Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Diaspora Desprecopii - de departe, aici

Cum sa trimit bani din Germania in Romania?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Gabriela19
Gabriela19
membru incepator

Germany
Nürnberg

167 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 30/12/2003 :  01:13:32 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Gabriela19 un Mesaj Privat

Cum sa trimit bani din Germania in Romania?

Sub ce forma as putea trimite bani in Romania din Germania??

Transfer prin cont,Posta sau cum altfel?
Este nevoie ca persoana care ridica banii sa aiba un Cont deschis in Romania??
V-as ruga daca puteti sa ma ajutati cu un mic raspuns.
Numai bine tuturor!
Gabriela19
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Elena
JOY FOREVER

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2161 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 30/12/2003 :  01:31:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elena Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elena un Mesaj Privat
Draga Gabriela,

Si eu am pus aceeasi intrebare acum vreo luna, uite aici link-ul:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17714

Eu, pana la urma, am trimis tot prin posta cu sistemul de care spuneam "scrisoare recomandata cu valoare", pentru ca cel mai apropiat birou al atlassib-ului era pentru mine la Stuttgart si trebuia sa merg pana acolo si m-ar fi costat mult mai mult, drumul+ trimisul.
Se pare ca cea mai buna si rapida varianta este cea cu contul in banca.

Elena&Laura
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
m34
m34
membru junior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
1320 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/12/2003 :  09:31:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luim34 Adauga semn de carte la raspuns Trimite m34 un Mesaj Privat
Eu am intrebat la BRD si se pot vira bani intr-un cont de card, dar este preferabil ca viramentul sa se faca de la bancile corespondente pt rapiditatea tranzactiei si pentru minimizarea comisioanelor.
Numai bine,

Mihai
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
saphir
saphir
membru matur

Israel, Tel Aviv
1984 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 30/12/2003 :  09:44:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui saphir Adauga semn de carte la raspuns Trimite saphir un Mesaj Privat

Eu nu sunt in Germania, dar banuiesc ca oriunde in lume exista sistemul MoneyGram sau WesternUnion. Eu personal, asa trimit. Mi se pare cel mai simplu si rapid. Trimiti banii si poate sa ii ridice pe loc. Comisionul este poate putin mai mare, dar merita.

Toate cele bune.

Saphir31 saptamani

Corina
bibiche

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 France, Cormeilles/Brasov
1524 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/12/2003 :  20:47:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCorina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Corina un Mesaj Privat
Fetelor ,cel mai ieftin este mandatul postal international!Eu asa trimit,ajunge intr-o saptamina.Se poate trimite din orice birou de posta!

Corina si Anna va ureaza sarbatori fericite!!!
kika
kika
nou venit

Germany, Nürnberg
80 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/12/2003 :  00:45:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kika un Mesaj Privat
Buna Gabita! Trimiti cu Atlas Sib-ul din Nürnberg, daca ai mai trimis pachete cu ei poate stii unde au biroul, de vre-un an poti trimite si bani in plic, trebuie declarati si nu iau mult, 10 sau 20 €. Te pup!

kika
Costinescu
Costinescu
nou venit

Romania, Bucuresti
29 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/12/2003 :  01:37:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Costinescu Adauga semn de carte la raspuns Trimite Costinescu un Mesaj Privat
Western Union - Ajung in 10 minute
louisea
louisea
sukkermus

Donator desprecopii.com
 Denmark
4088 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 04/01/2004 :  18:32:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite louisea un Mesaj Privat
Eu folosesc banca Tiriac. Comisionul pt.3000 de euro a fost de 15 euro.
alba
alba
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Germany, Bremerhaven
1693 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/01/2004 :  19:31:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alba un Mesaj Privat
Si eu asi vrea sa trimit bani in Ro,dar doar prin intermediul unei banci,adica din cont in cont!
Poate sa-mi recomande cineva o banca din D,care are filiala si in Ro!
Eu am cont la Sparda Bank !?

Multumesc frumos!

Corina & Darian
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
kika
kika
nou venit

Germany, Nürnberg
80 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/01/2004 :  00:32:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kika un Mesaj Privat
Pai Alba draga, asta nu e nici o problema, poti trimite bani de la orice banca din Germania intr-un cont din Romania, important e doar sa faci rost de datele bancii din Romania in special de un cod special (mi se pare ca se numeste "swift code" dar nu sint prea sigura), intreaba cel mai bine la banca.

kika
cristinacsa
cristinacsa
membru junior

Donator Maria Rubi
 Romania, Arad
1297 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 07/01/2004 :  11:23:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cristinacsa  Trimite mesaj yahoo luicristinacsa Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristinacsa un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by alba

Si eu asi vrea sa trimit bani in Ro,dar doar prin intermediul unei banci,adica din cont in cont!
Poate sa-mi recomande cineva o banca din D,care are filiala si in Ro!
Eu am cont la Sparda Bank !?

Multumesc frumos!

Corina & Darian
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba

Eu am citit pe undeva ca cel mai ieftin ar fi Volksbank-Reiffeisenbank , comosionul fiind de 0,5%.

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com