Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Fetita mea are acum 1 an si o saptamana si imi doarme toata noaptea de la varsta de 6 luni.Este un copil tare cuminte si nici cand era mica nu imi facea probleme noaptea se trezea odata la 4-5 ore manca lapticul si dormea dusa.In rest nu am avut probleme cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Pentru ca nu a avut sansa sa fie alaptata, dupa prima luna cind a trecut 100% pe formula, a inceput sa doarma toata noaptea, respectiv de pe la 10-11 pina la 7-8. In prima zi m-am speriat ingrozitor cind m-am trezit si afara era lumina si ea nu dadea nici un semn . De atunci, asa doarme mereu. Inca nu stiu ce inseamna noapte pierduta sau cu plinsete, sper sa nu aflu prea curind

Patricia si Rebecca (05.02.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Iri doarme de la 22.00 la 6 de pe la 2 luni jumate. a avut si o perioada in care se trezea la 7-8 dar in ultima vreme la ora 6 fix soricutzul din burta ii da scularea...

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Primele o mie si una de nopti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Fetita mea Nicoleta-Cristina doarme nopatea de la 5 saptamani. Acum are aproape 9 luni. Se culca la orele 21-22 si se mai trezeste la 7-8 dimineata. E un copil exemplar. Sa dea Dumnezeu sa fie asa cumintica toata viata.

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Baietelul meu a inceput sa doarma toata noaptea de la 1 an si 7 luni foarte greu ca a fost mai tot timpul un copil foarte bolnavicios,iar fetita mea maia a dormit inca de cand am adus-o acasa fara nici un fel de probleme,exact la program cum era normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

Maria (5 luni) doarme toata noapte din prima luna si asta se datoreaza alimentatiei artificiale. Putine au fost noptile in care am alaptat-o la san si in care se trezea din 2 in 2 ore, cam 2 saptamani. De cand i-am introdus si cerealele abia o trezim dimineata pe la ora 9, ora de culcare fiind 10 seara. Noua ne convine programul, dar mi-as fi dorit sa o alaptez natural macar pana la 6 luni.
Somn usor bebeilor!

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuta spune:


dupa ce a terminat cu problemele cu burtica (colici), adica de la 1 luna si jumatate. adormea pe la 9 seara si se trezea pe la 9 dimineata....si asa de atunci tot asa....acum are 1 an di 3 luni!!!



ali, bodi si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Andreas de la 3 sapt. cate 7 ore/ noapte.
Bianca de la 8 sapt. intre 7-9 ore/noapte.



Eli mamisor de Bianca si Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Aproape de un an de zile.Nu plangea noaptea pana atunci,ci doar nu se mai satura de laptic.
Hana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Doarme toata noaptea de pe la 6 saptamani, intre 10-12 ore / noapte. Inca o alaptez, dar asta nu a fost o problema, ziua e destul de lunga

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput