FIV in Ungaria 175

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Goofyto ,e bine ca a strigat dupa tine "Frigider", eu iti doresc injectare cu folos si haideti la lista de gravideala!!

Nikkid , vecinico ce faci cum a fost intaleala?? Sper ca ati ajuns cu bine inapoi!!

De data asta chiar PPAAA

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Goofy, sa-ti fie de folos! Eu am tinut mereu Gonalul la frigi si dupa ce l-am deschis, fie iarna, fie vara (iarna, de regula era f. cald in camera, vara, afara..). Substanta activa din Gonal, e sensibila la temp. si am preferat, mereu, sa-l am fresh (in fond, ce mare efort, sa-l pui la frigi??)
le: legat de cazare (acum am citit): ai pe prima pagina, descrierea completa a pensiunilor (inclusiv rute transport in comun) Korall si Korona, amandoua testate & verificate.

Crisuuuule, deci dospesti, maica? lasa-le sa vorbeasca, zica fiecare ce-a vrea, in fond, tu esti in cea mai frumoasa perioada a vietii, 2 in 1 so to speak (de regula, mult ravnita fix de carcotase), so, focus on good things and be positive, cum ar zice lady Daniella..hug-hug

Dani, ti-am raspuns, madame! (btw, am lesinat de ras, deci indraznesc sa cred ca, toata pregneala nu ti-a omorat umorul irezistibil..)

Olimp, bafta la ceza'! (unde-o faci, dc pot sa te-ntreb? ai ramas tot la dr. Rotaru?)

Fetelor-cochetelor, un big hug pentru fiecare in parte (inclusiv maestra de ceremonii) si un WE excelent, va doresc!

p.s. umbra, daca ne citesti, poti sa-mi dai, te rog mult (pe PM), datele de la super clinica din BP, unde ai fost la consultatie? (denumire, adresa, orice..) Mercic!

lle: Olimp, sar'na de info!!
llle: Umbra, asemenea, sar'na de info!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Daniella,noi nu am mai ajuns la intalnirea cu pk. De o saptamana sunt tintuita la pat cu dureri groaznice de gat,ceafa si cap.A trebuit sa contramandam consultatia si tot drumul la Budapesta si ne-am facut alta programare pt luna mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Daniella si Lara, multumesc de cuvintele frumoase ... Intr-adevar n-ar trebui sa ma afecteze vorbele rautacioase, mai ales la cat de mult mi-am dorit sarcina asta. Eu recunosc, cu totala lipsa de modestie, ca ma vad frumoasa ... si-mi ador burtica ... asa mare cum e ... dar uneori nu-mi pica bine ruatatea oamenilor.

Lara draga ... dar tu cum stai cu dospitul? ce fac minunicile tale? Mai au rabdare?

Goofytza, eu am stat de fiecare data la Korona si am fost multumita si de pret si de conditii. Noi am fost cu masina, deci n-as putea sa-ti dau detalii legate de modul de acces cu mijloacele de transport in comun ...

Olimp

Ioana, Doamne ajuta sa vii luni cu vesti bune!

nikkid, imi pare rau ca a trebuit sa amanati. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Multumesc mult fetele de incurajari...Sa speram ca Dumnezeu imi asculta rugaciunile si imi ofera o minune de copil.
Nu am facut nici un test de sarcina, indiferent de rezultat tot la ziua de 15 aprilie, cand fac HCG, imi statea gandul...nu am vrut sa trec prin emotii de 2 ori, am asteptat 2 saptamani, ce mai conteaza 2 zile.
Va pup si sper sa vin luni cu vesti bune...:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Crisule, draga mea, pe de-o parte, te-nteleg perfect! Stii ca, as putea sa scriu volume despre rautacisme, doar am avut parte de ele din plin (btw, sar'na pentru mesajul trimis la momentul pricinos, am primit atunci tone de mesaje si le-am apreciat, pe fiecare in parte, asa cum se cuvine! Am fost foarte impresionata de cuvintele inimoase, really, meant a lot to me..multumesc inca odata, cu aceasta ocazie, tuturor!)..dar, uite, am sa aleg sa nu o fac!

In primul rand, pentru ca, nu trebuie sa acordam unor vorbe, aruncate cu intentia declarata de a rani/jigni (fie ele reale, fie virtuale) mai multa importanta decat merita cu adevarat..de regula, ele izvorasc din frustrari adanci, neimpliniri, nefericiri profunde, probleme, dileme, etc. si sunt o modalitate (chiar daca, cea mai abjecta posibila) de defulare (asta, ca sa vorbim corect gramatical..)..n-o sa-ti spun acum, sa-ntorci si celalalt obraz, no way (jeeezz, nu-s vreo sfanta) dar, te asigur ca, cea mai dulce razbunare e, sa-ti indeplinesti dorintele, sa-ti traiesti visul si always remember: nu conteaza cine te uraste, atata vreme cat, te iubeste cine trebuie!

