Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Sunt nasa de cununie, cu ce ma imbrac?

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

miguela
miguela
nou venit

Romania

37 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 09/06/2004 :  11:43:32 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui miguela Adauga semn de carte la mesaj Trimite miguela un Mesaj Privat

Sunt nasa de cununie, cu ce ma imbrac?

Peste 1 luna voi fi nasa de cununie. Sa port rochie lunga sau scurta (putin deasupra genunchilor)? Nu vreau sa port dres ... ce merge mai bine pe piciorul gol (sandale? pantofi? pantofi decupati?)
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Catalin on 28/08/2005 14:05:09
dana p.
dana p.
membru matur

Romania
1611 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/06/2004 :  10:26:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidana p. Adauga semn de carte la raspuns Trimite dana p. un Mesaj Privat
In general ziua merge o tinuta putin mai lejera, nu chiar atat de pretentioasa, dar seara merge ceva elegant(care in general este o rochie lunga).

Acum tu decizi cu ce sa te imbraci( cu ce iti vine mai bine si care sa mearga la un astfel de eveniment)!

In privinta incaltarilor, pe piciorul gol nu merge decat sandaua sau pantofi decupati . Si pantofi decupati si sandalele daca sunt eleganti merg bine la tinutele de zi si de seara.

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Albinutzza
Cu 2 bondarici

Romania
1962 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 10/06/2004 :  11:06:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAlbinutzza Adauga semn de carte la raspuns Trimite Albinutzza un Mesaj Privat
SUBSCRIU, DANA

Albinutzza
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
casandra
casandra
mama de doi voinicei

Canada
3088 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 10/06/2004 :  11:31:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandra un Mesaj Privat
Am aflat de curand ca nu e bine sa te imbraci in rosu sau in negru la nunta, mai ales daca esti nasa.
ralucah
ralucah
Barbata lu Bibyroxx

Romania, bucuresti
699 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/06/2004 :  13:33:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralucah Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralucah un Mesaj Privat
Pe piciorul gol nu merg decat sandalele sau un pantof decupat.
Nu uita insa sa iti pui in geanta si niste plasture transparent pentru orice eventualitate.
Lungimea rochiei depinde in principiu de "look-ul " picioarelor- daca ai picioare de aratat opteaza linistita pentru o rochita deasupra genunchilor (o nasa mai sexy). Ar fi bine daca ai pielea dechisa sa folosesti in acest caz o crema autobronzanta si eventual putin ulei de plaja inainte pentru un aspect cat mai placut.
Michelle_2004
Michelle_2004
membru incepator

Italy,
102 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/06/2004 :  19:11:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Michelle_2004 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Michelle_2004 un Mesaj Privat
Fetelor, dar niste magazine cu rochii de seara frumoase (asa ca de nasa, domisoara de onoare, soacra etc) in Bucuresti stiti sa-mi spuneti?

Va multumesc,
AnaMaria

quote:
Initial creeata de miguela

Peste 1 luna voi fi nasa de cununie. Sa port rochie lunga sau scurta (putin deasupra genunchilor)? Nu vreau sa port dres ... ce merge mai bine pe piciorul gol (sandale? pantofi? pantofi decupati?)

Kehleyr
radio nowhere

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
3257 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 16/06/2004 :  13:44:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kehleyr un Mesaj Privat
Eu sunt nasa in august si inca nu mi-am gasit rochie .

Ca magazine, depinde foarte mult si de ce buget ai. Daca vrei sa investesti mai mult, poti incerca la Doina Levintza, in spate la Eva, are toalete deosebite dar destul de scumpe.

Alte magazine unde mai poti incerca sunt:
- Irina SAhrotter, in Mall - rochii mai tineresti, voal, vaporoase
- la Agnes Toma, in Unirea
- la Mistral, intre Alba Iulia si p-ta Muncii (nu am fost inca, dar pe vremuri erau specializati pe toalete de seara)
- la casa de moda Venus (la Universitate, langa magazinul Victoria)
- la magazinele de pe straduta care merge din calea Victoriei spre catedrala Sf. Iosif (spre magazinul Gang, daca o mai exista)

Eu votex pentru rochie mai scurta, mi se pare mai deosebit, daca nasa este mai tanara. Si nu prea decoltata in biserica, eventual daca iti face rochie decoltata ceva de pus pe deasupra, mie asa mi se pare frumos fata de preot...

