Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Te poti imbolnavi din lipsa de sex?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 7
aida_o
aida_o
bad people suck!

Canada, Vestul Canadei...
2163 Mesaje
10 Prieten(i)
Trimis la: - 29/08/2004 :  02:19:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui aida_o Adauga semn de carte la raspuns Trimite aida_o un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by aissa

in cele din urma doctorul i-a spus "pe care pui mana sa il f*** "

whaaaat...?

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
sora2001
sora2001
membru junior

Japan,
700 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/08/2004 :  09:58:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sora2001 un Mesaj Privat
Interesant subiect ,continuati-l

din lipsa de hormoni(nu de sex) ,bineiteles c-o iei "razna"

Ema si Richard-Sora
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
piticasigogosica
piticasigogosica
membru junior

Romania, bucuresti
1033 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/08/2004 :  20:09:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite piticasigogosica un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by elilenus

Syracuse,ai vorbit exact cum am gandit si eu. Intr-adevar normale sociale impuse se oglindesc adanc in subconstientul nostru si in cazul romanilor, dupa cum aceste norme provin dintr-un substrat patriarhal, femeilor li se impun niste obligatii socio-sexuale care dicteaza: trebuie sa te mariti, trebuie sa faci copii, trebuie sa ai relatii sexuale cu sotul...Par normale, nu-i asa? Dar aceste comportamente sunt preimpuse. Pe mine m-a uimit un lucru in aceasta discutie. Nu cred ca un barbat normal ar avea aceasta problema dar daca ar avea-o ii s-ar recomanda sa faca sex...cu oricine. E normal asa, nu? Adica ai o problema, razolv-o taind raul de la radacina. Dar nu in cazul femeii. Toti au spus ceva de genul "indura, va trece, asteapta-l pe EL, ca EL va rezolva problema, El este salvatorul,El va veni cu APA VIE si te va trezi din morti..." Sunt casatorita, e adevarat nu de mult, imi iubesc sotul cu toata viata din mine, el este viata din mine, din dragostea pentru el am conceput acest copil (sunt gravida in 7 luni), stiu ce inseamna fericirea si implinirea, cu toate astea, daca ar lipsi foarte mult timp, as face sex cu altcineva. Punct. Impreuna cu autosatisfacere cred ca totul ar fi OK. Si totusi, nu asta ar fi problema, lipsa de sex...ci lipsa lui, al "partenerului", dupa cum ziceai tu, Syracuze.
Si eu si oricine, insa , constient sau inconstient va cadea prada preconceptiilor si va deservi normelor sociale, orice s-ar intampla.
elilenus

Bravo!

Am citit ce s-a scris,in mare pot sa fiu de acord cu unele pareri(cea mai concreta si la obiect,cred eu,a unui barbat?!)
Cred ca e vorba de folclor in legatura cu nebunia si "alergatul" hormonilor sau cel putin stiintific nu s-a demonstrat o legatura intre lipsa de activitate sexuala si nebunia(boala).Respect pentru cei(cele) care considera ca sufera fizic din aceasta cauza,consider ca nu suntem la fel!
Iarsi cred ca femeilor si nu numai romance li s-a "insuflat " o anumita mentalitate,dar nu vad insa legatura intre lipsa de sex si lipsa unui partener.Se poate face sex si fara partener asa cum nu se poate face sex desi ai un partener,nu?!
Tocmai asta vroiam eu sa intreb:CE NE FACEM CAND DESI AVEM UN PARTENER,AVEM O VIATA DE FAMILIE,SOCIALA,ACTIVITATE FIZICA SI PSIHICA(deci energia de care vorbea cineva se canalizeaza si in alta parte)DAR fiecare are o alta "parere" despre asta(alfel de libidou)???Atunci desi iubiti,persoana cu pricina este langa voi,iti doresti cu ardoare sa faci dragoste(firesc nu)si...nu se intampla nimic.Situatia se pepeta iar...
Atunci psihic vorbind incepe declinul,frustarea,intrebarile chinuitoare,plansete pe ascuns si in final...???ASTA VA INTREB EU?

Pitica si Gogosica!!!!

pitica
syracuse
syracuse
membru incepator

USA, Atlanta
228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/08/2004 :  23:18:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite syracuse un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by aida_o

quote:
Originally posted by aissa

in cele din urma doctorul i-a spus "pe care pui mana sa il f*** "

whaaaat...?

Din pacate cred ca exista inca doctori in Romania care isi fac meseria pe baza la mituri si superstitii ramase din "strabuni" - de ajung sa spuna asemenea josnicii pacientilor.
("Sa F*** pe cine-ti iese in cale ca sa-ti treaca boala").
Oribil.

Cred ca daca un doctor ar spune asa ceva unui pacient de pe aici, ar tremura si noaptea de teama tribunalului.

Dar la urma urmei, oamneii isi construiesc singuri realitatea; iar daca chiar vrei sa crezi in sufletul tau ca fara sex te imbolnavesti, iti apar noduli pe sani etc, etc,etc - atunci poate ca intr-adevar ajungi sa te imbolnavesti (mai mult de griji si mai putin din lipsa de sex propiru-zisa).

Alyssa
Alyssa
Pasarea Pheonix

Donator desprecopii.com
 Canada,
1320 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/08/2004 :  04:47:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alyssa un Mesaj Privat
Am fost la doctor saptamina trecuta. Doctorul meu de familie, imi stie situatia indeaproape, ca sint in divort si din ce cauza...
Printre altele il intreb si despre problema asta, daca te poti imbolnavi din lipsa de sex...
Raspunsul lui a fost NU...
Mi-a dat un sfat apoi si anume ca sa nu ma grabesc sa am o relatie cu cineva mai devreme de un an iar apoi sa incep sa explor incet, dar sa nu incep o relatie sexuala imediat cu acea persoana si nicidecum sa ma mut cu el, sa ma casatoresc actionind in impuls...
Deci raspunsul medicului a fost nu, nu te poti imbolnavi...
ina_nz
ina_nz
Membru fara membru

Donator desprecopii.com
 New Zealand, Auckland
1159 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 31/08/2004 :  05:01:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ina_nz un Mesaj Privat
Shi la lipsa de sex ca shi la cartzi itzi trebuie o mana buna ....nu de alta dar ca sa nu te imbolnaveshti!!!

Ina
sora2001
sora2001
membru junior

Japan,
700 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/08/2004 :  05:23:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sora2001 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by ina_nz

Shi la lipsa de sex ca shi la cartzi itzi trebuie o mana buna ....nu de alta dar ca sa nu te imbolnaveshti!!!

Ina

Ina,

Ai mamaaaa!!!!

Ema si Richard-Sora
adivio
adivio
membru (in)vizibil

USA,
621 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/08/2004 :  06:52:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adivio un Mesaj Privat
Syracuse a punctat foarte bine, s-ar putea sa gresesc dar senzatia mea este ca e chiar avizata(cred ca e medic). Cu siguranta nu te poti imbolnavi din lipsa de sex, zic eu nici psihic nici fizic. Am trait experienta de a fi departe de sotul meu aproape 2 ani (probleme de servici) si nu am avut nici un fel de probleme. Eu cred ca importanta este legatura care se formeaza intr-un cuplu, cu cit relatia este mai profunda cu atit este mai indestructibila indiferent cit de obiective sunt motivele.

Adivio&Ioana-nazdravana
Pagina: din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com