Se pot trimite bani si in plic?

Se pot trimite bani si in plic? | Autor: maryam

Link direct la acest mesaj

Daca este raspunsul afirmativ, va rog mult sa-mi spuneti cum se procedeaza, unde se trimit, va multumesc mult!!!

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

In strainatate se pot trimite banii in plic catre Mirela, pentru ca este mai greu cu banca (trimite-i PM catre desprecopii).
Dar aici in Ro sunt deschise deja conturile in lei si valuta la BancPost, nu e nici o problema (doar un pic de timp de stat la coada).
In plus, eu NU as pune bani in plic in Ro, mai ales ca si asa unele plicuri sunt totusi "verificate" daca se pare ca ar contine ceva valori si nu mai ajung la destinatie...
Acest lucru este valabil daca vrei sa donezi pentru Cristi. Si pentru ceilalti copilasi sunt conturi deschise, precizate la fiecare dintre subiecte. Mai poti lua legatura cu cei care au postat fiecare subiect si te mai lamureste.
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu am trimis o felicitare pentru Cristi de ziua lui si am pus 500000 lei in plic.Sper sa ajunga.Nu am avut timp sa merg la banca si sotul meu e foarte ocupat,asa ca i-am pus cu felicitarea.Stiu ca nu e prea sigur,dar totusi sper sa ajunga la Cristi.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Ieri am fost la posta si oficianta mi-a spus ca ei in nici un caz nu-mi recomanda...

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Maryam, exista "mandat postal international" sau "scrisoare cu valoare declarata" prin care poti trimite bani in plic in mod oficial (banii sunt asigurati). Eu asa trimit bani in Ro si asa am trimis si Mirelei si sa stii ca nu este prea scump. Daca exista de aici in Ro, ar trebui sa existe si in sens invers, nu ?
Intreaba la posta.
Succes !


Elena&Laura

Mergi la inceput