Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

asa... in alta ordine de idei imi venii sa incep cu good morning USA cand mi-am dat seama ca nu mai e rall pe aici


Si cum ti-ai dat seama?
Good morning

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Si, daca promiteti sa nu faceti vant in ocean pinguinilor nemultumiti, sa ma revars: ma seaca faptul ca astia de la munca, in contul celor 2 zile pe care ni le dau libere pe 2 si 3 mai, ne-au marit cu o ora programul in fiecare zi, timp de 3 saptamani, ceea ce in mod normal nu m-ar fi secat, dar ma incurca pentru ca n-am mai dus de 3 saptamani copilul la dans si e necajit

Si doi, foaaaarte naspa, am incercat si eu sa ma trag dama fina si mi-am luat niste botine (frumusele foc) cu toc de vreo 5 cm si talpa ortopedica. Pe care le-am purtat 3 zile si acum ma dor tendoanele, suier cand apas ambreiajul, m-a luat durerea asta noapte, mai mult n-am dormit. Cred ca tre' sa ma resemnez ca voi ramane la fara toc forever. Deci tre sa-mi iau alti mergatori pt primavara asta, of-of, mai-mai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada, daca tu ai 35 de ani(asa ai zis o data) si nu v-ati vazut de 32 de ani inseamna ca ultima oara cand v-ati dat impreuna in leagan aveati 3 ani.


Aqai, daca imi spui ca e haios american dady (e serial, ce e?) am sa ma uit si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

rall tocmai ce ceteam din urma mai cu atentie si mi-am dat seama ca de dimi in graba nu te-am observat! ups!

so pot sa spun in continuare I have a feeling it is gonna be a wonderful day :)

viv, da, recomand american dad. e un desen animat, serial, da' pt oameni mari as zice. e comic si intepacios si plin de ironii la adresa unor stereotipuri vestice... e inteligent facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

viviana, e haios American Dad, dar e un umor negru si nu "politically correct". Si sunt desene animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi eu am 36...si nu ne-am jucat de cand eu aveam 4 ani si el 7.
Ai mei si ai lui au stat mult timp impreuna,aveau o casa inchiriata si am crescut impreuna....ai nostri sunt prieteni,dar noi nu ne-am vazut de atunci......ne-am reintalnit de vreun an,virtual....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

good morning USA! eu ma uit , indirect , la american dad, fiica-mea e mare admiratoare . ieri mi-a zis smell my ass asa ca ma mai gandesc daca o mai las sau nu sa urmareasca ! dupa ce am intrebat-o de 2 ori unde a auzit asta si-a dat seama ca nu-i a buna asa ca m-a intrebat daca poate sa imi spuna: smell my hand!

si da, si eu am un feeling ca azi va fi o zi minunata cu toata temperatura asta scazuta. eumada, te bat daca imi mai fluturi temperaturile alea la noi inca stau mugurii sa pocneasca si nu pot de frigul asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

a_alinta, fii-meu mi-a spus-o dupa ce a venit acasa de la kindergarten

e de mirare ca fiica ta a rezistat pana la varsta asta. Congratz!

tii, tocmai ce imi dau seama ca fii-meu ala mic nu si-a mai etalat vocabularul de toaleta de-o vreme... sa fii scapat, Doamne?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Asa, si acuma...

Ce ne pasa noua de jocurile de culise?
Noi suntem noi, nu avem treaba cu nimeni si nimic si mai presus de toate suntem deosebite, subtile, inteligente, si creative in pinguineala si randucineala noastra.
Si mai ales TRAIM INTENS - de aia avem si ce povesti.

Si apoi cititorii nostri sunt mai inteligenti decat ai lu' Catavencu.


Asa ca lasati perdelele de dus si treceti sa alegem un titlu nou de casa noua.

Propunerea mea:
Romanul pinguinilor (editie brosata) - e cam slabut si de inspiratie rufusuliana, da' n-am gasit alta rima.

PS
Bre, am uitat sa spun de cat de frumoase si frumosi suntem. Cu puf sau fara puf, cu pene sau fara.


Ai mai uitat ceva: suntem pe deasupra si modeste !

Inspirata din propunerea ta: Trilogia pinguinilor - cartea intai

Andra, chiar ca ai avut aventuri la nunta, cu masina cu gratii a politiei de se intampla in ziua de azi virala pe net ajungeai.
Va dati seama copiii nostri nu cred ca pot concepe o nunta nefilmata si nepozata cu zeci de telefoane si tablete ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

P&Ana impartseste-mi si mie strungareata.

Nu de alta dar a aparut si la mine. Mi-e rusine sa mai zambesc.

Eu ma gandeam la alta solutie nu la aparat.
Ca sa nu mai spun de caninii de jos ca s-au vampirizat.


atentiune
din experienta mea!

Am observat si eu ca de la un mom dat.. la incisivii de jos mi-a aparut o strungareata.
Nu ma deranja, dar am fost la medic sa ma caut. In ideea de preventie, sa nu ma trezesc ca incep sa-mi migreze necontrolat.

Mi-am facut o radiografie panoramica.
Si am fost apoi la consultatie la un medic ortodont si un profesor.
Mi-au explicat asa...ca din pricina unei lucrari (o coroana pe un canin) care e poate cu 1 mm sau mai inalta sau mai joasa decat era inainte... si din pricina clenciului (unul de care nu ma stiam posesoare)... dintii au ales de capul lor sa isi regaseasca un echilibru si s-au reasezat

Asa ca au concluzionat ca e bine sa actionam pe CAUZA...
mi-aU luat mulaj maxilar si mandibula si apoi in vreo 3 sedinte mi-aU facut niste slefuiri secventiale (ft fine..)






Mergi la inceput