Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Klaus29 spune:

anrdrei are 2ani si o luna si nici acum nu doarme toata noaptea (se trezeste de cel putin 2-3ori pe noapte)...
dar deseara sunt hotarata sa arunc toate biberoanele... si o sa vad cum o sa fie... ca altfel nu stiu cum o sa mai rezist...

Claudia si bebe Andrei (13martie2004)
http://community.webshots.com/user/klaus29100
si
NOUTATI 2006
http://community.webshots.com/album/547409738gamZWG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinalupu spune:

noi, eu si sotul meu suntem posesorii fericiti ai unui bb-eu care doarme noaptea de la 20.30-21.00 pana la 06-6.30 maxim de la 6 luni
acum are 9 luni doua saptamani si cinci zile, are un dinte si iese altul dar spre multumirea noastra a tuturora dormim linistiti.





mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaana spune:

Pe la 2 ani si jumatate. Pina la aceasta virsta il puneam in balansuar cu TV-ul pe atomic si il balansam toata noaptea (ca sa nu plinga). Dupa 2 ani jumatate a inceput sa doarma dar se trezea sa faca pipi, sa bea apa etc. si acum la 6 ani si se trezeste si de 2sau 3 ori pe noapte, ma roaga sa-i aprind lumina la WC. Dar trebuie sa recunosc ca uneori mai doarme si toata noaptea fara sa se trezeasca.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

Depinde de copil,al meu nu a dormit o noapte intreaga pana dupa 1 an si 3 luni.acum(3ani si o luna) se mai trezeste cand ii bolnavior si doarme singur in camera.

DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Am citit toate raspunsurile ca sa ma conving ca nu-i doar al meu insomniac . Piti nu doarme nici acum toata noapte adesi are 2 ani si 7 luni. se scoala e 2-3 ori si-l auzi >mami, sa vina . Vreau ceai. A baut copilul asta 10 plantatii de ceai .Sunt nopti in care vorbeste in somn cate 2-3 min. despre ce are de gand sa faca in ziua urmatoare , uneori se si potriveste.
M-am obisnuit , ca oricum n-ai ce face .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Daca stau sa ma gandsc bine, cred ca de pe la 6 luni.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Nu doarme nici acum toata noaptea dar speram ca o va face in curind daca va renunta la biberon.

Sabina 5+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medina spune:

noi avem 2 ani juma' (baietel-cristian) dar si acum ne mai trezim de 2 ori.
pina la 3 saptamini a fost haos. se trezea si de 7-8 ori.
apoi o perioada fericita: se culca la 7 seara si se mai trezea de 2 ori pe noapte , ceea ce eu zic ca e foarte bine, pentru 1-2 luni
problemele au reinceput odata cu diversificarea si s-au accentuat cind au inceput sa iasa dintii la 5,5 luni.se trezea de muuuulte ori, ca nici nu le mai numaram.uneori si la 30 de minute dupa ce il culcam. si da-i si lupta pina pe la 2 ani.perioade ami bune si mai rele, probabil legate de eruptiile dentare. si de 7-8 ori, si fericirea cea mai mare; doar..de 3 ori.acum de vreo 4 luni se trezeste doar de 2 ori cere lapte si cum i-l dai se potoleste. pina de curind dormea singur in patut, nici nu-i placea sa doarma cu noi (sau cu bunicii, ca la ei sta de fapt )dar acum vrea sa doarma in pat cu adultii uneori.nu l-am leganat niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Copiii mei au incetat sa se mai trezeasca pt. papa,in jurul varstei de 2 luni si jumatate,si de atunci dorm ca doi ingerasi toata noaptea.

botez
copiii mei iubiti
poze noi
Cristina , mamica de Craciunita Cristina Adriana (25.12.2001) si piticut Mihai Stefan (17.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

pe la 7-8 saptamani (cand am constatat ca laptele meu nu era suficient de hranitor) i-am introdus seara o masa de lapte praf. a inceput baiatul sa doarma de la 10 seara pana la 7 dimineata si viata mea s-a schimbat. o prietena a mea, adepta a alimentarii la san , s-a sculat de cate 2 ori pe noapte timp de aproape 2 ani. n-a fost mai sanatos copilul ei in schimb, eu am fost o mamica mai odihnita si mai vesela...

Mergi la inceput