FIV Turcia - 8

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Hatice,imi place sa scriu si ma regasesc pe acest topic,am facut si eu FIV in Turcia si ma bucur ca pot fi de folos din cand in cand macar si cu o incurajare.In plus imi place atmosfera de aici.
birmanutza,bine ai venit!Vezi si tu care e perioada lor de concedii,tinand cont ca vrei sa mergi vara.
Ella,mie mi-a facut punctia Deniz si a fost foarte ok.Eu zic sa stai linistita.
Pup toate aspirantele,gravidutele si mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Buna seara, fetelor si multumesc mult de primire!
Nelay, multumesc de urari....speram sa ajungem in iulie si sa fie cu noroc.Inca o data felicitari pentru sarcina.
Turqoise, nu vreau preconsult preliminar, as vrea sa merg direct la procedura...de aceea, am sa te ascult si voi trimite mailul cat mai repede...imi pare rau ca nu a fost sa fie la tine din prima.
Hatice....imi place mult numele tau de utilizator..nu, nu am matze pentru ca nu au loc doua in casa...eu sunt singura pisicoasa din viatza sotului meu....dar daca ne vom muta vreodata la casa, voi face o concesie si ne vom lua una, doua...omului meu ii plac mult...
EllaE , da, este exprimat in aceleasi unitati de masura, analiza este lucrata la acelasi laborator CMMB (Matei Basarab) si cu aceeasi metoda...este posibil sa fi scris ei gresit valoarea, ca nu vreau sa ma gandesc la vreo greseala mai importanta...
Lorelai..alt nume de utilizator care imi place....ma duce cu gandul la Ploaie in luna lui Marte ...voi incerca sa aflu perioada lor de concedii...mersi...si sa iti traiasca printesica, e scumpica rau...
Acum...trebuie sa ma mobilizez si sa trimit emailul cu toate datele despre noi..am gasit aici pe forum adresele asistentelor, dar daca vreau sa ii trimit si lui Tayfun, cum procedez? cer adresa lui asistentelor? sau apare in postarile voastre si eu am ratat?...ca daca e asa, sunt aiurita rau...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Fetelor,am gasit un filmulet care poate motiva pe oricine sa continue o lupta.Cu credinta,orice lucru este posibil!
http://www.youtube.com/watch?v=2HYFDdMeWaY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Va pup dragele mele,

Tocmai mi-am amanat programarea din 24, i-am rugat sa ma primeasca pe 29.Sa vedem daca se poate.
Testele raman negative, sa vedem maine.

O saptamana usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Ella stii ca eu sunt mai lucida cand e vorba de altii de cat de mine. eu zic ca mai bine mai pui de o histero, ca sa ai neuronul linistit si poate daca e aproape de mom, prinzi de un picior si un EI Ref la durerile de dupa punctie, am o prietena care dupa 4 punctii la Giulesti fara prob a facut un FIV la Biogenesis si s-a cocosat de dureri cateva zile. s-a dus in alta parte sa faca o eco si avea ditamai hematomul pe un ovar. riscuri exista in cazul punctiilor, cand le-am citit prima data sotul a zis ca nu ma lasa sa fac asa ceva Sper ca aventura ta nenorocoasa otomana sa se fi incheiat atunci si iti pumnii in continuare.
birmanutza AMH-ul e facut la acelasi laborator ? s-a intamplat mai demult si la Medlife sa dea valori ulterioare mai mari, eu nu am prins insa promotia Cand am inceput FIV-uiala aveam si eu 1,3 si un sot cu teratoo ba severa, ba nu. La noi formele normale au variat intre 18 si la 3%, ba ne mai distram uneori si cu enteroccoc pe care am dat vina. La primul FIV am avut 4 oute din care am obtinut 4 embrioni, 2 calitate buna, asa ca nu am putut decat sa fiu mandra de mine (aveam deja 42 de ani), chiar daca deznodamantul nu a fost cel dorit. Iti tin pumnii sa iti indeplinesti visul cat mai repede.
turcoaicele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Qiao Bing, da, analizele sunt facute la acelasi laborator, cu aceeasi metoda de lucru....nu stiu ...asa cum spuneam si mai devreme, poate este doar o greseala de scriere...desi suna mai bine un amh peste 1 decat sub 1. Te pup si aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Fetelor, va doresc o noapte buna si o saptamana cat mai reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Nu imi apar mesajele in timp real pentru ca sunt moderata, nu-i asa?
Sau mi-am prins urechile pe aici si am incurcat comenzile.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Dellya, Birmanutza sau celelalte fete care plecati din zona respectiva - poate va intereseaza info: Turkish Airlines va introduce zboruri si din C-ta (Aeroportul Mihail Kogalniceanu) - Istanbul incepand cu 7 iunie, pret 156 Euro dus-intors. Acum am citit aici: http://www.imperatortravel.ro/2013/04/turkish-airlines-revin-la-constanta-din-7-iunie-la-preturi-de-156-euro-pana-la-istanbul.html

Lorelei e ok, m-am linistit. Dupa cum spunea si Qiao probabil am fost eu mai ghinionista prima oara. Sper sa nu mi se mai repete. Dar ma ajuta mult incurajarile voastre.

Qiao fata draga, ai dreptate o a doua histero ar putea fi utila. Dar sa vedem unde o voi face. Despre EI nu stiu ce sa zic- mi-a facut deja una luna asta la histero si o sa-mi faca probabil si Tayfun in iunie (el asa mi-a confirmat in mail), deci nu stiu daca e sanatos sa mi se faca de 3 ori - sa nu facem vreo rana acolo.... ca injury e .... injury. Mi-e putin teama.
Multumesc pentru gandurile pozitive, m-ai gasit si aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Stiu ca in capitolul anterior Hatice a povestit ca doctorul ei a zis ca si in Romania exista acceiasi aparatura pentru icsi+fiv...ceea ce nu as putea sa contest.....dar in procesul de fertilizare in vitro totul depinde de mana celui care lucreaza asupra ovulelor si spermatozoizilor..... din cate am citit aici pe forum la Acibadem exista embriologi buni ....asta se vede dupa numarul reusitelor si nu dupa CV, sau dupa aparate medicale detinute.
Am fost la un urolog si ne-a recomandat sa mergem la Athena Timisoara ca au echipamente pentru icsi+fiv, dar nu ma convins sa merg acolo fiindca este ceva problema cu embriologul..care nu intotdeauna se afla la clinica....

Mergi la inceput