Preturi analize!

Preturi analize! | Autor: Monica-Elena

Link direct la acest mesaj

As vrea sa aud pareri despre analize facute la Medsana, Centrul Medical Unirea, Sanador si Medicover. Ma refer la preturi si la cat de bine sunt facute.Este vorba despre: chlamidia(sg si vag); ureaplasma; micoplasma; toxoplasma, cultura de col; secretie vaginala, test papanicolau; cultura uretrala; secretie uretrala; FSH; LH; T3;T4; TSH; prolactina si estradiol.
Stiu ca la Centrul medical Unirea si Medsana pretul este aproximativ 10 000 000 lei ptr ambii parteneri, iar la medicover si Sanador preturile sunt la jumatate.
Am mare nevoie de parerile voastre cat de repede se poate.
Va pup,

Monica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

fetelor ... a fost mai demult un subiect despre analize facute la spitale, cum ar fi Cantacuzino, unde daca ai recomandare din partea medicului, platesti o suma modica.. nu-l mai gasesc. voi mai tineti minte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Monica, du-te la Cantacuzino, acolo platesti mult mai putin, la Medsana sunt cateva sute de mii pentru fiecare...asa as face eu....pentru cele hormonale mergi la Parhon, sunt convinsa ca si acolo e mai ieftin

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Monica,eu am dat 10 mil la Medsana pe aceste analize in oct anul trecut.Tin sa-ti spun ca au fost numai pt mine si nu cuprindeau si analize hormonale pe care le-am facut in Bacau la jumatate de pret.




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Eu le-am facut la Cantacuzino si la Medicover si vreo 2-3 la Medsana...si am ajuns cu pretul la toate,...dar absolut toate cred ca la 10 mil.



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Monica, incearca la Giulesti pentru analize hormonale (aproximativ 1.000.000 lei) si la Cantacuzino pentru zoonoze si secretie (aproximativ 3.000.000 lei - 13 analize). Preturile sunt pe anul 2004. Pot sa iti spun ca nu am ramas cu semne pe miini de la ace nici de la Giulesti si nici de la Cantacuzino. Eu am facut comparatie cu Medsana si pot spune ca am iesit foarte ieftin (mai putin de jumatate din pret). Nu cred ca merita sa arunci cu banii pe fereastra. Decizia iti apartine.
dulci
Liliana M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumesc mult fetelor. Si eu ma gandeam sa incerc la Cantacuzino si la Medicovar. la uram urmei analizele se fac la fel peste tot platim firma............

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

Monica eu am facut in Ian-Feb analize la Medicover si Laboratoarele IDS.
La medicover am facut T4, T3, Tsh,FSH,Lh,Prolactina si m-au costat aprox 2.500.000
La IDS am facut Estradiol, Progesteron si ATPO si au costat cam 500.000 fiecare. La Parhon m-am dus sa fac dozarile hormonale si mi-au spus ca nu au substantele necesare.
Am facut si la Cantacuzino o serie de analize.sincera sa fiu nu stiu cam cat am dat.
Dar la Medicover, se fac foarte ca lumea analizele. u am repetat unele si la Medsana si au iesit identice.


capul sus, va rasari soarele si pe stada noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala_1 spune:

Eu am facut mult timp analizele la MEDSANA, pana cind m-am ''desteptat'' si am vazut ca sunt mult mai ieftine la Medicover si sunt facute la fel de bine singura diferenta fiind aceea ca dureaza mai mult obtinerea rezultatelor (2-3 zile) fata de Medsana unde (pe unele dintre ele) le obtii in aceeasi zi.
In schimb cu analizele facute in spitale (eu am facut la Filantropia) am avut experiente neplacute rezultate eronate, probe pierdute....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

quote:
Initial creeata de Monica-Elena

As vrea sa aud pareri despre analize facute la Medsana, Centrul Medical Unirea, Sanador si Medicover. Ma refer la preturi si la cat de bine sunt facute.Este vorba despre: chlamidia(sg si vag); ureaplasma; micoplasma; toxoplasma, cultura de col; secretie vaginala, test papanicolau; cultura uretrala; secretie uretrala; FSH; LH; T3;T4; TSH; prolactina si estradiol.
Stiu ca la Centrul medical Unirea si Medsana pretul este aproximativ 10 000 000 lei ptr ambii parteneri, iar la medicover si Sanador preturile sunt la jumatate.
Am mare nevoie de parerile voastre cat de repede se poate.
Va pup,

Monica

Fetelor spuneti-mi si mie cand anume trebuie facute analizele acestea (in ce zi a lunii) pentru ca vreau si eu sa le fac; Am reusit sa-mi fac planificare la Ancar pe 19 apr. si am mari mari emotii. Nu va mai spun ca am mai facut si alte analize generale si am pierdut buletinele...
Pup toate fetele,


Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Luli cele hormonale le faci in ziua 3,14 si 21. Vezi ca Ancar le cre doar pe cele din ziua 14 si 21, iar toxo, Chlamidia, ureea etc le faci oricand.
Bafta!

Monica

Mergi la inceput