Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Sint de parerea ca fiecare partener trebuie sa aibe citeva experiente la activ,sa stie despre ce e vorba in propozitie,ca sa zic asa.Dupa ce le-ai incercat pe toate,sti ce vrei,sint shansele unei casatorii durabile e mai mare.Asa,daca esti cu primul/prima de la bun inceput cu siguranta ca tentatiile vor fi mult mai mari si in final unul sau amandoi or sa calce stramb.Iar daca nu,parerea mea e ca vei trai o viata plina de intrebari de genul...Da cum ar fi fost..?!..Pretty lousy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Dupa 20 de ani si a fost cu sotul meu. Am fost prima pt el si el primul pt mine si suntem foarte mandri de asta. Nici nu poate fi vorba de disfunctionalitati sau mai stiu eu ce probleme. Ii asa de bine sa inveti totul impreuna..., inveti sa ai incredere, sa te daruiesti, sa iti reversi toata dragostea asupra celuilalt...as zice ca e perfect!
Daca durata si calitatea unei casnicii ar tine DOAR de calitatea vietii sexuale...inseamna ca n-ar mai exista oameni nefericiti, sau poate ar fi foarte putini, nu?
Parerea mea!

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Dupa 20 de ani si a fost cu sotul meu. Am fost prima pt el si el primul pt mine si suntem foarte mandri de asta. Nici nu poate fi vorba de disfunctionalitati sau mai stiu eu ce probleme. Ii asa de bine sa inveti totul impreuna..., inveti sa ai incredere, sa te daruiesti, sa iti reversi toata dragostea asupra celuilalt...as zice ca e perfect!
Daca durata si calitatea unei casnicii ar tine DOAR de calitatea vietii sexuale...inseamna ca n-ar mai exista oameni nefericiti, sau poate ar fi foarte putini, nu?
Parerea mea!

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara



Si de cand sunteti casatoriti? Ca acuma nu zice nimeni ca dorinta sa incerci si altceva apare in 2-3 ani... La fel de bine s-ar putea sa nu apara deloc, dar pe mine m-a intrigat nr. mare de mesaje de genul asta, nu faptul ca mai sunt si oameni care s-au casatorit virgini si traiesc fericiti unul cu altul.
Nici vorba ca o casnicie fericita sa insemne doar super sex, dar eu cred ca acesta e o parte importanta a unei casnicii, la fel de importanta ca si comunicarea si increderea intre soti. Acuma sa fim seriosi, daca sexul nu mai merge, poate comunicam si avem incredere unul in altul, dar asta se cheama ca suntem best friends, nu soti, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

Eu mi-am inceput-o cam devreme si regret. In rest sunt cu totul de acord cu yank.

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

gangurici_licurici, suntem casatoriti de aproape 3 ani. Si cred in sinceritatea legamintelor pe care le faci la inceputul casatoriei asa ca nu imi fac probleme ca vor fi incalcate din partea niciunuia dintre noi.
Cunosc foarte multe astfel de cupluri (pe langa toate celelalte exemple "triste" care ne inconjoara) si nu vad noi de ce n-am fi unul din cele cu happy-end.

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

stiti ce fetelor?? de multe ori depinde de conjunctura cand iti incepi viata sexuala. Prietena mea a facut sex la 14 ani cu iubitul pe care il avea de la 12 ani. acum are 23 de ani si a facut sex doar cu 2 barbati baiatul de la 14 ani ( care a fost iubitul ei pana a intrat la facultate) si cu actualul ei logodnic cu care e de 4 ani .De multe ori ne judecam unele pe altele mai rau ca pe criminali. Pana la urma cine a facut-o de tanara sa-i fie de bine atata timp cat la maturitate is vede de treaba ei si isi respecta sotul . Ce parere aveti fetelor???

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

quote:
Originally posted by gangurici_licurici

Nici vorba ca o casnicie fericita sa insemne doar super sex, dar eu cred ca acesta e o parte importanta a unei casnicii, la fel de importanta ca si comunicarea si increderea intre soti. Acuma sa fim seriosi, daca sexul nu mai merge, poate comunicam si avem incredere unul in altul, dar asta se cheama ca suntem best friends, nu soti, nu-i asa?




De ce crezi ca daca sotul a fost primul, sexul nu va mai merge?!?Sau ce,daca tu (sau altele) esti mai experimentata,adica nu sotul te-a invatat tot ce stii in acest domeniu,nu poti avea partea de un sex mai putin grozav?
Eu imi respect sotul,suntem casatoriti de 5 ani,si pasiunea e mai mare decat la inceput,el m-a invatat ce si cum,stiu cum sa-l fac fericit.
Oamenii sunt ff diferiti,eu am invatat sa-l iubesc pe al meu asa cum ii place
Daca sunt multumita cu ce am acasa nu cred ca va aparea curiozitatea,dar...never say never.

Nicky.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda2000 spune:

nu m-am grabit prea tare ,am asteptat sa intalnesc o persoana responsabila si de incredere ,cu care relatia sa dureze . As fi putut sa incep mult mai devreme de 21 ani ,si ocaziile n-au lipsit .Inca nu stiu daca imi pare bine sau rau ,in schimb regret ca nu m-am casatorit un pic mai devreme de 24 ani .
mirinda (15+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Inca o parere personala: nu suntem animale sa nu putem sa ne stapanim instinctele (inclusiv cel sexual). De aceea este bine sa ii dam curs atunci cand este in folosul nostru si al partenerului. Fiecare stie ce e mai bine pentru el/ea si actioneaza ca atare, fara a-i judeca pe cei din jur.

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Inca o parere personala: nu suntem animale sa nu putem sa ne stapanim instinctele (inclusiv cel sexual). De aceea este bine sa ii dam curs atunci cand este in folosul nostru si al partenerului. Fiecare stie ce e mai bine pentru el/ea si actioneaza ca atare, fara a-i judeca pe cei din jur.




Nicky

Mergi la inceput