Buburuze(27)!Bravo maria_r, Hai Iulia,Ramona!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Si mie mi-a recomandat pediatrul sa o spal in loc sa folosesc servetele. Problema e ca stau la ultimul etaj si pana vine apa calda la robinet imbatranesc. Din fericire nu e sensibila din ce vad deci servetelele nu o deranjeaza. Facem baita in fiecare seara si o dau cu Klorane pentru piele sensibila atunci. In rest Sudocrem alternative cu Bepanthen si cand se va termina Bepanthen vom folosi Sanosan.

mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Fetelor, cum se spala bebe la chiuveta? Cum il tii? Cred ca il tii cumva culcat pe o mana, cu fata in jos, si cu cealalta il speli, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Exact Pisica Mov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am mai pus si eu 2 poze pe Picassa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

10 zile antibiotic incepand de azi :( a zis dr ca nu vrea sa astepte pana nasc caci cu col deschis urca infectia sus la bebe. Groaza mea e ca eu de la antibiotic fac instant candida, si numa ce am scapat de ea de o saptamana doua.
Am fost azi putin la mall, niste cumparaturi pt casa cu mama, dupa jumatate de ora de plimbat am fost gata...tot ma doare: picioare, bazin, burta, ,spate, vezica...tot! parca as avea 100 ani :))) ma gandeam sa iau un no spa poate ma ajuta, nu stiu.

legat de baita si spalat, eu asta vreau! stiu ca e chiuveta speciala, dar inca visez :)
https://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ


38+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR putin putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

multe felicitari proaspetelor mamici si nasteri cat mai usoare pt cele care urmeaza;sa aveti toate bebei sanatosi si papaciosi!
COSMI,draga mea din tot sufletul ma bucur pt voi,sa fiti fericiti,norocosi si sanatosi,impliniti pe toate planurile si bebe sa va umple viata cu fericireinca nu-mi vine sa cred
va pup dulce pe toate,multe nopti linistite langa puisorii vostrii

FERICITA DE MARA 8-07-10 SIALEXANDRA 1-02-07


ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mamicilor, multumesc mult pt sfaturi. Chiar am inceput sa o spal dupa fiecare pampers schimbat, nu la chiuveta pt ca mi-e teama sa n-o scap :), dar mi-am luat un lighenas mai mic si-i bag funduletul acolo. Sudocrem folosesc pt iritatie acum si sper sa ne treaca. Va multumesc :) pup bebelusii mancaciosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Iulia,imi pare rau pentru soacra ta ,chiar un om de milioane din ce povestesti :(
Violeta,noi folosim servetele si crema de fundulet preparata in farmacie si ne este foarte bine.Pe mine m-au invatat sa n-o dau cu crema tot timpul,ci doar atunci cand e mai rosie,in rest folosim apa termala sau pudra de talc pt bebe.Cand am ajuns cu ea acasa era tare iritata la fundulet si am spalat-o cu ceai de musetel + crema preparata si intr-o zi a trecut :)
Noi am folosit Colief pentru colici dar nu am obs nici o imbunatatire asa ca acum am trecut pe Gas bimbi si Sab simplex si asteptam sa vedem.Mi-a zis o pediatra ca solutiile de colici subt eficiente doar dc bebe are multe gaze si din pacate a mea are tare putine asa incat mai incercam diverse solutii inca.Ceaiul de colici nu vrea sa-l bea,nu o pot prosti nici cum.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Ramonika,vad ca ne tinem bine companie,chiar si in privinta antibioticelor pe ultima suta de metri,eu de astazi le-am oprit,nu mai pot,cum la unele fac alergie si la cele pe care le pot lua am intoleranta stau numai pe toaleta si cu o senzatie de voma de nu mai pot asa ca....am luat 5 zile,nu cred ca o sa capat rezistenta,la revedere,nu mai pot. Si in ultima vreme am devenit excesiv de sensibila,totul ma supara,nimic parca nu-mi convine si marele moment pare ca nu mai vine odata,iar suturile in ficat,splina,stomac si rinichi m-au terminat.
Pupici mamicilor,bebelusilor si burticilor(se pare ca active,dupa cum bine ai remarcat Ramonika am ramas noi doua).


Octavian 09/12/1995
Sarah 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Multumesc Arianna! Din ceea ce am citit imi dau seama ca tu si micuta Adelina sunteti bine,ma bucur din suflet pentru voi! Tu cum mai esti cu tusea? Mai esti sub medicatie pt astm? Eu sper ca a fost ceva pasager in cazul tau si nu vei mai avea probleme!


Octavian 09/12/1995
Sarah 38+

Mergi la inceput