Explozia de la Boston

Explozia de la Boston | Autor: valentinag

Link direct la acest mesaj

http://www.nytimes.com
http://www.hotnews.ro/stiri-international-14626805-doua-explozii-maratonul-din-boston-mai-multe-persoane-ranite.htm

E cineva de pe DC care sta in zona, stiti ceva, sunt bine? Nu mai ai nicio siguranta nicaieri in lumea asta...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

O zi trista pt spiritul sportiv. Victimele fie au fost oameni care s-au pregatit un timp indelungat pt acest eveniment, familiile lor mindre si fericite sau pur si simplu oameni care se bucurau sa vada un asa eveniment.

As vrea ca acei oameni care lupta pt ideile lor politice sa le intre in cap ca nu rezolvi nimic cu bombe, doar faci un deserviciu imens ideilor pt care lupti. Oare de ce oamenii nu invata nimic din istorie?

Ura aduce ura, violenta aduce violenta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Am urmarit pana la 3-4 dimineata desfasurarea evenimentelor pe CNN, FoxNews si CBS. La un moment dat se vorbea de 5 bombe (3 explozii si 2 nedetonate), multa lume era confuza de ce s-a anuntat un exercitiu cu bombe, al politiei, in zona. Primele minute spuneau "don't panic, this is just a drill" dar oamenii erau raniti / morti... Se prespune ca Politia avea ceva informatii dar nu a anuntat publicul.

Stiu doua persoane, de pe Youtube, care au mers sa alerge maratonul (ambele au slabit peste 50 kg si 'sarbatoareau' asta), sunt ok.

Din pacate una dintre victime este un baietel de numai 8 ani :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

O Doamne rall, 8 ani...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Infiorator!!!!
SI pe mine m-a afectat stirea asta! DE CE ??
De ce sa atentezi la viata unor oameni???
Jalnic si infiorator. Cu siguranta insa, idiotul-criminal va fi prins!
Inca o data se pune intrebarea despre accesul facil la arme si riscurile care vin cu el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Copilul de 8 ani care a fost ucis era acolo sa-si incurajeze tatal, care participa la maraton....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Copilul de 8 ani care a fost ucis era acolo sa-si incurajeze tatal, care participa la maraton....


Iar sora lui si-a pierdut un picior iar mama are inca grave probleme la cap O familie careia i s-a schimbat total cursul, pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mda ..nasol.
Cica era un maraton international, veneau alergatori din lumea intreaga .
Eu nu am mai vazut de aseara ...se banuieste macar cine sunt ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Cand ma gandesc la bietii oameni si la efortul depus pentru maraton imi vine nu stiu ce sa fac! Si noi suntem inscrisi la half maraton Bucuresti, inclusiv copiii si cu certitudine as lua-o razna daca ar pati ceva intr-un loc public unde eu i-am dus!!

Atentatorii astia sunt ceva...zau ca eu i-as spanzura de limba in piata publica, asta in cazul in care ar scapa cu viata !! Noi in UE cel putin avem legi mult prea blande pentru astfel de criminali... sunt sociopati complet! iar imi aduc aminte de celula de lux in care se distreaza norvegianul acela...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

asta are vreo legatura cu cele intamplate la Boston? http://www.evz.ro/detalii/stiri/explozie-fabrica-texas-sua-1033386.html#ixzz2Qo9qfn59

Mergi la inceput