Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

scoala fara frecventa

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

~Mara~
~Mara~
nou venit

Romania
bucuresti

9 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 13/02/2004 :  11:50:43 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite ~Mara~ un Mesaj Privat

scoala fara frecventa

buna,dragii mei.
am si eu o intrebare.daca nu am terminat scoala primara,si am o varsta 23 ani,ce pot eu sa fac?unde sa ma duc ca sa o termin?cat dureaza cursurile?dupa aceea pot sa ma inscriu la un liceu?sau prin pile pot lua direct dilpoma de bac?
merci

julia~
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Catalin on 13/02/2004 20:13:57
roxanak
roxanak
membru junior

Donator desprecopii.com
 Germany, Kitzingen
519 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  17:04:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui roxanak  Trimite mesaj yahoo luiroxanak Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanak un Mesaj Privat
Nu vreau sa fiu rautacioasa sau obraznica sau sa nu crezi ca te judec (Doamne fereste), dar imi permit sa fac doua observatii.

Cred ca ai postat subiectul asta gresit la "Botezuri, nunti, evenimente,....", poate ar fi fost mai indicat la discutii generale, poate acolo se gasesc mai multe persoane sa te indrume corect.

In al doilea rand, ca sa dai bacalaureatul iti trebuie sa termini scoal primara (cls. 1-4), scoala generala, (cls.5-8) si un liceu. Presupun ca tu stii toate astea, dar ma minunez ca ai scris ca nu ai terminat scoala primara (adica cele 4 clase), deci asta insemna ca ti-ar mai trebui cel putin 9 ani de scoala. Nu cumva te refereai la scoala generala neterminata adica opt clase? Asta ar mai fi logic la mesajul tau cand scrii: "dupa aceea pot sa ma inscriu la un liceu?".
Daca nu ai terminat inca clasa a opta cred ca trebuie sa te indrepti spre Inspectoratul scolar, ei te pot indruma cum poti sa termini scoala generala si sa te inscrii la un liceu (am inteles ca nu mai trebuie examenul de capacitate pentru a intra la liceu), dar daca nu ai terminat cele patru clase primare, cred ca-ti trebuie mai multi ani de rabdare pe bancile scolii.

Cand ai timp poate revii cu amanunte si poate se gasesc solutii pentru a avea si tu diploma de bac.

Cat despre chestia cu pilele, nu stiu ce sa zic, eu nu prea sunt de acord cu asa ceva . Diploma aceea iti va putea fi de folos la o angajare sau la facultate mai tarziu, iar asa luata numai pe ochi frumosi, o sa ai multe lipsuri in materie de cunostiinte generale, care iti vor putea pune bete in roate. (Sigur ca sunt multi in Ro care probabil asa au luat bacul, dar eu nu ii felicit ptr. asa ceva, din contra ).

Cu respect

Roxana si Lucia Valentina (26.05.02)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

carina
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
2858 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  17:40:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui carina  Trimite mesaj ICQ luicarina Adauga semn de carte la raspuns Trimite carina un Mesaj Privat
Am si eu o intrebare (nu e din rautate): cum ai ajuns declarant vamal daca nu ai terminat scoala generala???

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
MirelaV
MirelaV
matusa de elfita

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
5773 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  17:42:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui MirelaV  Trimite mesaj yahoo luiMirelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MirelaV un Mesaj Privat

MirelaV
ancuta06
ancuta06
Astept bebe2

Donator desprecopii.com
 Netherlands, Almere
1993 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:10:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ancuta06  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ancuta06  Trimite mesaj yahoo luiancuta06 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancuta06 un Mesaj Privat
Fetelor, dar rele mai sunteti!!!
Voi nu stiti conditiile in care a facut ea scoala, nu-i stiti situatia, asa ca nu va mai luati de ea fara motiv.

Daca unele dintre voi au reusit sa termine si facultati, felicitari voua...dar stati un pic si gandi-ti-va, ca poate unii au fost copii rebeli, parintii nu au reusit sa-i tina in frau, si asa nu s-au dus la scoala. Sau, ca situatia materiala nu le-a permis.

De ce va credeti voi superioare, ma intreb. Rusine sa va fie.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)

http://community.webshots.com/user/Busch_family
ancuta06
ancuta06
Astept bebe2

Donator desprecopii.com
 Netherlands, Almere
1993 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:12:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ancuta06  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ancuta06  Trimite mesaj yahoo luiancuta06 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancuta06 un Mesaj Privat
Julia, trebuie sa te interesezi unde se pot face cursurile fara frecventa, pt scoala generala. Apoi, pt liceu. Diploma de BAC nu cred ca o poti lua fara a parcurge, macar ca timp, anii de liceu

saphir
saphir
membru matur

Israel, Tel Aviv
1984 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:14:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui saphir Adauga semn de carte la raspuns Trimite saphir un Mesaj Privat
...da chiar, cum a ajuns declarant vamal ?
MirelaV
MirelaV
matusa de elfita

Donator desprecopii.com
5773 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:17:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui MirelaV  Trimite mesaj yahoo luiMirelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MirelaV un Mesaj Privat
ancuta, nu e nimeni rau...dar cand vezi in profilul ei k e declarant vamal..nu ti se pare putin cusuta cu ata alba? mie asa mi se pare..si daca gresesc..imi cer scuze..dar k fiecare..am dreptul la propria-mi opinie..cum si tu ai dreptul asta...

MirelaV
ralucami
ralucami
suflet candriu

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Japan,
2793 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:27:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralucami un Mesaj Privat
Julia eu cred ca tu ai vrut sa spui scoala generala , nu? Cred ca mai multe informatii vei obtine daca te vei duce la un liceu de prin zona ta care are cursuri serale. Cunosc pe cineva care a facut liceul la seral si apoi a dat mai departe la facultate. Presupun ca durata cursurilor serale e la fel ca si a celor normale, adica 4 -4-4 ani. Faza cu pilele la BAC nu mai tine de multisor. Cel mai bine e sa te strofoci tu si sa il iei prin fortzele proprii. Numai bine si spor in ceea ce ti-ai propus!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Andrada
Andrada
Moderator

Donator desprecopii.com
 USA
7040 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:29:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andrada un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by ancuta06

Fetelor, dar rele mai sunteti!!!
Voi nu stiti conditiile in care a facut ea scoala, nu-i stiti situatia, asa ca nu va mai luati de ea fara motiv.

Daca unele dintre voi au reusit sa termine si facultati, felicitari voua...dar stati un pic si gandi-ti-va, ca poate unii au fost copii rebeli, parintii nu au reusit sa-i tina in frau, si asa nu s-au dus la scoala. Sau, ca situatia materiala nu le-a permis.

De ce va credeti voi superioare, ma intreb. Rusine sa va fie.

Ancutza pastreaza te rog un ton decent!

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele
MirelaV
MirelaV
matusa de elfita

Donator desprecopii.com
5773 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2004 :  21:29:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui MirelaV  Trimite mesaj yahoo luiMirelaV Adauga semn de carte la raspuns Trimite MirelaV un Mesaj Privat
durata cursurilor serale este cu 1 an in plus..
liceu: 9 - 13
facultate: an 1 - 5
putintel mai mult

MirelaV
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com