Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Haha, LadyJ - s-ar putea sa ai o farama de dreptate. Desi ma indoiesc :) Plus, ca e subiectiv :) Toti barbatiii cu care am fost nu o vedeau frumoasa pe Angelina Jolie -- ii speria. Dar le placeau alte actrite :)

Plus ca imi spuneau si cand nu le placea ceva la mine - spre exemplu, fostul sot nu era prea diplomat oricum. Dar imi spunea ca obiectiv, nu am talie frumoasa, fundul e plat, nu am pometi, nu imi sta bine decat tunsa intr-un anume fel, etc. Ca ii plac femeile cu pometi. Deci nu se sfia :)

Haha, deci lui ii placeau femeile cu sanii mici cu siguranta, nu ca sa imi faca mie pe plac :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Nici eu nu as iesi pe strada cu libere. Nu imi place nici in oglinda, nici ca se misca, nik, nik..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Si neaparat fara bretele, ca nu le suport (sunt curioasa daca mai are cineva "sensibilitatea" asta.) Asa ceva: http://ecx.images-amazon.com/images/I/81sftvFsmWL._SL1500_.jpg


dupa parerea mea e genul de sutien care sta ok pana in cupa b sau siliconati...daca sanii sunt mai mari sau lasati acest sutien nu le sustine ca lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Si neaparat fara bretele, ca nu le suport (sunt curioasa daca mai are cineva "sensibilitatea" asta.) Asa ceva: http://ecx.images-amazon.com/images/I/81sftvFsmWL._SL1500_.jpg


dupa parerea mea e genul de sutien care sta ok pana in cupa b sau siliconati...daca sanii sunt mai mari sau lasati acest sutien nu le sustine ca lumea.


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra īmpotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)


Da, in cazul asta as fi avut o problema dar, din fericire, ma incadrez la B-C. Am vazut insa ca au toate marimile pana la 85 D! Totusi nu degeaba toate sutienele de alaptat au bretele, atunci a fost singura data cand am purtat si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu port 75 E - si abia imi gasesc sutiene. noroc cu jolidon si cu h&m ca mai fac si numere mari.
noaptea port bustiera, ziua sutien mereu - nu imi place senzatia de gol care il am cand nu port sutienul, desi ele (podoabele) stau bine mersi si fara, multumita bisturiului si chirurgiei estetice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C


Da, in cazul asta as fi avut o problema dar, din fericire, ma incadrez la B-C. Am vazut insa ca au toate marimile pana la 85 D! Totusi nu degeaba toate sutienele de alaptat au bretele, atunci a fost singura data cand am purtat si eu.


o sa imi casc si eu ochii dupa un 80 D (ca vad ca E nu este la acest model) e foarte frumos si poti purta cam orice cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Ioachim
Pai daca tu ai sanii mici, ar fi chiar culmea ca barbatul din viata ta sa iti sopteasca suav la ureche ca prefera sanii mari

Ai fost tare simpatica

--------------------------------------------
““Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei““S.F.



Lady, eu am intalnit multi barbati care spuneau ca le plac femeile cu sani mici. La inceput credeam ca spun asta pt ca eram eu acolo Dupa aia mi-am dat seama ca da, chiar asa sunt ei...mai ciudati Pana si mie imi plac sanii mari..wtf? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Buflea, sfarcul conteaza pt ca in functie de el se cam vede ptoza, gradul de lasare, in functie de cat de jos e mamelonul fata de santul submamar. Cam asa.

http://www.beautifulself.com/images/breastlift_sag.jpg

Ar fi bine ca sanii mici sa fie feriti de gravitatie, dar nu prea se aplica. Ia uite aici.

http://dkm80tng5uqm9.cloudfront.net/full/8e30a659c31b53017073692309ab0da1/286527-4507.JPG

http://dkm80tng5uqm9.cloudfront.net/full/8e30a659c31b53017073692309ab0da1/356107-205137.JPG

Hai ca eu sunt cu ilustratiile Sunt de pe site-uri de chirurgi esteticieni.
Mie mi se par ok sanii Ancai Pandrea, pt orice varsta. Nu are sanii rotunzi ca asa au fost de la inceput, dar am vazut-o si in multe haine fara sutien si arata f bine. Chiar per ansamblu mi se pare ca are un corp cum multe femei de nici 40 de ani nu mai au. Nu-i comentez insa si manifestarile.

Si eu fan Victoria's Secret, dar si aia au "vanity sizes" cum zicea cineva. Pun marimi mari pe cupe mici, e cunoscut fenomenul. Dar m-am invatat si comand online. Si la H&M, daca stai sa cauti cu atentie, sunt sutiene/bustiere f bune si frumoase. Eu am cateva de ani de zile, nu s-au modificat deloc.

Dar tot nu m-am lamurit cum e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cristina, am si eu stien exact ca cel alb. E un deliciu. Mie tipurile astea imi plac:
http://www.google.de/search?q=balconette+bra&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45218183,d.Yms&biw=853&bih=391&um=1&ie=UTF-8&hl=ro&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=l4xtUeyPE8mxhAfruYGQBg


Lady, sanii sunt grasime si tesut glandular, daca ii tii doar in sutien, atarnand, fara sa solicti deloc altceva, se lasa. Asta e explicatia, nu bag mana in foc si ca e adevarata :))))))))) I'm more of an 'ass' person. :)))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai nenica ... pentru mine e important sa arate bine imbracati, adica in decolteul rochiei ... acolo trebuie sa se vada ei sexosi. Ce mai conteaza cand ajungi in pat ca de fapt erau "pushed up" de sutien ... va spun eu, masculul ala fermecat de decolteul rochiei, odata infierbantat, nu mai vede imperfectiunile in pat ...

Am citit eu un artcol care spunea ca lenjeria intima sexoasa este de fapt pentru femei, adica pentru noi, cele care o purtam ... un mascul odata ajuns la ea, oricum n-o mai vede si nu se gandeste decat cum sa o dea la o parte. (ranjet, ranjet)

Mergi la inceput