Avortul

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by Marilena12





Pai tocmai ca nu mi le-ai ignorat...

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

[/quote]

Ia mai verifica, ai sa constati ca ti-am ignorat mesajele, inafara celui in care ai comentat raspunsul meu destinat altei persoane, deci nu tie. Si nici la ala nu reactionam daca nu te-ai fi exprimat agresiv incurcand lucrurile (in speta sarcinile cu probleme cu copiii nedoriti).

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"
[/quote]


Defapt,ce mai incolo si incoace.NU,avortul nu este o crima pentru ca se practica si este legal.Ar fi o crima daca nu s-ar practica si mai mult nu ar fi legal.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Majoritatea criminalilor sunt copii care au crescut si au trait in conditii mizerabile. Ei nu au cunscut decat suferinta, violenta si abandonul. Stiu cat de mult trebuie sa ii uram cand ne fura, sau azim ca a omorat sau violat pe cineva, unul dintre ei... dar daca ne gandim la ei... ei au fost adusi pe lume si uitati. A cui e vina?



What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

18+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

[quote
Defapt ai dreptate,prostia nu trebuie demonstrata caci si asa se vede.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"




Cred ca doresti ceva reactii de la moderatori pentru afirmatia asta. Nu ca nu ai avea dreptate cand spui ca se vede prostia in general, dar ai ales un context care te incrimineaza, adica devii suspecta de atac la persoana. Eu ma retrag pentru ca nu vreau ca acest simplu sondaj sa ajunga la ZZ.



MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"
[/quote]

Nu m-am referit la o persoana anume

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

http://www.avort.ro/doc/cursuri/AVORTUL.doc

http://www.avort.ro/metode-contraceptive-abortive.php

Pentru cine vrea cu adevarat sa afle ceva concret. Valabil si pt. medicinisti.
XIO, inca nu am un curs de genetica dar ma straduiesc. Ai tu in schimb posibilitatea sa vezi concluziile unui confrate.Poate iti faci timp sa citesti.

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Eu am gasit o solutie. Cred ca daca ar fi infintata o lege ca fiecare familie sa infia un copil cu nevoi speicale, un copil sanatos si ar putea sa mai faca un copil de a lor. Asa nu am avea probleme cu copii strazi etc.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

18+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

mamacangur, Dr. Todea-Gross Christa este un decreptit de la Cluj, colaborator la patriarhie, bagat in kestii cu noua-dreapta si liga antihomoxexuali, etc
da-ne un normal la cap k exemplu!

marilena12,

1- se avorteaza embrioni, nu copii, conform medicinei;

2- pt. mine si partenera mea nu-i asa; daca ar fi pierdut sarcina, ar fi suferit, daca ar pierde acum un copil nu vreau sa stiu ce-ar face; in fine, unii nu pot face diferentze intre una si alta, ferice de ei, Doamne-fereste de ceva, vor suferii mai putzin, o data ce copilul = embrionul


3- un ou fecundat este ekivalentul unui embrion in primele luni;

4- poate ca nu crezi, dar unii din ei, mai exact un el si o ea, abuzatzi sexual de diversi in orfelinat, DA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Marilena, nu poti avorta un copil decat daca o faci dintr-o luna a sarcinii in care daca ar iesi singur ar fi viabil. In principiu, se avorteaza blastocisti, embrioni si feti. Nu copii. Deci practic discutia e sterila, intrucat niciun medic din lume nu va hacui in burta mama-sii un copil - e ilegal.

Cristina, imi pare foarte rau, dar nu sunt de acord. Ce vina am eu sa cresc eu un copil cu handicap numai pentru ca o anume "X" nu a vrut sa-l lepede dupa ce vreun doftor i-a zis ca are mari sanse sa iasa cu nevoi speciale si ea s-a incapatzanat sa-l faca, si nici n-a fo' in stare sa-l creasca dupa aia sau l-o vazut handicapat cand l-o scos din burtzi si n-a vrut sa se lege la cap cu el... Ar fi un fel de boii ara si caii mananca, adica imbecilii se prasesc si normalii ispasesc, sau cum?

Eu as face abandonul ilegal si as baga la parnaie + condamnare la sterilizare pe orice din asta care-si abandoneaza plodu' in loc sa-l avorteze. Nu esti in stare sa ti-l cresti? Nu-l fa!

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Pai daca avortul se considera o crima, atunci si faptul ca noi omorim animale si le si mincam ar trebui sa fie considerat tot o crima.Doar si animalele au suflet, sint fiinte vii,se nasc,cresc iar noi le ucidem,le mincam si doar nu sint fetusi...Ar trebui sa mincam doar legume,fructe si ierburi fara sa ne atingem de carne.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by anky

Pai daca avortul se considera o crima, atunci si faptul ca noi omorim animale si le si mincam ar trebui sa fie considerat tot o crima.Doar si animalele au suflet, sint fiinte vii,se nasc,cresc iar noi le ucidem,le mincam si doar nu sint fetusi...Ar trebui sa mincam doar legume,fructe si ierburi fara sa ne atingem de carne.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"


falsh!
plantele ie vii, sensibile la sunete, comunica intre ele, le consideram inferioare fiindca nu le intzelegem...
vegetarieni sa-si ieie gandul de la "eu nu provoc suferintza"; viatza inseamna moarte si pt. a trai fiecare din noi, mor zilnic forme diverse de viatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Ham, multe se pot spune despre dr. Todea dar nu e cazul aici.Un lucru e necesar de precizat: e femeie si nu barbat! Cat despre informatiile pe care le ai si punctul tau de vedere nu cred ca are rost sa comentez.Ai copii, esti mare, vaccinat si ai dreptul sa-ti exprimi pararea de preferat in mod civilizat.
Nu sunt Don Quijote sa lupt cu morile de vant,cine vrea sa se informeze o va face, cu sau fara sa tina cont de parerile tale...
am 'cercetat' si inceputurile acestui subiect moderat de Andrada; amvazut ca cei care au fost impotriva avortului au avut parte de aceeasi reactie ca si noi cei care scriem acum.Am citit mesajele unor mame si m-am cutremurat.
Sa nu dea Dumnezeu sa trecem vreodata prin asa ceva.Pardon! tie ti-e usor de vorbit avand in vedere ca esti barbat...Nu judec si nu vreau sa judec, dar negrul ramane negru si nu-i poti spune alb!
Daca preferati astfel n-aveti decat.
Repet Dumnezeu sa ne fereasca de asa ceva pe toti si sa ne dea intelepciune in viata.

mamica fericita!

Mergi la inceput