FIV Turcia - 8

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Carla,EI este gratuit.Eu nu am platit nici conservarea.Pt tratament ai pus cam mult,banuiesc ca ai sub 35 ani si nu vei avea doze mari.Turcii au preturi bune la medicamente,mai scade cam 250 euro si de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Lorelei la tratament pot sa aproximez destul de bine, ca am facut deja 2 stimulari pentru FIV (una intrerupta).
Am nevoie de 300-375 doza de stimulare, pe durata a aprox 12 zile.
La ultimul tratament am depasit 5.000 RON, deci eu zic ca suma aia nu e exagerata.
Desi am 33 ani am raspuns foarte greu, probabil din cauza FSH-ului mare: 9.7



PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

In legatura cu plata sau nu a EI si conservare, nu stiu ce sa zic. Unele fete platesc, asa ca as vrea sa merg pregatita ca platesc tot. Nu vreau sa ma trezesc acolo ca nu am suficienti bani.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla , EI este inclus in pachetul fiv. 2.400€ este fiv-ul.
Bine ca ai pus bani deoparte si pt embrioni congelati pt ca de ex Cristina a trebuit sa plateasca congelarea lor.
Cristina,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

carla si eu tot asa am calculat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Mi-am pus si eu o poza, dar nu se vede, mai butonez :)
Gata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla, ft frumoasa poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Multumesc Nelay, eu tanjesc dupa o semnatura ca a ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cu placere Carla
Eu cred ca de data asta o sa fie bine la Tayfun si sa vezi ce semnatura frumoasa o sa iti pui si tu
De abia astept !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

tuturor cadanelor! Ma bucur ca se mareste haremul

Astazi am primit si eu telefon de la Acibadem...isi faceau agenda pentru luna mai si m-au sunat sa le confirm prezenta mea la clinica pe 24 mai. Eu o sa ajung la clinica pe durata unei escale in Istanbul. La 1 am programarea la clinica si la 6 seara zbor spre Antalya
Mi-a spus ca e de preferat sa vin cu analizele proaspat facute...cele din lista aceea. Fetele care le-ati facut...aveti idee cam cat v-au costat la Synevo? Bebel, parca tu le-ai facut acolo?
In rest, de-abia astept sa-mi incep si eu aventura otomana!
Fetele cu bebici la purtator, am vazut ca sunteti bine...cresteti, cresteti! Sarcini usoare Nelay, cristina si nanne.
bebel, carla, hatice, ella, ciuripica...scuze daca am uitat pe cineva. Sunteti toate in rugaciunile mele



Mergi la inceput