Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Michelle cum se utilizeaza instrumentul ala?
Nu am auzit de asa ceva pana acum. Scapi de dureri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Aschiuta, Eric al meu a fost exact pruncul tau, so I've been there. La aproape 9 ani inca pleaca de unul singur prin magazin sa se uite la jucarii, inca se cearta cu tine cand nu vrea sa faca ce ii spui tu. So, s-au mai schimbat lucrurile nimic de zis, dar tot mai sunt reminiscente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mai, mai ce de pinguini cu dureri de spate. Eu zic sa facem o sectiune speciala pe ghetar. Eu anul trecut am avut o luna groaznica, din care 2 saptamani am stat in pat. De atunci am mai slabit, mai fac gimnastica, masaj si durerile sunt sub control. Sper sa nu se agraveze, am trecut cu mama prin toate, ea a avut inclusiv operatie, reusita din fericire. Insa rata de reusita nu e de 100% asa ca eu vreau sa fac cat pot de mult sa nu ajung acolo.

De chiropractician am auzit si eu, bune si rele, inca mi-e frica si de dansul.

Instrumentul ala de tortura, Michelle se foloseste acasa ? Nu e nevoie de doctor ? L-a invatat cineva pe sotul tau ce-i de facut cu el ? Nu cred ca am mai auzit de asa ceva pana acum.


Rufus, ala-i drumul nostru catre socri, mi-ai facut asa un dor de duca... de abia astept vacanta de Paste sa plecam si noi. E tare frumos dimineata devreme pe drum daca vremea e buna.

Viviana, ma bucur de vestile bune. Sa iasa si analizele bine si apoi calciul se poate rezolva.

Kari, eu habar nu am cata independenta trebuie la varsta aceea. Cred ca depinde de copii, de loc (ca nu-i tot una un tren de Ro cu unul nemtesc) si de parinti.

aschiuta, cat au ai tai copii ? Cred ca sunteti cei mai mici de pe ghetar , sau poate ma insel ? Ne trebuie un bebe in grup.

pinguinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Buna dimineata pe ghetar!

Lali, Florian are in august 3 ani si Liliana are 3 lunite . Da cred ca noi suntem cei mai mici, asa ca stam aici cu gura cascata sa invatam de la cei intelepti si trecuti prin multe .

Incearca si tu daca gasesti un osteopat. Sunt mult mai blinzi, de abia simti unde te apasa. Aici in Germania e mare moda cu ei si eu am fost pt ca am f des pe partea dreapta a capului de la dureri de ochi, de nas, de fata pina de masele. Mi-a descoperit ca partea dreapta a capului e f putin flexibila si m-a apasat pe acolo. Am simtit doar ca o presiune, vreo 3 zile m-au durut maselele mai puternic si pe urma jumatate de an am avut f putine probleme. Acu au reinceput, ar trebui sa ma duc din nou dar cu Lilisor, mai greu deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Valeu Carmen, nu ma speria, credeam ca trece cu virsta .Macar la 9 ani gaseste singur drumul spre casa daca nu dati voi de el... Da eu tot as lesina de frica daca nu l-as vedea.

Ma gindeam sa ii iau flacaului un ceas cu GPS si pe care poti sa il localizezi sau ceva asemanator pina o creste destul de mare sa stie unde locuieste. Are cineva asa ceva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Am un junghi in omoplat de aseara ! Imi este intepenit gatul si am dormit cupmlit (mai ales ca m-am uitat la un documentar "tabu" , cum a agonizat o femeie calugar din India din nu-stiu-ce religie ).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !

Va las o melodie :



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Limbarnita aveti......fratele meu,va mananca tastele rau....

Va pup si mai vin io....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui P&ANA

Am un junghi in omoplat de aseara ! Imi este intepenit gatul si am dormit cupmlit (mai ales ca m-am uitat la un documentar "tabu" , cum a agonizat o femeie calugar din India din nu-stiu-ce religie ).






foloseste cu incredere mydocalm (comprimate, vezi ca exista doua concentratii). si un unguent gen diclofenac, sindolor. ajuta si o baie calda + masajul zonei intepenite + optional un antiinflamator pe baza de paracetamol sau ibuprofen.
sunt trecuta prin asta, asa reusesc sa scap de torticolis (parca asa se numeste, mi-e lene sa caut acum pe net).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iar ma doare genunchiul.........insa nu ma mai dor picioarele,mi-am luat gel relaxant cu spanz si ceva..si imi fac masaj la picioare...si e bine...

nU MA MAI DOR....IMI VINE SA URLU ca nu pot purta tocuri decat doua trei ore.apoi incepe sa ma doara spatele.
Ori merge iar aiurea touchscreenul ori Fun.thomele bantuie pe aici.....?

Mergi la inceput