Cat despre dresuri: daca nu vrei si nu vrei e decizia ta, dar exista o regula nescrisa care spune ca nu e elegant ca o femeie sa mearga fara dresuri, nici chiar daca are sandale. Poti sa iti iei un dres foarte fin (8 deni) care nici nu se vede pe picior.

Editat de - Kehleyr on 16/06/2004 13:45:25
joe
joe
membru incepator

Germany,
293 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/06/2004 :  14:44:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui joe Adauga semn de carte la raspuns Trimite joe un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Kehleyr

Ca magazine, depinde foarte mult si de ce buget ai. Daca vrei sa investesti mai mult, poti incerca la Doina Levintza, in spate la Eva, are toalete deosebite dar destul de scumpe.

- la Mistral, intre Alba Iulia si p-ta Muncii (nu am fost inca, dar pe vremuri erau specializati pe toalete de seara)
- la magazinele de pe straduta care merge din calea Victoriei spre catedrala Sf. Iosif (spre magazinul Gang, daca o mai exista)

Eu votex pentru rochie mai scurta, mi se pare mai deosebit, daca nasa este mai tanara. Si nu prea decoltata in biserica, eventual daca iti face rochie decoltata ceva de pus pe deasupra, mie asa mi se pare frumos fata de preot...

Cat despre dresuri: daca nu vrei si nu vrei e decizia ta, dar exista o regula nescrisa care spune ca nu e elegant ca o femeie sa mearga fara dresuri, nici chiar daca are sandale. Poti sa iti iei un dres foarte fin (8 deni) care nici nu se vede pe picior.

Poti sa dai si niste preturi informative, te rog?
Si eu voi fi nasa in septembrie - si inca nu mi-am pregatit nimic, dar pe mine ma intereseaza rochie lunga, pe crinolina.
Pentru cununia civila ati vazut ceva? M-ar interesa un costum cu pantalon lung!
Multumesc!
Michelle_2004
Michelle_2004
membru incepator

Italy,
102 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/06/2004 :  17:20:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Michelle_2004 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Michelle_2004 un Mesaj Privat
O intrebare: la casa de moda Venus au si rochii de-a gata sau fac numai pe comanda?

mersic,
AnaMaria

quote:
Originally posted by Kehleyr

oanaDo
oanaDo
membru incepator

Romania, Braila
489 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/06/2004 :  12:53:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luioanaDo Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanaDo un Mesaj Privat
Acum 4 ani am fost o nasa cam asha: http://community.webshots.com/user/ooanaa2003
Rochia e cumparata din Bucuresti de la o casa de moda de langa Cocor, de putin timp am pus-o pe net la vanzare

Oana

Editat de - oanaDo on 17/06/2004 12:57:10

Kehleyr
radio nowhere

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
3257 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 18/06/2004 :  11:18:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kehleyr un Mesaj Privat
La Casa de mode Venus au si lucruri de-a gata, din cate stiu eu. Au si site pe net: http://www.triumf.ro/modavenus/. La magazin eu nu am ajuns inca, deci nu pot spune preturi.

La Agnes Toma rochiile sunt cam de la 4 mil in sus. Foarte multe insa sunt pe stilul ei care este destul de incarcat, cu volane, pampoane etc, flori multe. Nu aveau cu crinolia, din cate am vazut eu, dar nu m-am uitat in mod special dupa asa ceva. Costume nu aveau decat cu fusta scurta, si din acelea in culori foarte puternice (roz etc.)

Am fost ieri si la Mistral. Au foarte, foarte multe modele, cred ca sunt cel mai bine dotati, au si pe crinolina, dar sunt destul de scumpe, cel putin dupa parerea mea, cam de la 10 milioane in sus. Este singurul loc insa, unde eu am gasit ceva sa imi placa, dar era 13 mil , asa ca trebuie sa ma mai gandesc.

Tot ieri am fost la magazinele de pe calea Victoriei, sunt vreo 3 sau 4, e si un magazin Irina Shrotter de care nu stiam, rochii intre 5 si 10 milioane, dar mai mult de voal. Cred ca totusi merita incercat si acolo.

Pentru cununia civila eu mi-am luat ceva de la Dika, din Romana, un sarafan de in de care sunt foarte incantata. Insa nu au decat lucruri de in, daca vrei ceva mai elegant nu are rost sa te duci.

Daca mai gasiti magazine spuneti-mi si mie,pana nu iau rochia de 13 mil
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com