Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

carutul este maclaren triumph

pai da tusferi,asta e, eu stateam cam 20 min, de 8h/zi, scapam cu 3h
vorbeste cu o asistenta maternala, poate nu ti s-au desfundat canalele bine; o sa te traga aia de sani de o sa te zapaceasca 1h, dar apoi se rezolva asta e, mi-a facut si mie una figura si a 2-a zi imi curgeau sanii cand ma spalam pe dinti, am zis ca curge chiuveta,dar imi picura din sani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:


Fetelor cred ca am facut alergie de la injectiile de maturare gatul iritat buzele pline cu bubite si jos la pasa m am unflat mult a mai patit cineva asa? mie frica

amalia tsakoniati
28+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Oare ce face Lai? Ati mai auzit de ea? Vineri urma sa aiba cezariana. Via-via (o prietena buna din NL, care intamplator e prietena cu ea pe FB si care i-a vazut pozele bebelusilor, si cu care am fost la shopping azi), am auzit ca a nascut doi copilasi foarte frumoasi (fetita si baietel). Sper sa poate intra in curand si sa ne dea detalii de la nastere. Presupun ca acum e ocupata pana peste cap cu piticii.
Cu aceasta cale, adresez felicitari mamicii Lai pentru minunile mici! Sa fie cuminti si sanatoase, sa-i aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

@Anna_a Cred ca problema este ca nu am timp sa ma mulg suficient de des (iar sunt singura cu gemenii) si cand ma mulg rar mi se infunda unele canale. Cand il pun pe Albert la san se desfunda, pt ca simt dupa aia ca s-au inmuiat sanii foarte bine. Acum am niste galme la stangul si desi m-am muls tot e cam tare. Nici nu a prea iesit laptele din el. Nu sunt pro desfundat canale pe stilul din spital, sunt de parere ca se pot desfunda canalele si prin masaj nedureros... Cand a fost aici prima data consiliera in lactatie mi-a desfundat canalele prin masaj, nu m-a durut deloc...

@Lai Felicitari! sa fie sanatosi si asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Tusferi, acele galme sunt pline cu laptic, si eu am crezut mult timp ca asa e textura sanului dar o data s-au desfundat absolut toate canalele si s-au golit si acele galme, de atunci asa insist, sa se goleasca absolut toate canalele. Si iaca asa trec minim 40 min.
Lai, felicitari si multa sanatate picilor. Te asteptam cu detalii
Noi suntem bine, vad ca deja copiii vor sa stea cat mai mult in fundulet si avem abia 3, 5 luni. Sunt gelosi unul pe celalalt, mai ales cand ii iau in brate. Ea e mult mai cooperanta la joaca, rade foarte usor, el in schimb e serios de mic, abia daca scot un zambet de la el. Dar zilele trec atat de repede...
Ma deranjeaza faptul ca treb mereu sa schimb persoana de langa ei, ba e soacra, ba mama, ba o matusa, ba alta...si dureaza pana ne obisnuim, apoi iar de la capat...
Anna, ai poze din concediu? Tare mi-as dori si eu o minivacanta de genul asta daaar recuperam la toamna noi
Pupici la toate fetele si picii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Amalia, ai vb cu doctorul? Ce parere are? Sper ca sunteti bine, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Amalia, ai vb cu doctorul? Ce parere are? Sper ca sunteti bine, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna. Poate apuc si eu sa spun 2 vorbe :D
Anna, bine te-ai reintors acasa. Astept pozeee

Amalia, esti bine? Eu nu am avut nicio reactie la injectie

Eu am evitat masajul acela dureros pt ca mi se pare brutal pt san.

Noi am fost sambata la poze. Nu au fost foarte voiosi ai mei kinderi dar asta este. Eu faceam ca toate animalele, tasu facea ca bombele si abia abia schitau cate un zambet. Oricum sunt multumita ca a stat Tudor 2 ore in fund ceea ce nu a mai facut pana acum.

Diana, daca ei vor sa stea in fund, atunci e ok. Dar sa nu-i fortezi sa stea pt ca totusi e cam devreme. Sunt ortopezi care nu sunt de acord nici cu sprijinitul intre perne .. cica ar fi daunator pt coloana. Dar eu nu cred ca un copil poate sa stea in fund asa deodata fara antrenament.

tre`sa plec....plange Stef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

@Amalia Eu am facut niste pete rosii pe fata, in zona nasului, dar au trecut a doua zi. Sper ca esti ok...

@Diancic Am observat ca acolo se aduna lapticul, eu nu prea am reusit sa le desfund la pompa, dar ce-i drept nici nu am stat 40 minute. Mie imi cade capul de somn la pompa, abia rezist 30 minute, de multe ori imi e teama sa nu cad pe jos de pe scaun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Tusferi, ai nevoie urgent de ajutor pt ca risti sa pierzi lapticul in conditiile astea. Stiu ca e greu dar trebuie sa treci cu bine si de perioada asta.
Anne, nu-i fortez sa stea in fundulet dar ei numai asa ar sta, treb sa le prezint multe povesti si jucarii ca sa nu mai vrea in fund sa stea.
Chiar ma gandeam despre ce s-a discutat mai inainte pe forum, sa inteleg ca chiar daca gemenii sunt nascuti la termen cu greutati normale, tot prematuri sunt considerati? Daca e asa, noi nu suntem tratati asa si ma gandesc ca poate ar treb sa cer investigatii suplimentare...
Pupici

Mergi la inceput