Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

De la 3 saptamani, 8 ore pe noapte neintrerupt.


ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

Prima tentativa de a renunta la tzatza de la ora 3 a avut-o la 4 luni (cateva nopti), nu i-a placut si a reluat tzatza de noapte. Acum, de o sapt.(7,5 luni) a renuntat iar si sper sa nu revina.....

Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003)
==================================
http://www.vectornoise.com/Alex/index.html
==================================

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Bubulina mea are 7 saptamani si doarme toata noaptea de la vreo trei saptamani. Dar atentie ! Nu noapte de noapte! Nu e lege! In cele mai multe nopti, dar nu mereu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea_soarelui spune:

Pe la 4 luni a inceput a dormi toata noaptea dar fericirea a fost scurta....la 5 luni a iesit primii dinti si de atunci gata...leganam....cantam....papam...uneori si de 7 ori pe noapte...sunt varza....dar fericita....Acum la 9 luni jumate au iesit 3 dinti in trei zile...si se mai pregateste unul...toti sus...si a fost jaaaale...aseara insa a dormit neintoarsa pana la 7 dimineatsa...de am crezut ca nu am auzit-o eu...dar surpriza...chiar dormise:)) NU ma bucur inca...vin maselutsele...caninii....si pe 1 august incep si munca asa ca ma inarmez cu rabdare...las' ca m-a lasa iubita mamii sa dorm toata noaptea....odata:)))

Numai bine va dorim:)

Dana si BB Ioana (24.09.2003)


http://community.webshots.com/user/floarea_soarelui

floarea soarelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

daria nu a fost niciodata un copil lipsit de personalitate,inca este de altfel,un bulgare de energie.Pana la varsta de un an si jumatate,se scula din trei in trei ore sa-si ia portia de laptic.Zic portie,dar era min un litru jumatate de lapte,plus mancarea din timpul zilei.Cand si-a distrus cu dintisorii ultima tetina,nu a mai vrut sa bea o picatura de la pte,ca o reactie la faptul ca nu am vrut sa-i mai dam biberon.De atunci,putem sa ne odihnim noptile si sa avem si noi o viata de familie normala.le multumim dintisorilor!Asa ca mamici obosite nu disperati,va veni si vremea voastra.

Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minimona spune:

Nici al meu bebe la 1 an si 3 luni nu doarme noaptea. Se trezeste chiar si de trei ori pe noapte, poate din cauza dintilor, poate nu mai vrea sa doarma singur. Asteptam inca sa dormim si noi o noapte intreaga.
Minimona si bebe Vladimir (18 mai 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

De la 2 saptamani dormea de la ora 0.00 pana la 6.00, cu mici eforturi in primele 2-3 nopti. Apoi treptat pana la o luna s-a ajuns sa doarma mai mult, iar la 3 luni deja dormea de la 22.00 la 6.30.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza spune:

Bebelusa mea , e pe la doua luni jumatate ainceput sa doarma 6-7 ore pe noapte.Ma trezea pe la 5-6 dimineata pentru lapte,ultima masa fiind pe la 9 seara, dupa baitza.Am incercat sa-i schimb programul, sa vad ce se intampla.Ii dadeam inca o masa pe la 11-12 seara, chiar daca ea dormea.De cand am inceput cu chestia asta nu m-a mai trezit dimineata pe la 5, ci pe la 7, uneori chiar 8.
Acum, la 6 luni si 5 zile, doarme de la 8 PM la 7-7:30 AM.Dar, mai avem o problema.Mai caraie cateodata si noi ii dam suzeta, si adoarme imediat.De fat nu se trezeste.Este cu ochii inchisi dar striga...
Cum as putea sa o dezvatz de suzeta?
Daca are cineva vreo sugestie...sa-mi raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Alvaro are acum 9 luni si tot nu doarme toata noaptea ,se trezeste si bea laptic sau ceai si dupa aceea face iar nanica,dar sa doarma toata noaptea nu am avut inca aceasta ocazie..poate de acum inainte.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

8 Luni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

Amindoi copiii pe la 2 luni au inceput sa doarma noptiile.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput