Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Am nascut natural,fara anestezie, cu un travaliu de aproximativ 3 ore, sper ca la bebe2 sa fie tot asa de bine si mi-as dori sa nasca toate mamicile ca mine...si Razvan a avut 3,500 kg si 51 de cm...

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Cezariana cu travaliu de la 7.30 dimineata pana la 6 seara.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Eu am nascut natural dar nasterea a fost provocata deoarece nu ma dilatam.Cu o zi inainte mi s-au fisurat membranele,seara m-am internat iar dimineata mi le-a rupt medicul,apoi am stat cu perfuzie cu oxitocina pana am nascut(de la 8 pana la 12,40).Am avut dureri mari dar daca voi mai avea un copil tot natural as dori sa nasc.

laura si ariana(20-o2-2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Am nascut 5 fete natural,iar al 6lea prin cezariana.(baiat)
Aveam contracii de doua saptamani dar nu ma dilatam,deja placenta se calcifia (era matura)si asa am ajuns sa-mi faca cezariana.



poze cu familia mea
Iubiti-va unii pe altii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

cezariana cu peridurala, la propria-mi dorinta. complet constienta pe toata durata operatiei, mi-am vazut si auzit voinicul de 4 kile din prima clipa, am alaptat prima oara la cam doua ore dupa interventie, a doua zi (putin strangand din dinti, ce-i drept...) eram in picioare si in 3 zile am fost acasa. nu regret, si nici nu ma poate convinge nimeni ca altfel ar fi fost mai bine :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Am nascut ambele dati cu cezariana. Prima bebelusa de 4.500 kg si a doua de 3.800 kg. Dupa 3 zile la ambele operatii am plecat acasa pe picioarele mele. Mi-a fost foarte bine si am alaptat imediat ce s-a dus efectul anesteziei.

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Pe tot parcursul sarcinii mi-am dorit sa nasc natural si in saptamana 36 am aflat ca nu o sa fie posibil asa ca am ajuns sa nasc prin cezariana.. lucrul de care imi era cel mai frica. Pana la urma a fost ok am avut anestezie locala asa ca mi-am vazut gogoshica din prima clipa, nu am putut-o lua in brate ce-i drept dar dupa ce m-au terminat de brodat si m-au dus la salon am putut sa alaptez si a fost totul ok; doctorul si restul personalului medical au fost super,am primit foarte multa atentie si dupa trei zile am plecat acasa. Pentru urmatorul bebe sunt ok pentru oricare varianta.

Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


cezariana amandoua nasterile si nu pentru ca am vrut eu dar asa a trebuit din motive medicale si tin sa subliniez ca mi-am vazut copii din prima secunda a vietii lor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Cum am nascut eu wow nastere naturala ,contractii minut la minut din prima ,dilatare 10cm si poc bebe afara , al doilea la fel am mai stat putin sa vina tati cu camera video ca o uitase acasa noroc ca era orasul mic si s-a intors in 10 minute ca altfel nasteam fara el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu m-am nascut tare repede , cred ca statea doctorul ca in reclama cu os ticla de Cola sau ceva
In 10 minute maxim m-a nascut mama-mea

Mergi la inceput