Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Fluimucil

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

mirelam
mirelam
membru junior

Romania
Bucuresti

986 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 15/01/2004 :  13:53:54 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui mirelam Adauga semn de carte la mesaj Trimite mirelam un Mesaj Privat

Fluimucil

Le rog pe cele care au folosit pentru copii acest medicament sa-mi spuna daca au fost multumite. Cum este, sirop sau picaturi de nas?
i ce face de fapt, "subtiaza" mucozitatile?
Andrei nu este racit, nu-i curge nasul, nu tuseste dar a ramas de ceva timp cu niste secretii, cred eu, in gat sau in nas ...am dedus asta in urma faptului ca mai tot timpul isi trage nasul de parca l-ar deranja ceva. Cand l-am intrebat a zis ca simte ca si cum ar incerca tot timpul sa inghita saliva.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa. La medic inca n-am ajuns dar as vrea sa-i dau Fluimucil

Mirela, mamica lui Andreiutu
P.S. Uitasem. Fluimucilul e antibiotic sau doar mucolitic?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - joxy on 16/01/2004 10:31:59
irina_ina2000
irina_ina2000
membru incepator

Romania, Botosani
322 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  14:06:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irina_ina2000 un Mesaj Privat
Buna ,
nu pot sa-ti spun nimic despre acesta dar noi am folosit cu mult succes Mucosolvan si sincer si-a facut efectul.Dar cred ca e bine sa mergi intai la un pediatru sau cel mai bine la ORL.
Irina
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
iileana
iileana
... Zâna a Subsolului ...

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
4910 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  14:22:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iileana un Mesaj Privat
Fluimucilul e doar mucolitic.
Se prezinta sub forma de pliculete cu un praf care se dizolva.
Am folosit, dar nu mi s-a parut ar avea cine stie ce efect.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

alexa
membru junior

Romania
1271 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  14:40:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexa un Mesaj Privat
Buna,
Alex a luat de mai multe ori fluimucil si am fost foarte multumita de rezultat. Se administreaza ca expectorant. Daca nu tuseste, nu ii curge nasul, nu are rost sa-i dai. Fluimucil este sinonim cu Ambroxol si Rinathiol.
Incearca cu Sinupret sirop pentru ceea ce spui tu.
Multa sanatate
mirelam
mirelam
membru junior

Romania, Bucuresti
986 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  14:45:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelam Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelam un Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsuri.
Alexa:
Nu tuseste si nu-i curge nasul. Doar ca a ramas cu obiceiul asta de a-si trage nasul si de asta zic eu ca o fi ramas cu ceva secretii in gat ca nasul nu-i curge si nu e infundat deloc.
Oricum o sa ma duc la medic.
Sinupretul este homeopat?

Editat de - mirelam on 15/01/2004 14:56:28
mirelam
mirelam
membru junior

Romania, Bucuresti
986 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  14:59:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelam Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelam un Mesaj Privat
Aaaaa.
Sa va spun si de ce nu prea vroiam sa ajung la medic.
De fiecare data cand e vorba de raceala si de aceste secretii din gat, pediatrul lui Andrei ma pune sa-i pun saculet cu sare calda pe piept, pentru eliminarea secretiilor. O fi bine, nu zic nu dar Andrei nu vrea cu nici un chip.

bia
bia
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
776 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  15:01:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibia Adauga semn de carte la raspuns Trimite bia un Mesaj Privat
Da,SINUPRET este un produs homeopat.

dori
Camelia
Camelia
Doamna cu camelii

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru dianaDonator TeodoraDonator  Mos Nicolae 2011
 Germany, München
2169 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  16:17:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Camelia un Mesaj Privat
La noi Fluimucilul e un siropel homeopat.Pediatra ni l-a prescris pt tuse dar ea zice ca , de fapt, "curata tot".Nu stiu ce cuprinde acest "tot", cert este ca la fiecare raceala insotita de tuse am primit Fluimucil si am fost multumita de rezultat.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Rosey
Rosey
membru junior

Romania, suceavaSUCEAVA
652 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/01/2004 :  22:13:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rosey un Mesaj Privat
si noi am folosit fluimucil pentru tuse, pentru fluidificarea secretiilor, dar si cand avea nasul foarte foarte infundat si nu putea respira. a fost f. bun. sunt niste pliculete mici cu un praf care se dizolva in apa. are gust de protocale ff bun si denisei i-a placut tare mult, l-a baut ca pe suc. trebuie dizolvat intr-o cantitate f mica de apa, cam o lingurita-doua. se dau, de obicei 2 pliculete pe zi.

Editat de - Rosey on 15/01/2004 22:27:04
otau
otau
membru junior

Romania, Bucuresti
862 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/01/2004 :  09:03:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite otau un Mesaj Privat
Eu i-am dat Fluimucil lui Vladut cand a avut o raceala mai serioasa insotita de tuse. Problema a fost ca Fluimucilul i-a provocat o tuse!!! Imi era mila de saracutul copil cat tusea, am vorbit cu medicul si mi-a spus sa intrerup tratamentul cu Fluimucil.
Aurora
carmenutza
carmenutza
Angel radios

Romania, Bucuresti
1605 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/01/2004 :  11:20:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmenutza un Mesaj Privat
si eu i-am lui bb pentru fluidificare secretiilor cand era mai haraita pe piept si avea ceva secretii..eu l-am dizolvat in 60-70 ml de apa...cu mai putina apa mi se parea gretos de dulce..este bun la gust , lui bb i-a placut si a dat si rezultate.Eu i-am dat unul pe zi.

carmen
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com