu este Mihaela si din intamplare eu am o firma de decoratiuni pentru ocazii speciale, dar din pacate suntem tare departe....prin Satu Mare.
In acest week-end vin in Bucuresti la un botez si eventual pot sa-ti aduc cateva baloane speciale pt decoratiuni de care nu prea gasesti in piata la vanzare. Heliul este foarte scump( 10 milioane un tub din care faci cam 500 de baloane) si nimeni nu-ti face cateva bucati decat cu interventii.....In plus, ar trebui sa stii ca baloanele cu heliu nu rezista suspendate foarte mult timp (6-10 ore) dupa care incep sa cada din "tavan". Un balon cu heliu este in jur de 20-30 mii lei cel putin la noi in zona. Daca te hotarasti suna-ma la tel 0721.495.008. Noi plecam spre bucuresti vineri dimineata.
Eventual daca ma strofoc putin si tii mortis ca vrei heliu, pot sa incerc sa-ti pun o "pila " la o firma din Bucuresti care sa te ajute.
Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput