Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Matei doarme de la 2 saptamani toata noaptea. Imi aduc aminte ca prima noapte in care a dormit si nu s-a mai trezit sa pape am stat cu sotul meu cu oglinda la nasucul lui... eram atat de haiosi!
De atunci nu s-a mai trezit peste noapte.
As vrea sa fie si al doilea tot asa, dar cine stie?!

ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 15 sapt.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Alina doarme toata noaptea de abia de la 1 an si jumatate. (Ma si mir cum de avem curajul sa il facem pe al doilea.) La 1 an si 2 luni am reusit sa ii scoatem biberonul de lapte de noaptea (i-am redus cantitatea de lapte din biberon cam cu 10 ml la 3 zile pana nu a mai vrut - cam pe la 30 ml). Apoi se scula si voia diverse: apa, suzeta sau pur si simplu se scula. Si apoi minune, de pe la 1 an si jumatate nu s-a mai trezit. Dar ma sculam eu sa vad daca mai respira. Pana ne-am obisnuit. Si ce bine e... Da' lasa ca vine al doilea in mai putin de 2 luni

lina, cu Alina (12.11.02) si BB (DPN 14.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Alma doarme de la 2 luni toata noaptea. Ce binecuvantare este!Acum doarme pana pe la 10 dimineata si ma bucur enorm ca pot sa fac cate ceva inainte de a se trezi ea sau pot sa ma odihnesc si eu cand sunt ocupata seara.

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ilinca se foieste noaptea, nu deschide okii, nu plinge ci izbeste cu picioarele in patut, semn ca are soricelul in burtica (inainte concomitent isi papa/sugea miinele).

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

DE la 4 luni a inceput sa doarma cam de la ora 10 seara pana dimineata la 8:30 -9:00.Bineinteles se mai trezea rareori si cerea apa dar adormea la loc.Am fost si suntem norocosi in privinta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

De la 2 luni si jumatate doarme in medie 10 ore pe noapte.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nenicutza spune:

Salutare!

Grasu' meu doarme de la o luna si un pic toata noaptea. Fiind primul copil si neavand mama, nu am stiut cum sa fac asa ca in ziua cand am venit de la maternitate l-am pus imediat la leganat pe picioare. Vai de mine! Nu ma dureau calcaile din cauza greutatii copilului ci de la atata frecat cearceaful. Asta pana cand am zabovit mai mult intr-o seara cu sotul, tb intime, si m-am trezit ca piticul meu adoarme singur. De atunci grasu' adoarme singur.Desigur am avut putine probleme cand au aparut dintisorii. Suntem cam nocturni noi, ne trezim pe la 10-11 dim , dormim pe la 2-3 dupa-amiaza cate 3-4 ore si la 10-11 seara somnic dulce, cu dezvelirile de rigoare. Am renuntat la un moment dat sa il invelesc, il imbracam mai grosut la somn. Mai sunt cazuri cand sta treaz pana la 12 noaptea, chiar 1, dar a doua zi cine doarme pana la 12?
Matei are 1 an si 4 luni. E o dulceata de baiat. Mi se pare mie sau baietelul meu e frumos? Va rog sa intrati pe paginuta mea personala din profilul meu, sa ma treziti.


Claudia&Matei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Seb doarme de la 1 luna toata noaptea, iar innainte se trezea o data sa manance, manca tot cu ochii inchisi, si il puneam dormind in patut imediat. Practic nu deschidea ochii. Iar de la o luna doarme cate 7-9 ore pe noapte continuu. In privinta asta, nu ma plang, nu am simtit ca avem bebelus in casa.

Oana si Seb
(10.01.2005)
"Si maine mai este o zi..."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

din cite stiu cind am fost sau cit am fost linga fimea,a dormit din prima zi acum maicamea pina ce nu mi sa plins probabil ii la fel a prins programul normal,si sincer ma bucur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Cam la o luna si jumatate.
Tin minte ca nu-mi venea sa cred ca am mai apucat si eu sa dorm o noapte intreaga dupa atitea saptamini de patrulat prin casa,ca liliecii,in miezul noptii.
Acum la 5 luni,rar se trezeste noaptea pentru o..."gustarica".


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.

Mergi la inceput