Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

O sa radeti! Mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, ca sa scap de-o grija. Nu-l iubeam si a doua zi l-am parasit. Pentru ca am rezolvat problema si am scapat de obsesia virginitatii, am luat o pauza de cativa ani,... dupa care am mai avut vreo 2 prieteni de cursa mai lunga. La 28 de ani am devenit cu adevarat femeie si m-am indragostit de un baiat.... cu 8 ani mai mic decat mine....normal ca nu s-a lasat cu casatorie dar am fost un cuplu perfect si am stat impreuna 2 ani.
Apoi l-am cunoscut pe actualul meu sot... care este cu 16 ani mai mare decat mine (nu reusesc sa ma plasez decat in extreme) si care mi-a aratat un gen de dragoste care nu credeam ca poate exista.Ma simt implinita, fericita, nu regret nimic si ma bucur chiar ca nu am avut doar un barbat, daca nu aveam termene de comparatie nu-l puteam pretui acum pe sotul meu! Si adevarul este ca pana la el nu am simtit niciodata ca as putea ramane o viata intreaga cu o persoana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina I spune:

Mi-am inceput viata sexuala la varsta de 17 ani jumate cu acelasi barbat cu care sunt si acum insa ne-am grabit sa facem un bebe
cu toate ca ar fi trebuit sa mai asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

eu la 25 inspre 26... pt ca eram ca speriata de bombe, sincer imi era frica si nu aveam incredere in nimeni si nici nu a fost sa fie, desi in sinea mea as fi vrut eu de pe la 14 ani, acu chiar imi pare rau ca am irosit atatia ani de viata sexuala, da nu-i nimic recuperez acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piciulici spune:

22 si jumatate. Si ma simteam asa o baba! Si mi-era asa o rusine! Ma si gandeam la bancul ala cu "daca nu au vrut-o altii nu o vrem nici noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

La 24 de ani , cand m-am casatorit . Si eu am fost speriata ca de bombe cand era vorba de acest subiect , si chiar si acum un pic ... cred ca sufleteste voi ramane copil toata viata ! Cei apropiati imi mai spun bebe ... .


Alexandra , mamica lui Mihaita
************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu la aproape 22, cu cel ce mi-a fost primul sotz. Iar acum sint cu al doilea sot, care merita tot ce-i mai bun pe lume (spre deosebire de primul) si doar cu ei 2 am avut/am eu experiente sexuale.

Home, wherever you are...

Simina & Andrei (Deiutzu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalossa spune:

O parafrazez pe allya-eram speriata de bombe.Mie imi impuiase maica-mea capul ca barbatii sunt niste profitori,niste egoisti,te folosesc si te lasa.Eu am inceput la 27 de ani,dar tot cu frica si inhibitii,pana mi-am dat seama ca fiecare are dreptul la intimitate si viata personala.Am avut noroc ca am dat peste un barbat care si-a dat seama ce se petrece cu mine si cu sufletul meu(actualul meu sot).Suntem casatoriti de 8 ani ,avem o viata sexuala ....super,nimic nu s-a pierdut din magia inceputului.Eu daca as avea o fata as sfatui-o sa inceapa viata sexuala atunci cand simte ca trebuie,si in acelasi timp sa fie constienta ca implica responsabilitati.Daca apare un copil,nu trebuie sa faca avort(este un pacat capital).Apalossa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Eu acum 2 ani, fix de Revelion, deci la 21 de ani.
A fost si momentul si omul potrivit. Ma marit cu el la anul.
Nu mi s-a parut ca ar fi fost prea tarziu. Pana la el nu mi-am dorit sa fac dragoste cu nimeni. Nici unul din prietenii mei anteriori nu mi-au inspirat dorinta si increderea de a face pasul acesta.
A fost pentru mine o experienta extraordinar de frumoasa. Mi-a placut din chiar prima noapte. Nu a fost dureros sau urat. El chiar a stiut cum sa se poarte cu mine.

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

La 21 de ani, cu cel care avea sa-mi devina sotz!

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns snowbell spune:

mamicilor, nu cred ca e relevant la cat a inceput noi pentru a determina la cat vor incepe copiii. de exemplu eu aveam 19 ani, dar fratele meu, cu 8 clase in urma mea, a inceput pe la 13-14 (nu mai tin minte acum exact cat avea). si prietena lui era de-o varsta cu el si pentru ea nu era primul!
asa ca... ochii mari pe cei mici! ca tentatiile curg garla...

Mergi la inceput