asp. opt!(823)FELICITARI SilviaT, Bumael, Damiana!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetelor,

am fost si eu la gineco saptamana asta pentru papa, eco , culturi col, analize..uterul se prezinta bine , dar ne recomanda sa asteptam 1 an de la operatie , sa nu avem nici un risc. am recoltat si analize de sange , pe luni cred ca am si rezultatele, mi-a dat pe loc doar timpul de sangerare 4 min si 34 secunde. cum vi se pare? e prima oara cand am facut acest test.

o zi usoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor va salut si eu...ce mai faceti?imi cer scuze ca n-am mai scris de mult...am fost ocupata acum la tara si in plus m-am pricopsit si cu gripa care acum se pare ca ma lasa....v-am mai citit cand am putut si sunt dezamagita ca apareti din ce in ce mai rar...
Valicuta sper sa-ti iese analizele bine...despre timpul de sangerare nu stiu ce sa-ti spun ca nu am facut analiza astapoate intra fetele care au facut-o si iti dau mai multe detalii...
Floren....foarte frumos,asa sa faceti,relaxati-va
Damiana te asteptam cu vesti de la control
Flowerbee imi pare rau pt tine,poate o sa treaca si starea asta si o sa te poti bucura de sarcina
Raisa tu ce mai faci,cum mai esti?stiu ca tu tii post dar o sa treaca si te asteptam cu vesti dupa Pasti
Despre mine ce sa va spun,n-am noutati,astept menstra pe duminica-luni,simptome nu am deloc,sunt destul de dezamagita,se pare ca nici luna asta nu a fost cu noroc...deja incep sa cred ca s-a intamplat ceva cu mine si o sa fie nevoie de controale mai amanuntite dar abia la toamna o sa le fac pt ca din pacate dupa luna asta trebuie sa iau pauza de la bebe pt ca stau la tara si e de treaba si nu ma pot codi ca poate sunt luna de luna pt ca sotul nu are alt ajutor...asta e nu ma incanta pauza asta dar n-am ce face...
Va pup pe toate si va astept cu vesti...va citesc tot timpul chiar daca nu scriu mereu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Neata fetelor ce faceti,nu prea mai este activitate pe aici cred ca sunteti ocupate cu sarbatorile pascale,curatenia de primavara si altele.La cat e de frumos afara inteleg ca nu mai sta nimeni in fata calculatorului ci iese la plimbare.
Bubuali multumesc de intrebare,eu sunt bine dar dupa cum ai spus nu am nici o veste asa ca stau cumintica in banca mea.Sa te auda Dumnezeu sa pot veni cu vesti bune dupa sarbatori,dar din pacate in prima sau a doua zi de Paste astept cm,asa ca abia in iunie voi avea vesti,poate imi fac un cadou de ziua mea.Nu inteleg de ce zici ca trebuie sa iei pauza pentru ca ai treaba,n-ai vazut sa ramai acum cand nici nu te astepti si te agiti cu agricultura?Si eu am de pus zarzavaturi pentru ca stau in oras,dar locuiesc la curte si am o mica gradina in care imi plantez cateva legume.Merge cam incet ca eu am locuit la bloc pana m-am maritat si nu prea ma pricep cu agricultura dar am noroc de sot ca ma invata.
Va pup pe toate, va doresc un sfarsit de saptamana minunat si va astept cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Raisa multumesc de raspuns...intr-adevar stau la tara doar eu si sotul si n-ar fi vorba daca as avea doar gradina de zarzavaturi,dar pe langa asta mai avem si un magazin mixt si ne ocupam pe deasupra si cu cultivarea lubenitei si asta e cel mai greu atat in ce priveste munca cat si timpul alocat si pana in toamna in sept-oct ne ocupa tot timpul si ajutor nu avem de niciunde...asta e din pacate trebuie sa fac si sacrificii,nu pot risca sa raman si sa nu stiu cumva(ma refer la perioada dintre ovulatie si efectuarea testului de sarcina)in perioada urmatoare pt ca orice efort poate fi fatal in cazul meu destul de delicat...
Pana voi avea eu vesti o sa stau pe aici alaturi de voi si o sa va sustin cum pot...va pup pe toate si va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelay29 spune:

Buna seara!
va scriu si eu cu o mare rugaminte , in a ma lamuri cu o dilema , daca ati trecut prin ceva asemanator...
am facut acum 2 luni hsg si histeroscopie , urmanad ca luna aceasta la finalul ei sa fac si un drilling ovarian , insa sunt confuza.
Am avut ultimul CM pe 8 aprilie , azi as fi in z 14 si pt prima data in viata mea am observat pe slip pete mici de sange , deschise la culoare si reduse ca si cantitate. Am tot citi despre probleme de fertilitate si as vrea sa va intreb daca sangerarea mea de azi poate fi semn de nidatie( oare nu ar fi prea devreme? mentionez ca am avut contact in zilele 6 , 8 , 10 , 11 si 13) sau e posibil ca azi , in Z14 , sa aiba loc ovulatia si ea sa fie precedata de mici sangerari?
multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Este prea devreme pt nidatie, poate fi de la ovulatie si de ce nu... un "contact" mai ... dur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

De acord cu Gaby, am patit ambele variante. Prea devreme pentru nidatie, trebuie sa treaca ceva zile de la fecundare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Lorelay eu as miza pe ovulatie. Este mult prea devreme sa vorbesti de nidatie mai ales ca zigotul parcurge aprox.4 zile prin trompe pana la uter iar nidatia completa se face cam la o spatamana dupa fecundare. Si eu am in unele luni ovulatie cu mici sangerari( ovulatie identificata prin eco, teste sau metoda mucusului)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor,multa sanatate si sa vi se indeplineasca dorinta cea mai arzatoare.
Va pup

Mergi la inceput