Resurse parenting - free

Resurse parenting - free | Autor: Aqai

Link direct la acest mesaj

Seminarii inregistrate pentru parinti. Sunt gratis, dar sunt in engleza. Subiecte:


http://learningtimesevents.org/parenting/

anger in children
siblings rivalry
toddlers - limit setting
teen years
the truth about consequences

eu il parcurg acum pe cel cu rivalittaea dintre frati, sunt destule idei, luati fiecare ce vi se potriveste.

nu e un topic de dezbatut modalitati de parenting, ci un topic cu resurse facute accesibile de profesionisti si bineinteles ca exista multiple curente, ar fi intelept sa alegem ce ni se potriveste si nu sa contestam programul in sine.

daca gasiti si alte resurse accesibile, adaugati-le la lista!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Mersi, Aqai! Doua dintre ele sigur ma intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Multumim! Si pe mine ma intereseaza, chiar am incercat sa deschid un fisier, dar nu se deschide... Cum pot sa le deschid? Pe mine ma intereseaza cel cu sibling rivalry, chiar vroiam sa deschid un subiect pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Dia, click pe subiectul dorit

apoi play recording

se deschide un site mov ceva blackboard collaborate si jos in stanga iti apare un mesaj cu triunghiulet cu this file can harm your computer (sau e doar firewall-ul meu nu stiu) da' tre' sa apara ori asta ori ceva gen pop-up

eu dau keep si mesajul se transorma intr-un dreptunghi pe care scrie nativeplayback.jnlp

click pe el

se lanseaza un programel in java dupa care sare iar un mesaj de avrtizare pe care vei da run

daca ai firewall iar o sa te intrebe daca vrei sa-l lasi sa se conecteze la net. spui allow. minimizezi ferestrele active si o sa vezi pe desktop o fereastra mica cu agreement de termeni si conditii dai agree...

si vad ca azi nu mai merge

da sigur e ceva din setarile laptopului ca pe celalalt laptop merge. ieri am parcurs seminarul cu rivalry.

cam astia sunt pasii, vedeti ce fire-wall aveti instalate mai mult nu stiu ce sa spui tre' sa va ajute cineva mai tehnic. poate ajuta cineva de aici mai priceput, daca nu cand imi gasesc eu hubby-ul cu disponibilitate il rog sa-l faca sa mearga si pe laptopul asta si va spun ce-a facut.

oricum ideea e sa nu inchizi site-ul ala mov care s-a deschis al inceput pana esti in sesiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

revin:

tocmai ce am verificat pe celalalt laptop care e in alta retea si merg toate. deci sigur tine de configurari si protectie

Mergi la inceput