Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ei si tu !

Cind spun simetrici nu e simetrie la examinat cu lupa (nu de alta ca nu-mi permite nimeni sa ma uit eu lung).
Da' pe cuvint ca cei artificiali mi se par vizibil asimetrici sau o fi invidia care ma roade.

Pe de alta parte, eu le inteleg bine si pe fetele care vor sa aiba ca toata lumea si pe cele care isi fac reductie mamara caci trebuie sa cintareasca mult asa ceva. Le exclud aici pe nebunele care-si pun mingi caci ele isi cistiga viata aratindu-si laptariile si alte anatomii.

Da' mor de curiozitate : la palpat cum e ? Ce senzatie da un sin marit ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Ei si tu !

Cind spun simetrici nu e simetrie la examinat cu lupa (nu de alta ca nu-mi permite nimeni sa ma uit eu lung).
Da' pe cuvint ca cei artificiali mi se par vizibil asimetrici sau o fi invidia care ma roade.

Pe de alta parte, eu le inteleg bine si pe fetele care vor sa aiba ca toata lumea si pe cele care isi fac reductie mamara caci trebuie sa cintareasca mult asa ceva. Le exclud aici pe nebunele care-si pun mingi caci ele isi cistiga viata aratindu-si laptariile si alte anatomii.

Da' mor de curiozitate : la palpat cum e ? Ce senzatie da un sin marit ?



Mik.


inafara de ai mei nu am palpat sani siliconati dar sunt la fel ca si cei naturali - depinde si de pozitionarea implantului, sunt multe chestii in joc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Interesant site-ul ala portocalia,cred si eu dupa cum arata, ca la mine mai bine s-ar potrivi sutienele de acolo decit cel din site-ul corei!

Dar marimile cum sunt,se potrivesc cu cele d ela Triumh de exemplu?

Pe mine cel mai tare ma siciie cind trebuie sa cumpar sacoul sau bluza cu un numar sau chiar doua mai mari,ca nu se potriveste la sini!

Dana


dana, marimile sunt cam ca la triumph, insa nu m-as risca sa iau ceva fara sa probez. oricum, din experienta mea, chiar si cadrul aceleiasi marci, se intampla sa-mi vina marimi diferite, la modele diferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

eu port 70 DD si ma inteleg foarte bine cu sutienele Panache. am luat reduse u 8 euro bucata de la debenhams. si la nunta am avut sutien fara bretele si a tinut super bine.;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Giulia, .

No, am doua lucruri de intrebat :
- ce masuri sunt in Ro ? (cind aud de 75 ? mi se pare minuscul)
- problema : eu sunt din cele la care niste chestii artificiale nu i-ar prinde rau si deci nu am marci preferate - imi place sa iau sutiene mai scumpe care sa stea bine, insa multe luneca la vale : bretelele cad pe umeri si daca sunt amindoua bretelele cazute, luneca si el. Ce e de facut ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mik, inseamna ca iei o marime mult prea mare. Bretelele trebuie sa stea fixe dar sa nu te stranga, sa-ti lase urme pe piele.
Iar daca aluneca tot sutienul inseamna ca esti clar mai slaba decat crezi , deci vezi de o circumferinta mai mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

http://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83rime_sutien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

E o vorba, ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca
Don'soara fiind nu aveam sani mai deloc, purtam mere asa prin casa sa vad si eu cum imi sta.

Dupa ce-am nascut, s-a schimbat balaia, am trecut in extrema cealalta, respectiv am sani mari, cupa D, cateodata C daca mai slabesc nitel.

E placut unilateral, , eu mi-as face o reductie una doua.
Linkul dat de tine, e superb, sunt niste modele de luat musai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erica.p spune:

foarte intersant subiectul......
cam de 1 an jumate port sutien mereu,si ziua,si noaptea.....
si doar sutien cu balene din "sarma".nu ma deranjeaza deloc,dorm foarte bine,nu ma strange/inghionteste.am sutiene preponderent din bumbac si care imi vin ca o manusa (cum a scris cineva).am luat decizia asta de a purta sutienul si noaptea pt ca mi se lasau sanii....si,ca o concluzie,as zice,ca in urma acestei practici se mentin in niste limite acceptabile.parca arata mai bine.am 75/80 C.e o experienta personala,n-as putea sa recomand si altora....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui erica.p

foarte intersant subiectul......
cam de 1 an jumate port sutien mereu,si ziua,si noaptea.....
si doar sutien cu balene din "sarma".nu ma deranjeaza deloc,dorm foarte bine,nu ma strange/inghionteste.am sutiene preponderent din bumbac si care imi vin ca o manusa (cum a scris cineva).am luat decizia asta de a purta sutienul si noaptea pt ca mi se lasau sanii....si,ca o concluzie,as zice,ca in urma acestei practici se mentin in niste limite acceptabile.parca arata mai bine.am 75/80 C.e o experienta personala,n-as putea sa recomand si altora....


Erica, atentie la dormitul cu sutiene pe sarma, mie mi-a pocnit o sarma din asta intr-un din putinele nopti in care am adormit cu el pe mine. M-am trezit ca imi intra sarma aia in piele si mai ca nu mi-a facut gaura (e si zona foarte sensibila).

Mergi la inceput