Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Imi place noua versiune din ce in ce mai mult.


Mie mi-a placut din prima secunda
E mai rapida, cu mai multe functii. Cum sa nu iti placa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ce ma enervati voi astia care va miscati usor pe platforma aia noua...eu n-am timp sa ma concentrez asa ca totul mi se pare greu.
Pe Ana n-o dau la nici un pian si nici o orga...intai s-o vad cum canta singura. Apoi mai vedem, daca-i place. Si vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Vreau o casa la tara ca la mama lu' boticelina sau sora lu' Rufus :(
Vreau pamant :))

Aschiuta , cum se numeste filmul pe care l-ai vazut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si eu la cafea.
Azi dimineata mi-am scos leandrii in curte, sa se bucure de soare si aer ca au iernat destul in casa.

Mi-au inflorit toti pomii, mai putin un par de toamna. In rest am flori roz intens pe nectarin, roz pe mar si merisor, albe pe prun, cires si parul de vara. Caisului i-au cazut deja florile, el a fost cel mai harnic.

Ma bucur enorm ca vine vara, ca e soare si cald. Daca ma auziti vreodata ca ma plang de caldura sa-mi dati peste taste si sa-mi amintiti cat am asteptat-o !

In alta ordine de idei sunt putin suparata ca invatatoarele fiului meu fac cam mult caz de faptul ca e dezordonat si au ajuns sa-l streseze. Eu nu zic ca nu trebuie sa fie ordonat, dar totusi nu e un capat de tara, avand in vedere ca e foarte bun la carte, nu e deloc obraznic, de fapt vorbeste foarte politicos, e sociabil, nu are deloc altercatii sau conflicte cu copiii si are si rezultate scolare si extrascolare bune. Offff, ma enerveaza din ce in ce mai mult adultii care nu au copii dar stiu exact cum ar trebui sa fie fiecare copil (ca asta e singura circumstanta pe care le-o acord).

Mie nu-mi place ca avem doi ghetari. Am sperat ca azi, cand deschid computerul unul sa fie scufundat sau macar esuat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

P&ANA, filmul se numeste Knowing. Nici macar nu a fost f bun .

Rall eu am norocul sa-mi traiesc copilaria intr-o casa veche impreuna cu strabunica, bunica si parintii. Strabunica trecuse prin doua razboaie mindiale, criza economica cu deprecierea leului, foamete si comunism. Asa ca nu arunca nimic, dulapurile gemeau de haine de blana vechi pe care nu le mai imbraca nimeni. Mi-am jurat sa nu ajung asa, si ghici? Acu mi-i se pare un sacrilegiu sa arunci un lucru care mai e inca bun . Ma supara tare si ma deprima ca aparatele elctronice sunt asa facute sa isi dea duhul in 5 ani cel tirziu cind cele de pe vremuri tineau zeci de ani. E o mare risipa de materiale, de elemente rare, ufff. Si astea ajung ca gunoi si infeteaza pamintul...

Boticelina, strabunica mea stia tot asa: la ce sfint, pina la ce sfint, incepind cu ce sfint se pun toate. Ce il bombanea pe taica-miu daca punea si cu o zi inainte porumbul! Imi pare rau ca nu le-am scris pe vremuri , sunt multe cunostinte diparute, inclusiv reteta de budinca dulce de taitei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ce reteta de budinca dulce de taietei? Cu branza cumva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ha! Ce mi-a placut asta (mi-a trimis-o o prietena din USA):
I was in Ridgewood - New York last week and I spotted a bumper sticker on a parked car that read, "I miss Romania." So, I broke the window, stole the radio, shot out two tires and left a note that read, "I hope this helps!"

(voiam s-o pun la subiectul ala scos de la naftalina cu intoarcerea in Ro, dar nu vreau sa isc vreo furtuna...)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Super Rufus.....te mananca hai?

Pe cand o serenada?
Ti-ai gresit cariera...ai fi fost plin de bani acu` cantand lapetreceri si nunti.

Bey si mie imi place noul ghetar,doar ca sunt cam singurica...pe acolo....si zbor de colo colo....ma indrept vertiginos spre statut de randunica....,,,da` o sa astau la sol,printre pinguini...

Sunt o minune papucii astia noi....numa ca-s cam mica fara tocuri,nici nu ma vad bine de la volan....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Am fost la LIDL sa-mi iau whiskey (ce ocupatie am si eu la 11 dimineata) si cand scana tanti de la casa produsele, odata o vad ca pune mana la gura ca si cum "vai, ce greseala am facut!" si zice "aaaaa, dar aveti 18 ani???"

Asta da modalitate de a-ti incepe ziua
(bine, creca tanti deja avea 2 sticle la bord )

Azi sunt double zen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eu inca mai primesc apelativul de domnisoara sau fetita....desi-s ditai baboiu`...

Mergi la inceput