Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

al meu de la 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns swettim spune:

baby al nostru a inceput de la 3luni sa doarma calumea acum doarme ca un om mare,de la 11noaptea si se mai trezeste la 7-8dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alerazvan spune:

BAIETELU NOSRUde 1 an si 7 luni a dormit tot timpu noaptea se mai trezeste cateodata pt suzeta sau apa ,in schimb fetita care acum are 9 anisori pana la 1 an nu a vrut sa doarma deloc noaptea.oricum mamici trebuie sa avem multa rabdarede cu copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

cam de la inceput a fost o somnoroasa noaptea. acum la 5 luni mananca o data pe noapte fara sa se trezeasca de tot..doarme cam 11 ore pe noapte. ziua e belea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi-noapte a dormit de la 19 la 7... A bazait la un moment dat ca pierduse suzi, dar altfel a fost ok. De pe la 6 luni se trezeste in jur de 6 dimineata, doar ca, dupa lapte, nu se mai culca... Deci asa incepe ziua. Am avut muuulte zile incepute la 5... Dar acum, la aproape 1 an, doarme 11-12 ore pe noapte, se mai foieste de la dinti, se mai ridica in fund prin somn si incepe maraiala, mai pierde suzica, dar astea-s chestii de amanunt, deschid ochii, rezolv problema, inchid ochii si am adormit la loc.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Roberta, care maine inplineste un an, se trezeste cel putin de doua ori pe noapte. Se culca inca tarziu (cel mai devreme la 22} si doarme pana a doua zi (cel mai devreme la 10). In fiecare noapte se trezeste sa bea lapte si, deseori, se trezeste daca scapa suzi. Astept momentul in care sa nu se mai trezeasca pana dimineata. Totusi, nu plange in timpul noptii. Doarme neintrerupt cate 3-4 ore.

Carmen, mami de Roberta-Ioana
Roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Maria mea a inceput sa doarma toata noaptea de la 2 ani si 10 luni. Pana atunci sew tot trezea o data sau chiar de 2 ori pe noapte, ba sa manance, ba din alte motive...Din momentul in care am renuntat la patutul de bebe si am culcat-o intr-un pat de adulti (dar fara noi in el) si a avut suficient spatiu sa se intoarca si sa rasuceasca in toate pozitiile fara sa se loveasca de gratii, tablii si altele, a inceput sa doarma toata noaptea. Astfel ca i-am cumparat un pat de adult (120x200 cm) si e ffff incantata. Uneori se mai trezeste si acum spre dimineata ca sa-mi ceara apa sau daca a visat ceva, dar adoarme repede la loc.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

a noastra cea mica (RHYANNA-SARAH) nu a dormitr de colici pana la 1 an si jumatate(da asa am fost de rele),iar acum mananca ceai noaptea la 3.2 ani
nu a dormit niciodata o noapte fasra sa se trezeasca

mai speram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bejenarudana spune:

bebe al meu se trezeste la 2ore sa bea laptic cred ca mai are pana va dormi toata noaptea are4 luni acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Orhidee23 spune:

wowww,cred ca am raspuns gresit.Adica da,doarme ea,pt ca ii dau laptele prin somn,o data pe noapte.Deci cum e?Doarme sau nu toata noaptea?

Mergi la inceput