Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si pe mine m-a furat politia....da` nu cu duba,cu Loganu`....si cand ne intorceam ,(doi dintre baieti erau invitati si la nunta) da` restu` nu...s-a dat alarma....se capaceau la alta nunta.....si uite-asa ne-am dus toti dincolo....le-a trecut cand au vazut o mireasa in slapi si cu voalul desprins..

Mai aiurea au fost cand au furat mirele....si-au uitat telefoanele baietii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi,sa nu fie vreun virus luat de prin Franta.......sa ne spui ce-a zis doctorul......tin pumnii ca desi e mare,tot puiut e....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Dar pe linga el mai avem un motan pe care il cheama Gogoasa, si de curand mi-a mai adus fiicamea si un purcel de guineea, care pana la urma s-a dovedit ca e fata si a mai si fatat intre timp.Deci va cam dati seama ce e la mine.Acum postez anunturi pe net ca donez purcelusi, numai asta nu am mai facut la viata mea.


Ai idee cum coabiteaza hamsterii cu purcelusii de guineea?! .
Noi am scapat cu greu de luat caine, am luat in schimb un hamster, care desi a fost pierdut inca din prima seara (si gasit a doua zi), a rezistat eroic mai bine de-o luna, in conditiile in care e smotocit zilnic, mai ales de cea mica. Tentativa anterioara a fost acum cativa ani cu un iepure, a rezista vreo saptamana in apartament, dupa care l-am dus la mama, unde dupa putin timp a murit
Eeee...si-acum plang fetele mele ca hamsterica se plictiseste de unul singur, sa-i luam un prieten sa se joace cu el . Preferabil 2 sa aibe fiecare cate un animalut, sa nu se mai certe pe ei. De fapt daca ar fi dupa ele am face gradina zoologica acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Va multumesc din suflet pentru ca sunteti cu gandul la mine. E reconfortant.

Intre timp a venit mama - mi-a spus sa termin cu prostiile ca sigur e o carenta de vitamine ca doar tocmai ce a terminat ciclul. Ca precis e anemica.
Ha, exact ce ati zis si voi si ce am gandit si eu intr-o prima faza de i-am dat niste calciu fiole, da' de zahar uitasem.

An uitat sa va spun ca mamanu-i pediatru la baza. Si ca m-a certat ca nu i=am dat si niste... zahar.

Bre asta sunt! Cand aud de ameteli ma ia cu calduri.

Oricum la 3 merg la doctorita de familie. Acum doarme de duduie patul sub dansa.

Doctorita asta a ei de familie e plecata. O inlocuieste altcineva. Insa numele ei apare intre cele zeci de nume retinute de politie in scandalul analizelor. Eu nu stiu daca e o coincidenta sau nu.

Of, Eumada, m-ai uns pe suflet ca ai zis pui. Daca ai sti ce mare e! Umple tot patul. Da' tot puiut e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa, si acuma...

Ce ne pasa noua de jocurile de culise?
Noi suntem noi, nu avem treaba cu nimeni si nimic si mai presus de toate suntem deosebite, subtile, inteligente, si creative in pinguineala si randucineala noastra.
Si mai ales TRAIM INTENS - de aia avem si ce povesti.

Si apoi cititorii nostri sunt mai inteligenti decat ai lu' Catavencu.


Asa ca lasati perdelele de dus si treceti sa alegem un titlu nou de casa noua.

Propunerea mea:
Romanul pinguinilor (editie brosata) - e cam slabut si de inspiratie rufusuliana, da' n-am gasit alta rima.

PS
Bre, am uitat sa spun de cat de frumoase si frumosi suntem. Cu puf sau fara puf, cu pene sau fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Micky, nu stiu daca se inteleg sau nu, dar daca vrei purcelusi iti donez eu cu cea mai mare placere,am 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

pai ase sa fie....Romanu` Pinguinilor...
Acu`...unde sunteti bre oameni buni?
Rufus,aloooooooo
Cei de peste balta dorm,Fun.thomas cauta platforme si n`are semnal,la Constanta cre` ca e de plaja deja....
Lali....Ralu....alo....
Unde suntei mai oameni buni?
Cautati si voi platforma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Viviana , au cei de la Abocca un supliment nutritiv - Natura Mix se numeste . Eu am facut deseori caderi de calciu in tinerete si e foarte ok . Pupam don'soara ;)

N-am nicio inspiratie de titlu . Eu studiez aparate dentare pentru mine . Mi-au migrat dintii centrali ! Am o strungareata de nici nu visam pe la 30'de ani :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Micky, nu stiu daca se inteleg sau nu, dar daca vrei purcelusi iti donez eu cu cea mai mare placere,am 2.


Nu stiu, trebuie sa studiez mai intai problema coabitarii . Ca daca iese cu paruiala, nu ma bag. Si sa cer permisiunea barbatului, ca pe tovarasul hamsterica l-am luat cam pe ascuns, si a fost scandal mare. Nu chiar pe ascuns, ca am fost cu el sa-l iau, dar l-am comandat pe ascuns, l-am pus in fata faptului implinit.


In alta ordine de idei, am reusit sa citesc si eu din urma (ca asa functionez in ultima vreme, in salturi, 3-4 zile pauza, 1-2 activitate intensa ), dar am si uitat ce-am citit .
Oricum am vazut niste animalute superbe, si-o gramada de poze si povesti haioase.

Aaa...si ca tot se vorbeste de noua platforma, a aparut pe undeva, ca eu nu gasesc niciun link pe-aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

P&Ana impartseste-mi si mie strungareata.

Nu de alta dar a aparut si la mine. Mi-e rusine sa mai zambesc.

Eu ma gandeam la alta solutie nu la aparat.
Ca sa nu mai spun de caninii de jos ca s-au vampirizat.

Mergi la inceput