Porumbul fiert ingrasa?

Porumbul fiert ingrasa? | Autor: loredanaiascu

Link direct la acest mesaj

Fetelor, ajutatima va rog, a aparut proumbul si mie imi place fiert la nebunie, cred ca as fi in stare sa mananc o saptamana numai porumb fiert. Acum am o intrebare: Eu sunt la cura de slabire, mai am de dat jos macar vreo 5 kg si nu stiu daca prumblu fiert ingrasa ?
Va pup si va multumesc mult

lore

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

ingrasha.

Cu respect,
Florin

Choose life

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Pai de ce lumea la gaini porumb? Nu ca sa le aiba dolofane? Si eu mi-s terminata dupa porumb fiert cu un virf de unt si ceva sare, dar ma abtin...cu greuuuVikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns infofun spune:

Mai eu una nu cred ca ingrasa, oricum nu mai mult ca alte alimente din cura de slabire, insa sa fie cu cat mai putina sare sau chiar deloc!!! Ce ar putea contine ca sa ingrase? Chiar is curioasa daca stie cineva mai bine, sa ne spuna si noua. Eu nu is la cura, insa ma intereseaza!!!

GabrielaHope
"Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Ingrasa!!! Nu stiu sa dau explicatii autorizate, dar cert este ca are indice glicemic mare. Idem pentru mamaliga (tot un drac). Citeam undeva ca ingrasa mai abitir decat painea.
Pentru cura de slabire... ,dar sa stiti ca l-am gasit foarte bun in regimurile de dezintoxicare.
Nu-s la cura de slabire ca sa dau sfaturi valabile, desi ma orientez si eu dupa montignac. Mananca-l si tu necombinat cu nimic altceva la o masa ca n-o fi foc.

Elena, mami de Oana si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Si eu zic ca ingrasa!In orice cura de slabire se evita porumbul si faina de porumb!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ingrasa rau! Ca sa te consolez si eu sint in cura si ma abtin..cu greu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Ingrasa!!! Si mie imi place la nebunie si ma abtin, greu de tot! O sa fac mici exceptii, in concediu.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

DA, ingrasa. Si Montignac in cartea lui printre alimentele interzise (cartofi, orez alb, faina alba, zahar, etc.) enumera si porumbul.
Si eu sint mare amatoare de porumb fiert si desi tin regimul lui Monti, tot o sa pap porumb fiert cit o sa fiu la mare.



Karina+ Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

Multumesc tare mult de raspunsuri, m-ati omorat, am sperat din suflet ca poate totusi nu ingrasa, dar... se pare ca ingrasa. Sa va spun ca ma abtin eroic sa nu mananc porumb fiert. sunt topita dupa el, oricum nu stiu cat am sa mai rezist sa nu mananc ...
Va pup

lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Daca as fi in locul tau as manca o zi intreaga numai porumb fiert...sa-mi fac pofta. Porumbul ingrasa, dar numai daca il asociezi si cu alte alimente (adica sa nu mananci paine, de ex...toata ziua mananci doar porumb ). Nu cred ca e bine pentru organism sa te abtii de la ceva daca iti este asa pofta

Mergi la inceput