Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Cit trebuie sa fie umiditatea in camera?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

dulcetica
dulcetica
membru de baza

Romania
4165 Mesaje
5 Prieten(i)

Trimis la - 08/05/2004 :  11:31:08 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui dulcetica Adauga semn de carte la mesaj Trimite dulcetica un Mesaj Privat

Cit trebuie sa fie umiditatea in camera?

Am citit ,undeva la un subiect pe forum, ca unul din motivele pentru care BB are nasul infundat este umiditatea insuficienta din camera.Eu am un indicator de umiditate(de ex. acum umiditatea este 62%) dar nu stiu cit trebuie sa fie umiditatea ideala?Cum poate fi influentata?

dulcetica
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
jul
jul
nou venit

Sweden,
52 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2004 :  16:44:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite jul un Mesaj Privat
Din cate am citit, umiditatea ideala este intre 40-50%, peste 60% fiind deja prea mult. Camera in care doarme ar trebui sa fie foarte bine aerisita, evitand astfel sa se trezeasca cu nasul infundat.
Eu pastrez umiditatea in jur de 50%, aerisesc de cateva ori pe zi si cu toate astea bebe tot se trezeste cu nasul infundat ...asa ca nu mai stiu...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
AC
AC
pierdut in carul cu fan!

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
  , pierdut de tot
2606 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2004 :  16:53:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AC un Mesaj Privat
Dulcetzica,

asa e ideal e 40-50%, dar Olanda si Long Island-ul pe unde s-a vanturat bebe sunt destul de umede. Si e mai bine sa nu aiba varitzii chiar de la simplu la dublu cand iese afara. (Adica noi afara aveam si 87% umiditate). La o luna cand ieseam dimineatza afara se umezea toata si respira tare greu. Asa ca am reajustat totul ca sa nu fie asa mari diferentze. Deci eu zic ca in jur de 60 nu e rau, ba dimpotriva. Deci umiditate ai destula.

Anne-Sarah si mamica sa Andreea
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica
membru de baza

Romania
4165 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2004 :  10:35:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Aveam 61% pentru ca tocmai plouase,presupun.De regula este chiar intre 40-50%.Cu toate astea are permanent nasul infundat.Se subintelege ca toate metodele de desfundat(spray cu apa de mare,ser cu pipeta,pompita,betisoare inmuiate in ser) il irita la maxim ca mi-e si mie mila sa mai incerc.ORL-istul spune ca nu are nimic!Pe mine insa ma deranjeaza sa-l aud tot timpul respirind greu.In timp se mai regleaza?

dulcetica

Otilia
membru senior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 France, * Jewelry World *
3204 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2004 :  15:11:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Otilia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Otilia un Mesaj Privat
Imi amintesc ca am auzit la TV ca umiditatea ideala este intre 50-55%.
Si la noi oscileaza mult, intre 45-67%, depinde daca a plouat sau nu, daca am aerisit sau nu si depinde mult si de temperatura (cind e mai frig umiditatea creste si scade cu cresterea temperaturii) Noi stam si intr-o zona destul de umeda (avem o clima temperat-oceanica, stam aproape de ocean si ploua destul de des)
Dar e OK, nu am fost bolnave niciodata...

~Otilia&LaAdelita~
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com