Unde ne dam copiii la inot in Bucuresti?

Unde ne dam copiii la inot in Bucuresti? | Autor: dtc_angi

Link direct la acest mesaj

Unde ar fi mai bine sa ne dam copiii la inot in Bucuresti?
Sfaturi despre bazine, antrenori, program si preturi...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Fiica-mea a fost acum 2 ani la un curs la Clubul Diamond din Parcul Tineretului (vis-a-vis de Sala Polivalenta). Am fost ft multumita de ce a invatat acolo (ea deja stia sa inoate, dar nu era sigura pe ea). Daca imi amintesc bine, 10 sedinte de 50-60 min au costat 400 RON (sper ca nu ma insel).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dtc_angi spune:

M-am uitat si am vazut ca acum e mult mai scump :(
As vrea sa merg si eu si asa ne costa mai mult, conteaza si pretul :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Am inteles ca mai este un bazin la facultatea de medicina,min cotroceni
DePinde de varsta copilului
Si pe mine ma intereseaza pentru alex, insa e mic,nu are trei ani si am inteles ca pana la trei patru ani, este dor o balaceala, nu invta sa inoate ci doar sa ia contact cu apa si sa nu se sperie
Astept sineu cu interes pareri si recomndari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore.d spune:

eu l-am dus pe baieteul meu la o ora demonstrativa la un bazin nou (doar pt copii) pe str. delea noua (zona calarasi, decebal). i-a placut tare mult (ne-a placut si noua parintilor) si de atunci ma tot intreaba cand il mai duc. avantajul e ca e aporoape de casa iar dezavantajul e ca este foarte scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

La Lia Manoliu este mai ieftin. Bazin olimpic (iarna in interior, vara afara) si instructori buni.
Noi suntem foarte multumiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

La Berry Spa a fost cineva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

la Daimon am fost si noi, trei ani la rand, si vrem sa reluam luna viitoare (motivul principal, ca este aproape de noi, nu am timp sa bat tot Bucurestiul pentru o ora de inot ).

Anul trecut era 450 RON pentru 10 sedinte, sau 750 RON pentru 20 sedinte.

Am fost multumiti, copilului ii place.

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si fetele mele merg la Daimon, a la long, de cand a inceput scoala si au mai fost si in anii trecuti. Iau cate un abonament de 20 de sedinte si merg amandoua pe el pana se consuma. Eu vara nu le prea duc pentru ca e mai aglomerat iar noi suntem mai mult plecati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

lavi02, eu l-am dus pe fi-miu pana in octombrie, si anul trecut, si acum doi ani. Am renuntat de fiecare data dupa ce a inceput sa raceasca. El se plangea ca este apa rece. Asa sa fie, fetele tale ce zic ? Eu una nu am intrat niciodata in bazin, ca sa-mi dau cu parerea

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetele zic ca apa se incalzeste pe parcursul orei :) ceea ce nu are cum sa se intample, cred ca asa simt ele.

O intreb acum pe fata mea: zice ca e bunicica apa, asa si asa.

Ale mele au racit o singura data in iarna asta, cand a fost gripa aceea in februarie pe care a facut-o toata lumea. Nu cred ca are legatura cu inotul.

Mergi la inceput