Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mada ...inteleg, asta este ...
Vestea buna e ca iti poti refolosi sutienele ...le pui o captuseala noua si le vinzi/donezi la azilul la care o sa fiu eu ...in functie de model, osa imi tine de curent si la urechi ..ranjet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mada ...inteleg, asta este ...
Vestea buna e ca iti poti refolosi sutienele ...le pui o captuseala noua si le vinzi/donezi la azilul la care o sa fiu eu ...in functie de model, osa imi tine de curent si la urechi ..ranjet.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mada ...inteleg, asta este ...
Vestea buna e ca iti poti refolosi sutienele ...le pui o captuseala noua si le vinzi/donezi la azilul la care o sa fiu eu ...in functie de model, osa imi tine de curent si la urechi ..ranjet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Andacos, nu te ranji, ca vad ca tu porti alte brands decat Mada ...s-ar putea sa-mi bag urechile si in sutienele tale. Desi cum urechile mele sunt mari si tu porti mai putin ca Mada, cred ca va trebui sa le strang cu o bentitza inainte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Andacos, nu te ranji, ca vad ca tu porti alte brands decat Mada ...s-ar putea sa-mi bag urechile si in sutienele tale.


bufleo...eu ma gindesc la sanatatea urechilor tale!Nu te las cu ele pe dinafara!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` de ce ar dormi cineva cu sutien?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eu dorm cu bustiera la indicatiile dr-lui.
mama mea doarme cu sutien de cand o stiu eu - la varsta ei are niste sani de admirat, o fi rezultatul acestui fapt, nu stiu...ea zice ca asa se simte bine


Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)


Si la tine e la fel ca la mine. Sini mai frumosi ca mamica mea nu are nimeni. Da' nu-i genetic deloc, fratele meu, si mi-e ciuda ca n-am si eu.

Ma duc sa visez ca-s bebe mic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

cu sutien ca nu pot fara la cupa C ce sa fac, doar noaptea mai dorm fara, problema ca numi gasesc ceva confortabil la 36C mai casesc ceva la victoria secret, dar vreau si ceva din bumbac cu bretele subtiri nu groase cum erau pe timpuri neh ..

eu i-am avut foarte mici nici macar sutien numi gaseam sa-mi cumpar pe maarimea mea si dupa ce am nascut gata au si crescut da imi plac asa cum sant nus lasati dar daca o sa vina timpul sa numi mai placa eu consider ca brest reduction e ok si o sa apelez, de ce nu

ficamea poarta sutien cred ca din clasa a 3a nici nu avea ce pune in el , da asta e.. nu cumva sa sa se zareasca umbra de san de sub tricou cred, daca ea a vrut am lasat-o in pace, a si cu burete ca e mai safe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci radeti de sutienele mele.....io am plans,mai ales ca din terte motive de vreo luna au crescut putin...da` vazand ca stau bine in decolteu m-am gandit sa-mi fie de folos si ii bag la inaintare.
Bufleo,trimit cu vaporu 1 exemplar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Interesant site-ul ala portocalia,cred si eu dupa cum arata, ca la mine mai bine s-ar potrivi sutienele de acolo decit cel din site-ul corei!

Dar marimile cum sunt,se potrivesc cu cele d ela Triumh de exemplu?

Pe mine cel mai tare ma siciie cind trebuie sa cumpar sacoul sau bluza cu un numar sau chiar doua mai mari,ca nu se potriveste la sini!

Dana


dana, marimile sunt cam ca la triumph, insa nu m-as risca sa iau ceva fara sa probez. oricum, din experienta mea, chiar si cadrul aceleiasi marci, se intampla sa-mi vina marimi diferite, la modele diferite.


Nuuu...nu cumpar fara sa probez!

Trebuie sa studiez s avad daca au filiale si in Germania!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Deci! Sa imi bag picioarele in ea de treaba!!! am primit cadou de la sheriful din dotare, o blusa care imi place de mor, care imi vine super...pana la tzatze care nu incap in blusa!!!!!!!!
CA sa incapa si "acuzatele" ar trebui sa imi iau blusele cu doua marimi mai mari si atunci inot in ele



Mergi la inceput