Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Hai ca eu ma umplu de nervi cu noua platforma! M-am conversat p-acolo putin singura, apoi nu am mai putut sa postez mesaje ;(( Scriu si scriu degeaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Dragele mele, va pup.
Am revenit, mi-a fost dor tare tare de voi si de randurile scrise pe DC. Am citit in mare ce ati mai scris.
Olivia Felicitari pentru gimnasta Maya.
Astazi Paul a mancat mar de dimineata iar la pranz un piure de cartof dulce, morcov, pastarnac, dovlecel si avocado. Mai tarziu ii dau iaurtel. Sambata i-am dat prima oara branza calcica si i-a placut mult.
Am sa mai revin sa mai povestim.
Am incercat sa intru pe noua platforma dar nu stiu cum sa ma adaug ca membru, mi se pare ciudat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, ca sa accesezi platforma noua trebuie sa intri in profilul rau si sa iti resetezi parola.
Ne era dor de tine

Kytana, cum e in casuta noua?

Norma, ati plecat pana la urma?

Gabi, pe unde esti? Ce mai face Stefan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Eu nu pot sa ma loghez pe noua platforma...

Felicitari Alina pt dintzoci! Corinuka, las ca o sa-i iasa si lui Daviducu si sper sa iasa usor ca la Alina.

M-am mai uitat si eu la gingiile lui si ce sa vezi, ne iese al treilea dintzoloi, sus de data aceasta. ne-a spart gingia, se vede alb. Avem deja 2 jos. Deci de asta e asa marait toata ziua, doar afara e mai calm. Poate va incepe si el sa doarma mai ok, sa se linisteasca in curand.

Off, va las ca e agitat, sper sa pot scrie mai multe mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor,
noi inca avem muci si tusim dar tot mai putin;
Oli - doar sambata e plecarea, daca se face bine Andrei.
Am intrat si eu pe platforma noua; vad unde ai scris tu OLi dar la capitolul nostru ultima postare a Papeluscai de la pagina 11 capitolul trecut. Inca nu pricep mare lucru dar nu am prea avut timp de studiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

da-i musai sa scriem si acolo? am inteles ca daca ne place aici putem ramane..oricum nu mi-ar place sa scriem in doua locuri, iar ne rupem..
stella felicitari pentru dintoc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Buna, fetelor!

Noi, din pacate am avut o perioada mai proasta ; am ajuns si la urgenta cu Iustin sambata. Nu au reusit sa ii puna un diagnostic ...se pare ca problema lui a fost de alta natura....Acum este bine, slava Domnului! De fapt de sambata seara si-a revenit, a inceput sa manace iar bine, sa fie vesel .

Am dat peste o dr la urgenta care s-a luat de mine ca de ce am inceput divesificarea asa devreme (noi avand acum 6 luni si 3 sapt!!!); ca cine mi-a zis sa incept diversificarea si ce ii dau ; in conditiile in care noi nu eram acolo sa discutam diversificarea copilului Ufffffff!!! Mare e gradina.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Citesc din urma si revin...
Olivia, multam de capitol nou!
Nu am timp si dispozitie acum sa incerc noua platforma :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Mie pe noua platforma imi spune : "Au fost furnizate date care nu sunt valabile."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Intru si eu putin pe la voi. AM vazut si eu ceva de noua platfora dar nu inteleg ce si cum cu ea si sincer nu am nici chef si nici timp sa o studiez.

Noi suntem relativ bine. Cred ca ne paste o noua raceala ca amandoi copii tusesc. Sper ca asta micu sa fie bine ca pe miercuri ne-a programat si pe noi la vaccinul de 6 luni si deja avem 7 si aproape 1 saptamana.

Cu mancatul stam in sfarsit bine. AM inteles in sfarsit care sunt preferintele culinare ale fiului meu. Am incercat diverse combinatii printre care si borcanas de 6 luni si apoi am luat si 1 borcanas de 12 luni de la Hipp, ca sa constat ca lui ALex ii place sa manance bucatele si nu piure mancarea. Asa ca de vreo cateva zile pranzul a devenit o placere. AM ajuns sa ii dau din mancarea noastra doar cu mai putina sare. EU ii pun si putina sare ca am vazt ca si borcanasele au si chiar am priit si recomandare in acest sens ca e foarte important Iodul din sare pentru copii.

Cu realizarile pe plan motor suntem relativ ok. Sta deja bine in fundic si cu ajutor se ridica in picioare si sta asa putin.

Sper ca sunteti toate bine si va urez o noapte cat mai buna.



Mergi la inceput