Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

DA` CHIAR,UNDE E NOUA PLATFORMA?
EDIT..MI S-A BLOCAT TOUCHSCREENUL NU SCRIE DE CAT ASA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy

Pe scurt....pentru toate fetele si in special pentru a_alinta....
...
Katy


daca ma aflu si eu printre toate fetele la care faci referire...
eu nu inteleg nimic din ce spui



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Gabriela Cristea nu e aia "tunata" care are o caruta de copii acasa ? Si aia divorteaza ?

Apropo de barfete, am vrut sa-i intreb pe bucuresteni ce parere au de Oprescu ? Am vazut recent o emisiune la TV ( eu prind romanii pe cablu) cu Oprescu si mi-a placut foarte, foarte mult cum a vorbit ...domnule, mi s-a parut extrem de pregatit, extrem de documentat si oarecum sincer ...eram curioasa ce spune bucuresteanul de rand despre el si daca chiar se simte ceva in administrarea lui ...singurul lucru care nu mi-a placut a fost tonul vocii ...vorbeste sau incerca sa para asa, mai putin intelectual, putin golanos ...dar tot ce scotea pe gura parea foarte logic si nu batea campii ca majoritatea politicienilor, raspundea punctual si documentat la intrebare.


Mie nu-mi place nici ca om, nici ca politician, nici ca primar.
Nu incearca sa para golanos, ci chiar este. Nu l-am votat si abia astept sa scape bucurestiul de sub conducerea lui, ca vad ca e pus numai pe distrugere cu rang de modernizare.
Cat despre tunata, nu e aia, aia e Luciu aia se tine tare nu divorteaza desi vai de casnicia ei.


v-ati prins deja ca intru din an in paste, sunt in clasa I si muncesc din greu, am inceput de curand sa muncesc in fiecare dimineata cu Tony Horton asa ca si asta imi ocupa timpul. Si cu legatura cu oprescu maine mi-am propus sa inconjor herastraul si promit sa revin cu impresii, am auzit ca lacul e inca gol si mizerabil, dar nu povesteste nicio televiziune asta, se inghesuie doar cand darama oprescu terase fix o data la 4 ani, cu aceeasi precizie cu care vin alegerile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Heeeeiiii oameni buni!!!!!

Aveti astenie de primavara?!

Katy
cred ca fiind nou venita pe ghetar esti mai sensibila si de aceea ai inteles gresit .
Suspiciuni,chestii alambicate si cu care n-am chef sa-mi bat capul m-au facut si pe mine sa parasesc DC o vreme,insa picata fiind in galeata cu melancolie am intrat pe ghetar si mi-am revenit tocmai pt ca aici e altfel

...si daca suntem barfiti ce?Inseamna ca nu trecem neobservati ,pe mine nu ma deranjeaza,sunt obisnuita cu chestia asta din viata de zi cu zi,chiar prea obisnuita

Oprescu o fi dand bine din gura insa nu si din maini,adica eu una n-am vazut mari schimbari cu exceptia podului ala ....dar nici ala nu ma incalzeste prea tare ca am eu asa un feeling ca au fost si ceva interese .

Lali si zici ca trebuia sa fac si un bum?!Pai cred ca lesinau toti la cat de incordata era atmosfera,chiar,oare de ce nu m-oi fi gandit la asta atunci ?!

Videoclipul cu mirese -pacat ca n-a fost filmata si nunta mea ,atunci sa vedeti ras si jale

Rox dieta merge incet si sigur,incerc din rasputeri sa contracarez "blestemul rufusian" ,am coborat sub 70 si continui.
Madam Buflea
sa zica ea cum e ,ca mi-e nu mi-o spus cat a dat jos

Pt schimbarea atmosferei sa va povestesc:

la Brasov a fost macel total scor romani vs francezi 105-5 ,un scor nesimtit de mare ,a crescut pipota in mine cat casa ,maine le mai scoatem rugbyul din cap o data ,la Bucuresti pe stadionul Arcul de Triumf.

Va doresc o zi faina!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ei bine, se poate ca noua patforma sa inatarzie.

Eumada nu te mai stresa in halu asta. Iti promit ca vei avea fanioane luminoase ce vor face ca drumul catre igluul principal sa straluceasca de-ti ia ochii.
Nu vor fi firimituri sa le ciuguleasca randunicile.
Si daca te ratcesti printre nameti vei primi o aripa ajutor - si un PM pe vechea platforma -.

Nu stiu ce o sa te faci cu touch-ul. Daca pe noua platforma nu sunt acceptate literele mari?


Nici eu nu doresc ca ghetarul nostru sa fie grup privat. Insasi esenta lui e libertatatea - de a discuta despre toate si nimic si de afi citit de toti. Fara suparare, fara inghionteli cu multa spuma si hahaieli. Cu tampenii, elucubratii si porcosenii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am sa va spun un secret:

Mi-a soptit o pasarica ca o sa avem si un emoticon pinguin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana



Nici eu nu doresc ca ghetarul nostru sa fie grup privat. Insasi esenta lui e libertatatea - de a discuta despre toate si nimic si de afi citit de toti. Fara suparare, fara inghionteli cu multa spuma si hahaieli. Cu tampenii, elucubratii si porcosenii.



Eu recunosc ca am scris la pinguini din an in paste dar mereu cand ma asez la o cafea si simt nevoia sa zambesc un pic, deschid pagina voastra si mi se insenineaza ziua
Ma mai delectez cu o fotografie, mai citesc ce fac copiii mari si mici
Asa ca, pentru acel zambet ce mi-l aduceti, va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mie nu-mi plac discutiile serioase din cale-afara, cele cu stiu eu si stiti si o parte din voi, secretele sau capusele.

Imi place discutia despre nimic si despre multe altele si atmosfera destinsa.

Dau o cafea virtuala, neagra cu putin lapte, cine se inscrie ?

Alinuk, nici eu nu inteleg, da' zau daca ma obosesc.

Andra, pai povesteste-ne de la nunta. Succesuri, maine !

Vivi, draguta veste ne-ai dat. Cine s-a gandit la noi ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Dragele mele, tineti-mi pumnii si gandivi=va la mine sa fie totul bine.

Fatuta asta a mea nu se simte deloc bine.
E alba ca varul, ametita de se clatina pe picioare. Zice ca are o presiune ce-i vine din cap pe ochi [zambet amar].

ma duc cu ea la dr. Nici nu stiu incotro s-o apuc.
Dr. ei de familie e abia dupa amiaza. Acu' ma duc sa-i iau tensiunea.

E asa de ieri.
Eu am un gol in stomac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Pe mine m-ar obosi jocurile de culise . Nici in viata reala nu ma cert.

Eu mai beau o cafea , Lali ! Multam fain ;)

Ralu , felicitari pentru saptamana tracuta , pentru ieri si pentru ce urmeaza :))

Astazi , mi sa intamplat ceva neobisnuit : ma tot claxonau deversi soferi ,lucru neobisnuit , si mai ca eram sa le scot limba dar am laes sa-i ignor pana cand , o soferita imi face semn ca atarna ceva din masina . Of , era esarfa mea favorita ! E plina de praf dar ,cred ca va suprevietui .
Lala

Mergi la inceput