LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ia uitati aici dragelor care tineti posy http://www.getfit.ro/retete/10-retete-sanatoase-pate-vegetal-de-post-vegan.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI ILINCA!!!!!!!sa fii sanatoasa....la fel de tupeista...si unita toata viata,ca acum ,cu fratiorii tai!!!!!


Somleac te declar BFF ul meu.....stii ce inseamna , nu?????
pai ai servit exact pe sufletul meu....suflet chinuit de diata.....off ca daca era vreun tort iar ratam tratatia....sa-ti dea DD implinirea-n toate....

Mada , lasa fata sa se distreze cum vrea-n parc...zgatia asta a mea nu sde da la fel....si a fost numai cumine-n parc...probabil ca a vazut la copii mai mari....sambata am fost in cismigiu si numai la tuburile alea mari a stat....e asa aventurosa..nu ii e teama de nimic....iar mie imi tremura chilotii dand ocol sa nu cada pe ici pe colo...a si mai are o chestie enervanta pt mine...unde sunt copii mari,galagiosi si ff agitati..e si ea....a fost calcata si pe degete, impinsa etc....


fetele eu ata consemnez....suntcu politisu-n brate si butoneaza si el........as avea multe de pov .de zilele astea dar nu ma lasa...

sunt pe -5kg....dupa o luna....tot frustrata...parca m-am cam saturat de tot,iaurt gratar....dar uite ca nugasesc timp sa scot niste retete mai altfel de salate&co ....sa ma mai mobilizez un pic...
o zi frumi sa aveti.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, vrei sa te mobilizezi, incearca hainele care iti erau stramte
sau care nu-ti veneau si o sa vezi ce avant revolutionar ai la dieta... crede-ma eu am slabit 20 kg de 2 ori.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:


Ziua buna,
Daca-i rost de urat ... vin si eu ...


LA MULTI ANI , ILINCA
Sanatate, iubire si noroc in viata!


tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

am un pci de timp, stau la un ceai cu biscuite si am intrat repede sa vad ce faceti.

urez cu intarziere La multi ani, David si Teea sa fiti sanatosi, puiuti scumpi, sa va bucurati parintii si sa cresti mari si voiosi

si La multi ani, Ilinca! mami, sa te bucuri de copilasi si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri!
multumim de cinste..mmm...ce buna a fost salata

am citit in graba si paginile trecute dar nimic nu mai stiu.... doar ca am vazut pozele cu Sophia de strumphitza si mi-au placut tareeee mult tot mai scumpa se face piscoata si carliontata

msbb vai ce sperietura ai tras.... atata vorbesti cu copilasiii....zici ca le intra pe-o ureche si le iese pe alta trebuie atentie mare si grija. asa imi place cum povestesti, atata mai rad...ai un stil....

ally La multi ani, sotului! sa fiti sanatosi impreuna , sa va bucurati de minunea voastra scumpa!
si FELICITARIIIIIIII surioarei tale pentru fetita frumoasa, este o dulceeeeee. a fost maricica la nastere

deeapai stai super cu -5 kg. de ce nu-ti convine? incet, incet dai jos. ce-ai vrea, dintr-o data tot? hai fi relax...mi-a placut cum ai scris....sa zambesti in fiecare zi, sa te trezesti cu zambetul pe buze..da, asa trebuie avem toate motivele sa zambim cu asa minuni langa noi

ia sa mai vad ce-ati scris

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Multumesc de urari fetelor. Sarbatorita are ditamai buboiul in frunte de la cazatura de alaltaieri. Este foarte neastamparata , tot ce fac baietii vrea sa faca si ea. De multe ori le atrag lor atentia sa nu se catare pe te miri unde ca se ia si Ilinca dupa ei, dar pe de alta parte ma tem sa nu prinda pica pe ea., asa ca.....

Msbb Doamne ce sperietura ai tras. Si eu de asta ma tem cel mai tare mai ales ca Ilinca e crizata si odata se smulge din mana si fuge.

Atata sunt de obosita, nici lumina de afara nu o suport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!

La multi ani Ilinca !!!

Sa cresti mare,sanatoasa, norocoasa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri. Mihaela, sa va traiasca nazdravana mica si sa va bucurati de ea/ei o viata. Nu te mai necajii ca este mai ”baietoaica” ...bv ei ca este mai infipta. Imi pare rau sa aud ca esti asa obosita fizic si psihic . Incearca sa te odihnesti zilele astea.

Deea, felicitari pt kg cu minus!

Dorina, sa iti fie de bine delicatesele si ma buucr ca nu regreti ”escapada„ . Superba Sophia....

Mada, imi inchipui ce sperietura ai tras cand ai vazut-o pe Cata. Poate sunt doar vorbe ceea ce ai auzit si nu se renunta la grupa mica.

Roxy, multumim pt urari! Asemenea si voua, dragilor! Da, s-a nascut o lungana, dolofaa si-o frumoasa. Cum mai merge munca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce-am ras...mi-o si imaginam pe Cata pe burta las-o daca vezi ca este stapana pe situatie si eu mereu am tendinta de a sari s-o ajut apoi imediat renunt si zic las' ca poate singurica si o las singurica sa faca tot. si pe mama am invatat-o la fel, sa o ajute unde chiar este cazul, in rest sa o lase sa se descurce.

strumphitza mai rezista bicla ta?

Anastasia s-a acomodat asa bine cu buni, nici nu ne simte lipsa, stau afara 3-4 ore.
a inceput sa vorbeasca super bine, il zice si pe 'r' in unele cuvinte. a inceput sa spuna propozitii, retine tot, ii turuie gurita toata ziua, vorbeste tot, tot....
intr-o zi a venit sotul cu o masina de servici care mirosea foarte tare a benzina...si Anastasia zice :'masina asta..pute' vaiiii cand am auzit...zic cum sa zici asa? zicem 'miroase' nu 'pute' trebuie avut mare grija ce spunem ca ea retine tot
ii place mult sa construiasca, sa se uite in carticele , reviste si sa povesteasca ea ce vede acolo si mai ales sa deseneze

parca timpul asta zboara de cand am inceput munca. ma si enervez cateodata ca nu mai am timp sa fac si altceva pe langa ce trebuie facut.... abia apuc sa ma pensez, sa-mi fac unghiile, sa-mi pun o masca....dar le fac, chit ca las alte treburi
exercitiile inca le fac, si masajul... cu toate ca nu prea am chef cateodata dar trebuie, trebuie...

deea chiar asa...pe langa dieta incearca si masajul dur, energic...ia o crema hidratanta si fa-ti masaj la burta mai ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank ce mai faceti? soacra ta cum se simte? cum a descoperit? a operat-o?
ne gandim la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi esti cu mami tau? parca am citit ca a venit super....rasfat total Lucas si Iasmi ce mai fac? un de la noi.

Mergi la inceput