Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

io stiu de la cunoscutii mei care au facut operatie de reductie stomacala ca mai intai s-au dus la nutitionist care i-a pus la dieta si numai dupa ce au avut confirmarea ca se pot abtine din mancat i-au dus la operatie.

asa mi-au spus mie.

buflea, te inteleg ca e nevoie de cineva sa traga de tine. si eu ma sportivizez mai cu spor daca mai sunt cu cineva. macar de rusine :D

tre' sa recunosc ca dieta din asta cum faceti voi cu numai anume alimente pe zi nu as putea face. nu is pofticioasa, dar daca stiu ca nu am voie ceva, numai la cevalul ala ma gandesc:DDDD

asa ca stragetgia mea a fost mereu redusul portiilor. mancam orice, vezi nu-s cuminte ca tine, sa vezi ce ma-nfif intr-un latte cu frisca sau cheese cake dar poi mancarea la jumate. si nu mananc mai mult de un fel la masa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai si eu as putea daca nu mi-ar fi foame ... intelegi, nu pofta e la mine ci foamea. Mi s-a intamplat sa termin masa si sa mor de foame ...cu senzatia asta de foame nu ma pot obisnui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, sincer din experientza nu am ce sa-ti spun cu poftele....decat din auzite...in general "dr oz".
eu pana sa-mi cunosc sotul,mancam doar ca sa traiesc. niciodata nu mi-a fost pofta de nimic.eu fac paine proaspata, dulciuri de 2x/sapt si rar le gust.cat sunt singura acasa nu maninc mai nimic, poate o pruna uscata, un simbure de nuca...o felie de mar...si cafeaua de diminetza.
in schimb am sotul care ma corupe si imi saboteaza greutatea...cand vine de la servici, stau cu el si povestim. are un obicei de a manca, ciugulind o ora...asa ca mai ciugulesc si eu pe langa el...ca pur si simplu nu ma lasa..mai ales cu sunca afumata si peste a fost teroare... chiar imi facea pofta..
willy care vine cu o ora inaintea lui nu maninca decat daca maninc si cu el...deci maninc 2 mese una la 4 alta pe la 5...si apoi seara pe la 7...

deci,pt a slabi e nevoie de vointza dar si ajutor din partea familiei, de una singura e greu.
ce am mai auzit la dr. oz
-am inteles ca simburii(almonds, nuci) si sunt si alte alimente care iti anihileaza poftele.
-sa inlocuiesti ce ingrasa cu substitute sanatoase
-portion control
-mancat des si putzin
-miscare...cum a spus si eumada...nu din tribune

succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea dar poti sa mergi...de asta nu are cum sa -ti fie rau. eu cand eram la servici in pauza de masa, mancam repede si apoi faceam o plimbare mica...sa mai vad si eu soarele, lumina zilei...ca nu aveam birou cu "view" ca tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-de ce vrei tu neaparat sa faci operatie-eu zic intai sa incerci regim-adica educarea ta legat de portii si introdu' mai multe seminte(almonds,pistachios) si ceva gym ce iti place mergi la lessons acolo ca e usor, nu ai incotro acolo ca tb sa urmaresti instructorul..
Deci try this-YOU CAN DO IT-you know that-dc nu ti-am zis emisiunea care te ajuta-si devii si vedeta in america nu numai pe ghetar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

PRAG suntem in aceeasi oala ca sa zic asa.
Si eu mi-am resetat emailul acum cateva saptamani, mie mi l-a schimbat la profil dar acum, cand am primit linkul(pe emailul update deci DC il stie dar noul site nu il gaseste si deci nu am cum sa imi schimp parola acolo) am apasat am schimbat parola si tot pe site-ul vechi am ajuns...Am mai incercat apoi de mai multe ori ( apropo am gasit undeva ca optiunea asta nu merge decat o singura data poate de asta nu mai pot face nimic?? admin help!!).Am trimis si mesaj privat si tot nimic .
Culmea e ca emailul antic a mers dar eu nu mai am parola la el nici nu cred ca mai exista. Deci admin in cazuri din astea izolate ce facem
Am incercat si devin membru nou acolo , primit email dar linkul de verificare spune ca "nu sunt date de verificat pentru acest user" Pai nu ca sunt nou acolo
Vad ca inca mai pot scrie aici dar va anunt ca daca dispar inseamna ca m-am mutat pe planetele alea evoluate despre care a citit Rufus in presa

katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea, sincer din experientza nu am ce sa-ti spun cu poftele....decat din auzite...in general "dr oz".
eu pana sa-mi cunosc sotul,mancam doar ca sa traiesc. niciodata nu mi-a fost pofta de nimic.eu fac paine proaspata, dulciuri de 2x/sapt si rar le gust.cat sunt singura acasa nu maninc mai nimic, poate o pruna uscata, un simbure de nuca...o felie de mar...si cafeaua de diminetza.

Michelle ... la pasari cu tine ...si repede ... ca te musc de gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, ce ziceti daca ciripeala de toata ziua sa o mentimen aici ...si acolo doar sa orbecaim dupa meniuri ? Am intrat acum si vad ca Rall a scris frumos si intyeresant de copiii astia care au pus bombele in Boston ...

Eu o sa raman aici cu raportul zilnic pana cand mi se da un shut la vale .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Buflea scriu repede ca nu se stie cand mi se taie mau ca doar cerui inchidere de cont!
Ma repet, ca prima oara mi-ai respins sfatul apuca-te si bea ceaiuri, tin de foame, iti umplu stomacu si dupa ce il golesti bei altu si tot asa nu simti ca ai burta goala, te umfla. Gasesti ceaiuri aromate care se beau lejer fara zahar, schimba aromele des si nu o sa te plictisesti bea incet, faci din ceai un fel de ritual. Se gaseste un ceai de trandafiri e asa parfumat ca numai sa il mirosi si te saturi, uiti instantaneu de foame. Si tu si asa vrei timp pe romania.com deci nu te-ar deranja drumurile dese la cabina
katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

buflea dar poti sa mergi...de asta nu are cum sa -ti fie rau. eu cand eram la servici in pauza de masa, mancam repede si apoi faceam o plimbare mica...sa mai vad si eu soarele, lumina zilei...ca nu aveam birou cu "view" ca tine.


BS !!! Am mers pe banda de la gym, nu consumi calorii cu mersul. Mersul ajuta poate la mentinere ...

Eu ca sa slabesc trebuie sa alerg ...asa cum a facut Maru, adica sa alerg mult si in fiecare zi ... problema este ca mi se pare infiorator de plictisitor ...eu cred ca am ADD, nu pot sa ma uit la drum si atat, dovada ca nici masina nu pot sa conduc si atat - trebuie sa fac ceva cu mintea, sa ma concentrez la ceva (ascult carti), cu gura (vorbesc la tel) ...

Sa ne intelegem, pare ca va contrazic si la tot ce spuneti gasesc un motiv sa nu fac ... aveti dreptate, stiu ca trebuie sa fac, doar explic de ce mi-e greu, mi-e mai greu decat vointa si ratiunea pe care le am.

Mie sa imi explicati cum poate Michelle sa traiasca cu o pruna uscata pana la 4:00 P.M ? Pai normal ca e slaba moarta nene, ca nu mananca ... nu este slaba ca mananca sanatos, ca alearga dupa Pepper ...nu ...e slaba CA NU MANANCA.
Michelle, tu nu ai voie sa vorbesti ...vezi ca te striga pasarile

Mergi la inceput