Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Tensiune arteriala mica.

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Emilly
mami mignonne

Canada
Ouest-de-l'ile

2362 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 22/05/2004 :  17:39:42 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Emilly un Mesaj Privat

Tensiune arteriala mica.

Buna fetelor!
Inafara de cafeaua de dimineata ce-mi recomandati pentru cresterea tensiunii?
Si in timpul sarcinii m-am confruntat cu aceeasi problema.Simt ca ma ia cu lesin si musai trebuie sa ma asez si daca nu o fac rapid risc sa vad stelute verzi si chiar sa lesin.Doctorita mi-a zis sa fiu multumita ca nu e mare.Valorile se mentin pe la 110/50,60.Insa dimineata cred ca scade undeva pe la 90,100/50
Orice ideie e bine venita.Cu mii de multumiri.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
gandacelu
gandacelu
+

Romania, Bucuresti
3008 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  17:48:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gandacelu un Mesaj Privat
am aceeasi problema! acum cativa ani aveam tensiunea 15, acum o am 9-10-11!!!

nu crezi ca o fi ceva in diferenta de aer in canada? am auzit ca e aici o chestie care difera f tare de romania, umiditatea si presiunea atmosferica!
nu stiu nimic, ma inscriu pe lista de asteptare! sunt insarcinata si cafea nu beau, in schimb mananc ciocolata.

merci

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
gandacelu
gandacelu
+

Romania, Bucuresti
3008 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  17:49:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gandacelu un Mesaj Privat
(precizez ca am avut tenisunea 10 pe cand beam 1 kil de cafea pe zi)

10 din stiemul romanesc = 100 in sistem canadian

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
enik
enik
nou venit

Romania, timisoara
84 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  18:01:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite enik un Mesaj Privat
Draga mea iti recomand sa bei cat mai multe lichide si sa mananci multe banane, asa i sa recomandat si mamei mele. ar fi bun un vin rosu dar in timpul sarcini nu e indicat.
ancuta06
ancuta06
Astept bebe2

Donator desprecopii.com
 Netherlands, Almere
1993 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  18:19:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ancuta06  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ancuta06  Trimite mesaj yahoo luiancuta06 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancuta06 un Mesaj Privat
si tensiunea mea abia la sfarsitul sarcinii a fost cum trebuie. Acum e iar mica. Macar bine ca nu e ridicata, zic eu

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)

http://community.webshots.com/user/Busch_family
gandacelu
gandacelu
+

Romania, Bucuresti
3008 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  19:23:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gandacelu un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by enik

Draga mea iti recomand sa bei cat mai multe lichide si sa mananci multe banane, asa i sa recomandat si mamei mele. ar fi bun un vin rosu dar in timpul sarcini nu e indicat.

nu vreau banane ca ingrasa!

vin rosu... yap yap yap acolo o gurita-doua nu strica! merci, good point!!!

Oana_B
|||OuTLieR|l|

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru dianaDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 USA, Wolverine State
6614 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  20:33:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Oana_B un Mesaj Privat
Pai si daca e mica e rau? Eu stiam ca important e sa nu fie oscilanta. Si valoarea mica (nu stiu denumirea) sa fie jumatate+1, este ideala diferenta. Si daca ai pulsul mare iti trebe niscai miscare. Poate ca ametelile or veni de la fo' anemie.

Oana_B
cipcipcip
cipcipcip
De colo colo

Sweden, Suedia/Portugalia
1534 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 22/05/2004 :  21:13:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicipcipcip Adauga semn de carte la raspuns Trimite cipcipcip un Mesaj Privat
10 sau 100 nu e foarte mica. Am o prietena care are constant in jur de 85, iar eu in jur de 95 ma invirt. Si da, doctorii, atita timp cit e mica zic ca e foarte bine, dar uita ca nici sa o ai prea mica nu e bine, da ameteli si dureri de cap sau stare de slabiciune.
Dupa cite stiu eu singurele remedii sint sport, sare din belsug in mincare, cafea si vin rosu. (desi nici astea nu ajuta dupa citva timp ca se obisnuieste organismul cu ele). Dar in general la mine, am observat ca daca dorm mult si nu fac miscare ma apuca ametelile.
In general tensiunea creste cu virsta, asa ca poate pe la 50 de ani o sa ne bucuram de tensiune normala, cind toti ceilalti o au crescuta

Emilly
mami mignonne

Canada, Ouest-de-l'ile
2362 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/05/2004 :  00:18:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Emilly un Mesaj Privat
Merci mult fetelor!O sa astept sa inaintez in virsta...
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com