Si ca tot am ajuns la vorbe neaose (deh, mi s-a luat..), iti mai zic una: cainii latra, caravana trece!
Asa ca, da! Ai tot dreptul sa te simti frumoasa (fara nicio modestie), sa te bucuri de burtica si de perioada asta deosebita, in care un sufletel mic, al tau si doar al tau, creste acolo, deep down, in tine! Nu permite nimanui, sa-ti umbreasca fericirea in vreun fel! Si restul e..poveste, vorba poetului..

Si pentru ca tot m-ai intrebat de minuni, uite, voi fi foarte sincera si-ti voi spune ca, am luat cu ceva timp in urma decizia, de a fi extrem de discreta pe aceasta tema in spatiul virtual, din simpla dorinta de a ma proteja! E o decizie personala, pe care mi-o asum in totalitate si pe care, sunt sigura ca, poti s-o intelegi! Pentru ca, daca in timp, am dezvoltat o oaresce imunitate, fata de atacuri de tip mahala/caterinca/zeflemea, facute la adapostul anonimatului, atunci cand vine vorba de copii mei (fie in forma intra- sau extrauterina), JAR mananc!!..E ceva fantastic, instinctul matern! Si va doresc, tuturor, fara exceptie, ca intr-o zi, sa ajungeti sa cunoasteti sentimentul..in acea zi, va promit, toata suferinta, toata lupta de ani de zile cu natura, cu stiinta, cu sine va lua sfarsit si va face loc unui sentiment cu mult mai placut si mult mai rewarding: acela de iubire fara limite si fara margini, alaturi de sentimentul ca, incepand din acea zi, nu-ti mai apartii..

Hai ca, v-am inebunit!
Va pup si va doresc reusite in tot ceea ce intreprindeti, bafta maxima la proceduri, sarcina usoara celor cu minuni in burtici si tuturor, fara exceptie, numai bine! Cu siguranta, ne vom mai auzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Neatza buna fete dragi
Nu v-am mai scris de ceva vreme buna, dar va citesc postarile .

Gravidutelor ma bucur ca sunteti bine, ma bucur ca am vazut ca a mai scris si Cris25 , chiar intrebam intr-o postare mai veche despre ea ca nu mai scrisese de multa vreme .
Ioana12345 Doamne ajuta maine la test !!!
Goofytza Doamne ajuta !!!

Cateii mei din 10 au murit 8, deci mai am doi, un mascul si o femela. Celor care au murit le-am facut autopsie, analize si totul parea in regula,am avut mai multe pareri ale veterinarilor despre cauza mortii lor,iar prin eliminare tindem sa credem ca au murit din cauze frigului,noaptea 24/25 martie cand i-a fatat a fost friiig, umiditate mare si atunci cred ca le-a intrat frigul in oscioarele lor ,degeaba i-am mutat noi in garaj ca deja era prea tarziu. Astia doi ramasi sunt asa de dragalasi, se joaca deja,si-au deschis ochisorii ,imi vine sa-i mananc cand ii vad si-mi vine sa plang cand ma gandesc ca puteau fi 10 si de data asta.

Sa va mai zis si despre mine : am fost la un eco aici la un medic,pe 1 Apr, a zis ca ovarele sunt bine, aveam ceva folicoli formati, dar a zis ca endometru e cam grosut si sa asteptam sa-si faca treaba si ce-a de a doua injectie..... o sa vad eu maine la Tg Mures cum sta treaba, maine seara am programare la control .
Mi-a dat sa-mi fac 3 hormoni(estradiol, Lh,Fsh) care mi-au iesit bine.
Maine decidem cu doctorasul la Mures daca fac sau nu a treia injectie cu Zoladex.
PK a zis ca semnele sunt bune,hormonii sunt ok, iar pt AMH sa mai astept putin inainte sa-l fac ( 6-7 sapt dupa ultima injectie) si sa tinem legatura .

IMI draga sper sa vedem maine . Te sun mai dupa masa sa ne inteleg cum facem. Eu cred ca pe la vreo 16-16.30 plec din Cluj.

Fetelor va pupacesc pe toate !!! Sa auzim de bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbruta imi pare tare rau pentru castelusi , stiu cum te simti..

pe de alta parte si cea importanta este ca esti bine si ai inceput sa functionezi.. in limite normale si hormoni si ovare si endometru , poate scapi de ultima ijectie....si DD te ajuta la un bebe natural.

drum bun si asteptram versti bune...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Olimp mersi mult cu drag pe Ilinca

Numai bine si tie

e cazul si la mine de vesti bune ca m-am cam saturat de cele rele...vedem noi maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

Ioana bafta multa la test!!! sa ne aduci vesti bune!
Fetelor cat ati stat in ungaria pentru FIV? va intreb ca as vrea sa stiu cam ce concediu sa imi iau.
Va pup!

Mergi la inceput