dinte care nu mai creste

dinte care nu mai creste | Autor: prettysunshine

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu are 6 ani si 7 luni si acum o luna si ceva i-a cazut un dinte,dar cel nou nu mai creste! Se vede putin, dar a ramas in stadiul asta de cateva saptamani.E normal?Lui i-a mai cazut un dinte,acesta e al doilea care-i cade,dar la primul dinte a crescut imediat cel nou.

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nu te ingrijora prea tare.
Unii dinti dureaza mai mult pina ies. Mai astepta citeva saptamini si daca tot nu iese, mergi la dentist. Se vede la radiografie daca dintele este in gingie.

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/alex2.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/nick2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianne spune:

Saptamana trecuta ma plangeam si eu doctorei ca nu-i mai ies dintisorii. Fiica-mea are vreo trei lipsa! Iti dai seama ca are patinoar in gurita! Pana si copiii afara o necajau ca nu-i mai cresc dintii! Doctora mi-a spus sa nu-mi fac probleme ca or sa iasa, chiar si peste 3 luni! Acum au iesit toti! Asteptam sa-i mai si creasca!
Nu te ingrijora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

rosa, nu este nici o regula pentru nabadaiosii astia de dinti..lui Stefan incisivii laterali i-au crescut dupa canini, desi au picat inainte..arata ca un vampir..si a durat mai bine de juma de an pana au binevoit incisivii sa apara

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik spune:

Draga Rosa, sunt din domeniul stomatologiei si pot sa-ti spun ca nu e nevoie sa te impacientezi. NU este o regula ca dintisorii sa iasa exact ca la carte. Daca dintisorul de lapte nu s-a miscat prea tare si a fost extras este normal sa iasa celalalt mai greu. NU scoateti dintisorii copilului pana cand nu se misca tare, toate la timpul lor.

De cand i-ai scos dintisorul???
pentru alte informatii apelati cu incredere. ENI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Enik,dintele i-a cazut acum 2 luni si celalalt abia se vede.

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)

Mergi la inceput